Wybory samorządowe 2018. Kandydaci do Rady Miasta Tarnobrzega z KWW Wspólny Tarnobrzeg Elżbiety Miernik – Krukurki

Elżbieta Miernik – Krukurka, Monika Zając oraz radni Leszek Ogorzałek i Waldemar Szwedo – to „jedynki” z list do Rady Miasta zgłoszonych przez KWW Wspólny Tarnobrzeg. Na listach komitetu E. Miernik Krukurki znaleźć można również nazwiska innych osób obecnie zasiadających w radzie tj. Sławomira Partyki, Mariana Kołodzieja, Waldemara Stępaka i Mariusza Myszkowskiego.

Okręg nr 1

1. Ogorzałek Leszek
2. Kiper Ryszard
3. Góra Beata
4. Pasławska Halina
5. Kowal Barbara
6. Kasperski Sławomir
7. Chabel Małgorzata

Okręg nr 2

1. Zając Monika
2. Dybus Łukasz
3. Kolada Justyna
4. Motyka Ewelina
5. Kiper Artur
6. Stępień Józef
7. Młodawski Zbigniew

Okręg nr 3

1. Miernik – Krukurka Elżbieta
2. Partyka Sławomir
3. Myszkowski Mariusz
4. Pieczonka Alicja
5. Kiper Dawid
6. Stępień Monika
7. Tylutki Andrzej
8. Wrońska Magdalena

Okręg nr 4

1. Szwedo Waldemar
2. Kołodziej Marian
3. Stępak Waldemar
4. Komada Aneta
5. Sędyka Andrzej
6. Skórska Dorota
7. Pintal Anna

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zorba
4 lat temu

Sezon na „ale kiepska lista” uważam za otwarty. Pieski można już ujadać.

taniec
4 lat temu
Reply to  Zorba

Kiepska to jest pisowska.Same tuzy które pojadą na szyldzie partii .Nic jeszcze nie zrobili .Tak więć dla Ciebie ta jest słaba a dla mnie pisowska. Czekam na inne .

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Ogorzałek Leszek?
Dybus Łukasz?
Partyka Sławomir?
Myszkowski Mariusz?
Szwedo Waldemar?
Stępak Waldemar?
Kołodziej Marian?

No bombowi kandydaci, ja dziękuję za taką ekipę…

Kiper Ryszard? Kiper Artur? Kiper Dawid?
To jest jakiś żart? jeszcze w okręgu nr 4 brakuje kolejnego.

A co do reszty, to niektóre nazwiska kojarzę i naprawdę nie rozumiem, co tacy ludzie mogą wnieść do Rady Miasta…

do tarnobrzeżanin
4 lat temu

Zabolało. Ta lista w porównaniu z lista pis. to mistrzostwo świata. Ludzie pracowici ,skromni i kochający miasto bez ambicji do sejmiku czy parlamentu. Wszyscy wmieście wiedzą że ambicją K.Kalinki i jego tatusia jest parlament . I cała zabawa w samorząd to trampolina do kariery politycznej.

Obserwator
4 lat temu

Zwłaszcza Partyka – ha ha ha. Skromny, pracowity, prawie święty. Wzór cnót wszelakich, jak trzeba się dopchać do ……

Zyguś
4 lat temu
Reply to  Obserwator

A i zegarmistrz to też arcymistrz w radzie !!!

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Nie jestem z PiSu, do cholery! Ich listy też są udane, ale Wasze to jakiś mało śmieszny żart! Tak, zabolało mnie, że pchają się znowu ci sami ludzie, w tym radny, dzięki któremu życie mogła stracić znaczna część mieszkańców naszego miasta, bo przyniósł niewybuch ze znacznym ładunkiem wybuchowym do centrum miasta w reklamówce. To miasto naprawdę zasługuje na lepszych radnych. „Ludzie pracowici ,skromni i kochający miasto bez ambicji do sejmiku czy parlamentu.” – pracowici? Tych z obecnej kadencji obserwowałem i mam inne zdanie, zgadzam się natomiast, że bez ambicji, ale jeśli to jest plus, to tym bardziej dziękuję za takich radnych. Zabawne, że jeśli się krytykuje coś, to znaczy, że jest się z PiSu (czy z PO, jeśli krytykujemy PiS), czas zrozumieć, że mieszkańcy nie chcą upartyjnienia samorządów, a krytykować każdy ma prawo, bezpartyjni również (a może przede wszystkim). I uważam, że moja krytyka jest uzasadniona.

Ula
4 lat temu

Ale przyznasz ,ze na listach Pisu są też Ci co nic nie zrobili przez wiele kadencji .Przykład radna Barbara Kłeczek. Trochę sprawiedliwości w krytyce.

