Laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów przeprowadzanych w salonach kosmetycznych. Sam zabieg jest stosunkowo prosty, wykonywany za pomocą zaawansowanych technologicznie laserów. Ważne, aby zabieg depilacji przeprowadzała odpowiednio przeszkolona osoba z doświadczeniem. W zależności od rodzaju lasera zabieg usuwania wymaga dwu lub trzykrotnego powtórzenia.

Efekty i działanie depilacji

Wśród zabiegów kosmetycznych polegających na usuwaniu zbędnego lub nadmiernego owłosienia można wymienić depilację ciepłym woskiem, substancjami chemicznymi albo pastą cukrową, jednak żaden z tych zabiegów nie zapewnia trwałych efektów. Podobnie jak golenie, mechaniczne usuwanie włosków depilatorem elektrycznym czy pęsetą także nie daje gwarancji trwałości. Po okresie ok. miesiąca włoski odrastają i zabieg należy regularnie powtarzać.

Epilacja – trwałe efekty depilacji

Trwałe pozbycie się owłosienia nazywa się epilacją. Aby zabiegi usuwania włosków dały trwałe efekty, powinny być wykonywane laserem. Wiązki lasera docierają do mieszków włosowych, doprowadzając do trwałego uszkodzenia wszystkich struktur odpowiedzialnych za wzrost włosa.

Fototermoliza – skuteczny i bezpieczny zabieg laserowy

Lasery wykorzystują zjawisko fototermolizy selektywnej. Prowadzi ona do całkowitego zniszczenia cząstek odpowiedzialnych za wzrost włosów. Dana cząstka pochłania pewną dawkę energii z wiązki lasera o odpowiedniej długości fali, nie powodując zniszczenia tkanek, a tym samym zapobiega odrastaniu włosków. Temu procesowi podlegają tylko cząstki w fazie anagenowej, czyli wzrostu włosa. Natomiast w przypadku pozostałych włosów, będących w fazie uśpienia, należy powtórzyć zabieg. Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemalże całkowite pozbycie się owłosienia z wybranych miejsc na ciele.

Miejsca działania lasera

Laserem można usuwać owłosienie z nóg, pachwin, a także rąk, lecz nie tylko. Można depilować także miejsca szczególnie wrażliwe, tj. niepożądany wąsik, będący zmorą wielu pań, a także nadmiernie owłosioną klatkę piersiową czy plecy u panów.

Wskazania do terapii laserowej

Zabiegom usuwania owłosienia mogą poddać się osoby zdrowe, które w wyniku zawirowań hormonalnych mają nadmierne owłosienie w różnych miejscach ciała. Zabieg ten jest szczególnie polecany paniom, które muszą regularnie epilować wąsiki, a także mają nadmiernie owłosione ręce, nogi, plecy lub klatkę piersiową. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest ciąża, doustne leczenie retinoidami przez ostatnie sześć miesięcy oraz choroby skórne. Ponadto zabiegowi nie można poddawać osób, które przez ostatnie tygodnie korzystały z solarium lub samoopalaczy, jak również te, które kilka tygodni wcześniej stosowały maści i kremy z retinoidami oraz leki czy zioła o działaniu fotoalergicznym.

Wysoka skuteczność i piękna skóra

Najlepsze rezultaty w zakresie depilacji odnosi terapia laserem diodowym Light Sheer. To prawdziwy przełom w depilacji pod warunkiem, że urządzenie jest właściwie skalibrowane, a zabieg przeprowadza wyspecjalizowana osoba. Studio Laser daje gwarancję najwyższej jakości każdego zabiegu, a skutecznie wykonana depilacja laserowa w Warszawie sprawi, że problem z nadmiernym owłosieniem zniknie bezpowrotnie.

materiał partnera

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o