Czego dowiesz się na kursie na operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych?

Kurs na zagęszczarki i ubijaki wibracyjne jest coraz częściej w ofercie firm szkoleniowych. Dzięki zapisaniu się na tego typu kurs można uzyskać kwalifikacje do tego, aby pracować w zawodzie operatora zagęszczarek oraz ubijaków wibracyjnych. Jednak, aby było to możliwe, wcześniej trzeba spełnić pewne kryteria i oczywiście ukończyć szkolenie oraz zdać egzamin.

Kto możne przystąpić do kursu?

Istnieje kilka obowiązkowych warunków, które trzeba spełnić, aby można było zdobyć tytuł operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych. Podstawowym jest przede wszystkim konieczność ukończenia 18. roku życia. Poza tym bardzo ważne jest również to, aby lekarz zaświadczył, że dana osoba jest zdolna do tego, aby pracować w tym zawodzie. Orzeczenie wydane przez lekarza musi być ściśle związane z tym zawodem, aby można było je zaliczyć. W przeciwnym razie rozpoczęcie kursy będzie niemożliwe. Przy tym szkoleniu nie ma wymagań związanych z wykształceniem, gdyż wystarczy zaledwie wykształcenie podstawowe.

Inne dodatkowe wymagania

Mimo iż żadna firma szkoleniowa nie wymaga poniższych cech, to jednak stają się one szczególnie przydatne podczas pracy jako operator z tą specjalnością. Do tych cech zaliczymy przede wszystkim cierpliwość, siła fizyczna, koordynacja ruchowa, czy też dokładność oraz odporność na stres. Na samym początku niezbędna będzie również umiejętność szybkiego zaznajomienia się z nowymi maszynami.

Czego dowiesz się na szkoleniu?

Program kursu zazwyczaj dzieli się na kilka bloków, trwających po kilka godzin. Zatem w trakcie ich trwania omawiane zostają takie zagadnienia, jak:

  • BHP,
  • dokumentacja techniczna,
  • podstawy elektrotechniki,
  • użytkowanie eksploatacyjne,
  • technologia robót,
  • oraz struktury zagęszczarek oraz ubijarek wibracyjnych.

Oprócz tego większość kursów daje możliwość odbycia również zajęć praktycznych. W ten sposób będzie można uzupełnić swoją wiedzę i przy okazji wykorzystać poznaną wcześniej wiedzę teoretyczną.

Co po kursie?

Istnieje kilka sposobów na zdobycie certyfikatu potwierdzającego fakt, iż można pracować jako operator zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych. Jednym i zarazem najszybszym sposobem jest znalezienie takiej firmy szkoleniowej, która pozwoli nam uzyskać certyfikat w stosunkowo krótkim czasie. Dobrym przykładem takiej firmy jest CSL Lektor. Dzięki takim ofertom wystarczy, że poświęcimy zaledwie trzy dni, aby po zdobyciu niezbędnej wiedzę, móc cieszyć się wymarzonym certyfikatem. Wtedy kariera w tym zawodzie będzie już jak najbardziej realna i zwiększymy swoje szanse na rynku pracy.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content