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  Ula

Zgadzam się w 100%! Lista PiS też jest dla mnie farsą! Przyczepiłem się do wypisanych kandydatów, gdyż artykuł dotyczy komitetu Pani Miernik-Krukurki, gdzie nie widzę jakiegoś powiewu świeżości. Co do PiSu podobnie 😉

Seniorka
4 lat temu

Widać mnostwo starych radnych, jeśli na nich zagłosujemy to dalej nic w tym miescie się nie zmieni przecież tylko siedzą na krzesłach i myślą kiedy rada się skończy bo czas już wracać do domu a dieta odfajkowana, ile razy Ci radni zaproponowli coś dla miasta Tarnobrzega i brali dział w czynnych dyskusjach podczas posiedzen

Babka
4 lat temu

No cóż… Same odpady i przerzuty.

Dziadek
4 lat temu
Reply to  Babka

Babka z pis uspokój się i zachowuj minimum standardu politycznego .Sama jesteś odpad z listy.

Jacek
4 lat temu

Moj okreg to okreg nr 2 i szczerze powiem ze nie mam na kogo glosowac. Na Dybusa nie zamierzam, reszta mi nieznana Kiper juz byl i gowno zrobil a stary mlodawski ma demencje juz wiec powinien w domu siedziec a nie do rady sie pchac bo prochu juz nie wymysli. Lista porazka. Te same geby zwlaszcza w 3 i 4 okregu.

okręg nr 1
4 lat temu

Walka rozegra sie w okręgu nr 1 .Na pierwszym miejscu Kalinka .Ogorzałek i Kiełb . Ogorzałek kosi towarzystwo za nim Kiełb a na końcu Kalinka. Brawo. Ogorzałek masz szanse odegrać się za to co robił Kalinka z radą.

Dodu
4 lat temu

To jest ten Wspólny Tarnobrzeg? Trzymają się wspólnie i nierozłącznie byli radni i kierownicy. Moje przeczucie mnie nie zawiodło. I ktoś innym zarzucał szastanie stołkami.

Ludzie głosujecie za czymś nowym, bo z tej mąki chleba nie będzie, bo i do tej pory nie było.

MAREK
4 lat temu

Do „Tarnobrzeżanina” – wymieniasz z imienia i nazwiska tylko niektórych radnych obecnej kadencji i pytasz się co oni mogą wnieść do Rady Miasta? Myślę, że powinieneś się raczej zapytać co mogą zrobić dla miasta? Ja zapytam się co zrobili w tej kadencji nie tylko ci prze ciebie wymienieni radni, ale również inni pozostali? Dziwnie zapomniałeś o radnych Dziubińskim, Bożku, Popku, B. Kłeczek, Stasiaku, Zychu – szczególnie ten ostatni, który widząc zadłużenie miasta nieodpowiedzialnie obiecuje wszystkim wszystko na zasadzie „dla każdego coś miłego”. Uważam, że na koniec kadencji powinno być przedstawione sprawozdanie z działalności radnych, abyśmy mogli zobaczyć co po tych 4 latach po sobie pozostawili, bo w przypadku niektórych poza przegadanymi godzinami przy mównicy nic nowego nie wnieśli.

Obserwator
4 lat temu
Reply to  MAREK

Kilku miało duży wkład w pracę rady i rozwój miasta – „donieśli” gdzie trzeba (albo nie trzeba).

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  MAREK

Już Ci, drogi Marku odpowiadam. Po pierwsze, o nikim nie zapomniałem, wymieniłem te osoby, które są na liście Pani E. Miernik-Krukurki, a tego dotyczy ten artykuł. Podobne zdanie mam o większości radnych obecnej kadencji, każdego z uwagą obserwuję. Co do wymienionych przez Ciebie radnych – „Dziubińskim, Bożku, Popku, B. Kłeczek, Stasiaku” – mam identyczne zdanie, może kilka plusów na koncie Pana Bożka (minusów jednak niestety bardzo dużo). Natomiast kompletnie nie zgadzam się co do radnego W. Zycha. Jest on w mojej opinii najjaśniejszą twarzą tej kadencji Rady Miasta i wręcz uważam, że marnuje się w tym mieście, gdyż intelektem, wiedzą i innowacyjnością wyprzedza pozostałych radnych. „Szczególnie ten ostatni, który widząc zadłużenie miasta nieodpowiedzialnie obiecuje wszystkim wszystko na zasadzie „dla każdego coś miłego”” – taka opinia jest bardzo niesprawiedliwa, gdyż najwidoczniej nie wsłuchałeś się w słowa Doktora Zycha. Powiedział on wyraźnie w jaki sposób należy pozyskiwać środki na planowane inwestycje – są nimi obligacje przychodowe, które nie wliczają się do poziomu zadłużenia i mają wiele korzystnych cech, o których można w wielu miejscach przeczytać. Natomiast pomysły Pana Zycha nie są żadnymi gruszkami na wierzbie, a realnymi, choć ambitnymi pomysłami. Wolę zdecydowanie Pana Witolda i jego ambitne podejście do zarządzania miastem, poparte… Czytaj więcej »

