Tarnobrzeg: Radni wracają do TDK

Po trwającej kilka miesięcy przerwie, obrady Rady Miasta Tarnobrzega ponownie odbywać się będą w sali kameralnej TDK. Przerwa spowodowana była remontem zabytkowej części Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Pierwsza sesja RM Tarnobrzega w odnowionej sali kameralnej odbędzie się w czwartek, 27 września br.

*********************

Część zabytkowa TDK w której kiedyś znajdowało się tu Towarzystwo Kasynowe Urzędnicze, wybudowana została na początku XX wieku. Zakończony właśnie remont był pierwszym tak dużym, od momentu powstania tego budynku. W ramach wykonanych prac wyremontowano salę kameralną, hol, pomieszczenia techniczne, pomieszczenia administracyjne, węzeł główny c.o., sale ćwiczeń, sanitariaty, centralę wentylacyjną. Powstał nowy system wystawienniczy z ramami wystawienniczymi i gablotami wystawowymi wyposażonymi w oświetlenie led. Zamontowano 6 kamer, rejestrator i stację podglądu.

W elewacji północnej TDK zamontowano wzdłuż ścian budynku 11 sztuk opraw iluminacyjnych z zastosowaniem oświetlenia ledowego. Wykonano też oświetlenie parkingu wewnętrznego poprzez montaż dwóch latarni oświetlenia parkowego w otaczającej zieleni. Przebudowane zostało również ogrodzenie budynku na odcinku długości 20 m i wykonana została altana śmietnikowa.

Elewacji budynku przywrócono dawną kolorystykę – żółć galicyjską.

TYLKO CZĘŚCIOWY REMONT

Na realizację właśnie zakończonej inwestycji, magistrat otrzymał w minionym roku 2 297 742,86 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (całkowity koszt remontu wyniósł 2 458 770,00 zł brutto). Była to niewielka część funduszy, jakie planowano pozyskać na remont TDK.

W ramach przygotowywanej inwestycji, przebudowana miała bowiem zostać również część TDK dobudowana w latach 60 i 70 XX wieku. Projekt prezentowany w sierpniu 2016 roku przez prezydenta Kiełba a opiewający na kwotę 19 mln zł, nie uzyskał jednak ministerialnego dofinansowania. Rok później magistrat pozyskał środki finansowe na remont tylko zabytkowej części budowli.

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
to kto?
3 lat temu

Z tresci komentarza wynika ze koniecznie trzeba umniejszyc wszystko co zrobił Kielb Dostał kase ale za mało.W podtekscie obeny też nie pozyskał a chwalił sie ze to tylko jeden wyjazd do Warszawy.Tarnobrzezanie obecny kandydat z pisu taka ma wlasnie zdolnósv do pozyskiwania kasy zwaną Nieudolność i Zarozumiałość .

tadek
3 lat temu

Zastępca zastępcy czyli KK obiecywał w marcu, że nie będzie jedynie administratorem miasta i będzie wszędzie jeździł ( Warszawa Rzeszów)i pozyskiwał środki dla Tarnobrzega, mówił, że czasu mu danego nie zmarnuje. Minęło ponad pół roku i ja się pytam pana KK, gdzie był i co pozyskał dla Tarnobrzega? Jak wykorzystał dany mu czas? Niech się przed wyborcami rozliczy z osiągnięć w tym czasie. Panie Zastępco czekamy, wybory tuż tuż …

z tbgu
3 lat temu
Reply to  tadek

W pełni się z Tobą zgadzam. KK to po prostu (brak słów…)

też tadek
3 lat temu
Reply to  tadek

Brak słów na tego Kalinkę.Jutro w odnowionej sali bedzie się chwalił ze to on zalatwil kase na salę i to on będzie najlepszym prezydentem I dalej bedzie przekonywał radnych ze jest cudownym dzieckiem pisu ktoremu należy sie kontynuowac stanowisko prezydenta ktore dostal od partii.Nie wiem jak inni ale się rz____ć od tego plecenia.

Elza
3 lat temu

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami sala będzie służyć mszom organowym i sesjom rady miasta.Pogratulowac! Działalność kulturalna TDK to czysta fikcja.

Zuzu
3 lat temu

Jest już odnowiona sala, fajnie. Najwyższy więc czas odnowić RADE MIASTA. Wszystko nowe i świeże będzie to może miasto ruszy do przodu. WYBIERAJMY ROZSĄDNIE, dajmy szansę nowym, aby mogli się wykazać. W obecnej sytuacji nic nie tracimy.

Rodzic
3 lat temu

A ja się pytam dlaczego radni powrócili a dzieci z Framu już nie. Nic się o tym nie mowi. Ich zajęcia już nie są prowadzone w TDK a na stronie internetowej dalej się chwalą prowadzeniem tych zajęć. Miało tak być ze względu na remont ale ten już się skończył a dzieci już tam nie wrócą. Proszę redaktorów portalu o pytanie w tej sprawie do Pana KK i dr TDK. Tylko proszę nie wierzyć że rodzicom to odpowiada bo tak nie jest.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content