Wybory samorządowe 2018 w Tarnobrzegu – statystycznie

W niedzielę 21 października odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. W tym dniu wybierzemy radnych do RM Tarnobrzega, głosować będziemy również na prezydenta miasta. Ewentualna druga tura wyborów na fotel włodarza miasta odbędzie się zaś 4 listopada br. Uprawnionych do głosowania w Tarnobrzegu jest 38 646 mieszkańców.

Zgodnie z nowelizacją kodeksu wyborczego, wybory samorządowe od 2018 roku odbywają się raz na 5 lat. Tyle też trwa kadencja.

Tarnobrzeg podzielony jest na cztery okręgi wyborcze. W okręgach nr nr 1, 2 i 4 do zdobycia jest po pięć mandatów, trzeci zaś w radzie miasta reprezentować będzie sześciu radnych. Łącznie w RM Tarnobrzega zasiada 21 radnych.

ZAREJESTROWANE LISTY

W każdym z okręgów zarejestrowanych zostało pięć list. Cztery komitety tj. KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Dariusza Bożka Razem dla Tarnobrzega, KWW Wspólny Tarnobrzeg oaz KWW Dla Zgody i Rozwoju Tarnobrzega na listach do rady miasta wystawiły maksymalną liczbę kandydatów, po 29 osób. Jedynie KWW Nowy Tarnobrzeg na swoich listach ma 21 osób.

W sumie, do Rady Miasta Tarnobrzega zarejestrowanych zostało 137 kandydatów – 65 kobiet i 72 mężczyzn. Z kolei na urząd prezydenta Tarnobrzega mamy 5 kandydatów – 2 kobiety i 3 mężczyzn.

WIEK KANDYDATÓW

Średnia wieku kandydatów do rady miasta wynosi 48 lat, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Z kolei średnia wieku kandydatów na prezydenta to 52 lata, przy czym średnia wieku kobiet to 55 lat, mężczyzn zaś 50 lat.

W przedziale wiekowym 18-29 lat zarejestrowane są 4 kobiety i 10 mężczyzn. W przedziale 30-39 lat: 12 kobiet i 11 mężczyzn. W przedziale 40-59 lat jest 7 kobiet i 16 mężczyzn, zaś przedział 60+ reprezentuje 7 pań i 16 mężczyzn.

Najmłodszą kandydatką do RM Tarnobrzega jest 19-letnia Wiktoria Puzio z KWW dla Zgody i Rozwoju Tarnobrzega, najstarszym zaś zarejestrowanym kandydatem jest Kazimierz Wiszniowski z KWW Nowy Tarnobrzeg (78 lat).

35 lat ma kandydujący na urząd prezydenta Tarnobrzega Kamil Kalinka, 49 lat – Elżbieta Miernik Krukurka, 58 lat mają Dariusz Bożek i Witold Zych zaś 60 lat ma Bożena Kapuściak.

OKRĘGI WYBORCZE

OKRĘG nr 1: Osiedle Serbinów: ulice: Bolesława Prusa, Elizy Orzeszkowej, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Garażowa, Gwarków, Henryka Sienkiewicza numery nieparzyste (55 – 155A), Jana Matejki, Jędrusiów, Kanadyjska, Konstytucji 3 Maja, Królowej Jadwigi, M. C. Skłodowskiej, M. Dąbrowskiej, Podleśna, Skarbka, Sztygarów, Św. Kingi, Władysława Sikorskiego numery parzyste (10 – 34), Wojciecha Kossaka, Zwierzyniecka.

OKRĘG nr 2 : Osiedle Dzików: ulice: Dr Michała Marczaka, Ignacego Paderewskiego, Konfederacji Dzikowskiej, Prof. Stanisława Pawłowskiego, Prof. Stanisława Tarnowskiego, Słomki Jana numery nieparzyste, Wiejska, Władysława Sikorskiego numery nieparzyste (23 – 25), Zygmunta Szewery. Osiedle Stare Miasto: ulice: Adama Mickiewicza numery parzyste (2 – 10), Dominikańska, Dr Olgi Lilien, Henryka Sienkiewicza numery parzyste (2 – 18) i numery nieparzyste (1 – 53), Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Krótka, Nadole, Piłsudskiego numery nieparzyste, Plac Bartosza Głowackiego, Przy Zalewie, Sandomierska, Skrajna, Sokola numery parzyste, Stanisława Jachowicza, Stefana Żeromskiego, Szeroka, Szkolna, Śliska, Tadeusza Kościuszki numery (1 – 32 bez bloku numer 31), Wałowa, Władysława Jasińskiego, Władysława Sikorskiego numery nieparzyste (7 – 21). Osiedle Przywiśle: ulice: 1 Maja, Adama Mickiewicza numery parzyste (14 – 42), Aleja Niepodległości, Aleja Skalna Góra, Armii Krajowej, Gabriela Narutowicza, Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Kosmonautów, Ludwika Waryńskiego, Sokola numery nieparzyste, Stanisława Moniuszki, Tadeusza Kościuszki numery (31 i 40), Tysiąclecia, Wianek, Wiślna.