trupek
4 lat temu

traktowanie Zycha jako kolesia,który każdemu obieca więcej niż wszyscy inni raczej nie jest błędem a jest konsekwencją wsłuchania się w jego obfite obietnice bez pokrycia.
facet jest fantastą w dodatku tylko solistą.szykuje się srogi zawód dla tego marzyciela.
przypadkowe społeczeństwo nie dojrzało do tego by wspierać don kiszoterię tego nieskutecznego (patrz co ugrał i jak promował wody siarczkowe w BO to była kompromitacja choć jak widać nie dla wszystkich).

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  trupek

Całkowicie się nie zgadzam z takimi tezami. Wiele inicjatyw tego radnego było blokowanych przez większość radnych. Pragnę zauważyć, że Pan Zych jako radny niewiele może, natomiast większość Rady Miasta jak i Prezydenci nie byli zainteresowani jego pomysłami. Co do wód siarczkowych w Budżecie Obywatelskim to również była wina władz miasta, gdyż w przypadku popełnienia błędu formalnego powinno się wezwać obywatela do jego poprawienia (art. 64 § 2 k.p.a.), natomiast pracownicy UM najpierw przyjęli wniosek p. Zycha, bez zwrócenia uwagi, że jest on złożony na złym formularzu (to też był błąd p. Zycha, ale każdy obywatel może się pomylić, wystarczyło go poinformować o błędzie i wniosek zostałby poprawiony), następnie był on przez miesiąc rozpatrywany, by wydać opinię negatywną jedynie z powodu złożenia wniosku na formularzu z poprzedniego roku 🙂 Co lepsze, w naszym pięknym mieście nie ma nawet możliwości złożenia odwołania od negatywnej opinii komisji 🙂 Więc jeśli ta sprawa była kompromitacją do dla władz miasta, bo rzeczywiście wyglądało na to, jakby ten konkretny projekt miał nie przejść. A że znaleziono błąd formalny, to się udało 🙂 I ja wierzę w to, że jeśli wygra Pan Zych, to w mieście w końcu będzie normalnie, bo jak można zauważyć, ma on pomysł… Czytaj więcej »

trupek
4 lat temu

skoro niewiele może to niech się nie pcha.niech nachapie się gdzie indziej.

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Trupek, nadal nie zrozumiałeś – niewiele może jako zwykły radny, gdyż w Radzie Miasta jest 21 takich osób. Jako prezydent będzie mógł zdecydowanie więcej, i wtedy dopiero będzie można realnie oceniać, jak wywiązuje się ze swoich obietnic.

tadek
4 lat temu

Masakra ta lista, rozliczyć ich co zrobili dla miasta, niech p.Ogorzałek, Dybus,Partyka , Myszkowski, Szwedo, Kołodziej( Pan ostatni uratował Mokrzyszów od eksplozji 😀 ), zaprezentują co zrobili dla miasta oprócz blokowania cennych inicjatyw inwestycyjnych,co zrobili dla mieszkańców ? Sportowcy karatecy K, chyba powinni się na sporcie skupić bo o ekonomii i zarządzaniu a tym bardziej tworzeniu strategii do ratowania miasta raczej pojęcia nie mają, podobnie jak pani pianistka.Pan ZM nudzi się na emeryturze i chętnie się pobawi w radzie,o ŁD nic nie napisze bo ostatnie jego akcje wg mojej opinii dyskredytują go… Pani EMK chyba nie za dobrze orientuje się w tym wszystkim i doradców ma jakich ma, słabo …

pilne
4 lat temu

Redakcja!!!!!!!! dlaczego nie ma umiejscowienia tych okręgów wyborczych do osiedli,dzielnic ???!!!

Jacek
4 lat temu

Tadek masz zupelna racje. Do wora i do jeziora z takimi kandydatami.
Jesli chodzi o okreg nr 1 to mysle ze Kielb nie wejdzie do rady bo lista nie wejdzie jesli bedzie obowiazywac przelicznik d’Hondta

do Jacusia
4 lat temu
Reply to  Jacek

A jak Ty przeliczasz . W poprzednich wyborach Bożek sam wszedł z listy bo osiągnął duży wynik.Widać że jesteś młody a sztab Kalinki powiedział że Kiełb bez szans to potarzasz.

pilne
4 lat temu

okręg1–osiedle Serbinów okręg2-os.Dzików,Stare Miasto,Przywiśle okręg3-os.Siarkowiec,Wielopole okręg4os.Piastów,Podłęże,Mokrzyszów,Sobów,Zakrzów,Sielec,Wielowieś,Miechocin,Ocice,Nagnajów

Alf
4 lat temu

Obawiam się,że obecni radni na 1 zamiast lokomotyw staną się balastem. Wydaje mi się ,że większość mieszkańców widzi co ci ludzie zrobili w radzie. Czas na zmiany jeżeli chcemy zatrzymać tę postępującą degrengoladę w mieście. Ostatnio rozbawiło mnie ,że wozić nas będą prawie 20 letnie autobusy.ale za to z klimatyzacją.Bardzo dobitnie pokazuje to w jakim miejscu się znaleźliśmy. Ludzie ,którzy swoimi decyzjami przyczynili się do upadku miasta powinni zniknąć na zawsze z przestrzeni samorządowej

Zuzu
4 lat temu

Każdy powinien iść na wybory. To my MIESZKAŃCY decydujemy! Głosujmy według własnych poglądów, ale na litość bądźmy poważni i szanujmy swoje głosy. Jeżeli nie dokonamy całkowitych zmian to dalej będziemy się kręcić w tym kotle. Wybierzmy ludzi nowych. To, że nie znani, nie znaczy, że głupi, a może ruszą jakąś świeżością. Ile kadencji mamy oglądać tych samych radnych, którzy jedyne czym się zainteresują to dziurą w chodniku, bo o zabieganiu o interesy miasta na zewnątrz nie ma co mówić.
Ręce mi opadły przy tej liście.

Markiz
4 lat temu

Kurcze na początku pomyślałem, że to lista platformy, ale oni podobno pana Dariusza popierają tzn. Ci, którzy tam zostali (o ile ktokolwiek).

Transfery „prima sort”.

Nawet i ktoś „od’ Grzegorza przytułek znalazł.

Zabawne ;).

Weronika
4 lat temu

No i widać kto dobrze stanowiska rozdaje 🙂 Sama śmietanka towarzyska. Chwała że wydziałów w Urzedzie będzie dla tej świty starczyć 😉

Babka
4 lat temu

Dziadek czy Ty jesteś może jezuita z PO?

irek
4 lat temu

jak to kurcze- wszyscy kochają miasto…co za bzdury – odchyłka..:)?

Marek
4 lat temu

Znowu chytra na stanowiska A. Komada, przefarbowana lisica, w poprzedniej kadencji startowała z PO, czyżby zdradziła swoją partię?

Elo
4 lat temu

Nieźle ktoś napisał , że w większości to przerzuty . Może ich partie już ich nie chciały to się przytulili do tej pani? Zbieranina

Zorba
4 lat temu
Reply to  Elo

Jeśli oni to przerzuty to ty chyba jesteś odrzut.

Szymon
4 lat temu

czas wyborów = czas dziecięcych obietnic

emerytoway wyborca
4 lat temu

Bardzo trafnie ktoś tutaj napisał, że jeśli to jest ten Wspólny Tarnobrzeg, który trzyma się wspólnie i nierozłącznie to ja dziękuję. Wolę już głosować za czymś nowym, bo z mąki gdzie znowu przewijaja się te same nazwiska chleba nie będzie. A dodam tylko, że oprócz radnych w kampanie angażują się również dobrze znane twarze starej ekipy jak Pan Marcin Redźko czy były rzecznik prasowy. Naprawdę dziękuję za takie Wspólnoty Tarnobrzeg.

jolka
4 lat temu

Ojciec,dwóch synów. A gdzie matka.Wstydu nie macie.
Karate schodzi na psy

teresa
4 lat temu

A co te Kipry tak chcą koryta .Moze jeszcze zapiszą teściową i psa.
Zenada!!!!!

teresa
4 lat temu

Chciałabym wiedzieć od wyborców Tarnobrzega,co były radny z dwóch kadencji Kiper zrobił dla miasta. Poza pokazami,gdzie się promuje wraz z synami nic. KOmpletne NIC!!!!!A może ma jakieś osiągnięcia o których nic mi nie wiadomo. Proszę o odpowiedż.

mada
4 lat temu

No ,ładnie wygląda.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
42
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content