OKRĘG nr 3: Osiedle Siarkowiec: ulice: 11 – go Listopada, Chopina, Dworcowa, Gazowa, Gruntowa, Konopnickiej, Kopernika, Kurasia Ferdynanda, Sienkiewicza numery parzyste (20 – 104), Sikorskiego numery parzyste (2 – 8), Słoneczna, Świętej Barbary, Władysława Broniewskiego. Osiedle Wielopole: ulice: Adama Mickiewicza numery nieparzyste (1 – 31), Borek, Hieronima Dekutowskiego, Józefa Piłsudskiego numery parzyste, Por. Sarny, Porucznika Jana Tracza, Rusinowskiego Ferdynanda, Sosnowa, Stanisława Wyspiańskiego, Szpitalna, Targowa, Władysława Sikorskiego numery nieparzyste (1 – 5).

OKREG nr 4: Osiedle Piastów: ulice: Akacjowa, Aleja Warszawska numery parzyste (2 – 50), Bolesława Chrobrego, Bolesława Śmiałego, Borów, Brzozowa, Bukowa, Dąbrówki, Dębowa, Fabryczna, Grabowa, Jaśminowa, Jaworowa, Kasztanowa, Kazimierza Wielkiego, Klonowa, Krucza, Leszka Białego, Lipowa, Litewska, Mieszka I, Modrzewiowa, Strzelecka, Św. Onufrego, Tarninowa, Topolowa, W Margaretkach, Władysława Łokietka, Władysława Sikorskiego numery parzyste (36 – 90). Osiedle Podłęże: ulice: Aleja Warszawska numery nieparzyste (1 – 91A), Alfreda Freyera, Czereśniowa, Dzikowska, Jabłoniowa, Kwiatowa, Polna, Sadowa, Senatora Wojciecha Wiącka, Słomki Jana numery parzyste, Tadeusza Rejtana, Ziołowa, Żabia. Osiedla: Mokrzyszów, Wielowieś, Zakrzów, Sielec, Sobów, Nagnajów, Ocice, Miechocin.

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dla Zgody i Rozwoju Tarnobrzega
3 lat temu

Bożena Kapuściak na Prezydenta Tarnobrzega
http://bozenakapusciak.pl/program/

trupek
3 lat temu

kolejna odsłona degradacji Tarnobrzega.
kto tym razem nachapie się przez kadencję ?
kto zbuduje tym razem w jedną kadencję domek jednorodzinny ?
kto zostanie likwidatorem i będzie dzielił działki nad jeziorem ?

już niedługo się przekonamy czy wypchną do tej roli pana kamila,który zdaje się być ubezwłasnowolniony,widząc jak pcha go cała partia z ortylem co nie dotrzymał słowa pielęgniarkom w szpitalu.

a może don Kichot co wrócił z samego usa i obiecał most oraz kurort i uzdrowisko ?

a może dwie panie,które aspirują do bycia Kiełbem tej kadencji ? pani bożena znana z kościoła,podobno skuteczna tylko nikt nie pamięta czym się to objawiało 😉
pani elżbieta ulubienica wszechmocnego cesarza ?

no i pan Dariusz,wyróżniający się kulturą osobistą wśród kandydatów,tylko czy miasto takie jak Tarnobrzeg może uratować nauczyciel ? biorąc pod uwagę ile wydajemy na oświatę ?

szkoda,że nie zatańczą przed nami najbardziej egzotyczni pan kolano i pan wianecki wiecznie śledzony przez sowiecki gru.

dla 90% mieszkańców i tak się nic nie zmieni.zmienią się osoby przy korycie,które dzień po wyborach zapomną i o społeczności Tarnobrzeżan jak i o swoich szumnych obietnicach.

Monika
3 lat temu

Takie czasy mamy i do takich dotrwaliśmy. Był Pan Mastalerz, Był Pan Kiełb..
Z obecnych kandydatów najbardziej do mnie przemawia Pan Bożek i jest na chwilę obecną jedyny i racjonalny wybór dla miasta.

adam
3 lat temu

Ale burdel wyborczy doczekalismy sie cudakow na kandydatow!

Tarnobrzezanin
3 lat temu

Pełna zgoda .Doczekaliśmy wielu kandydatow .Kazdy ale to kazdy idzie dla kasy dla siebie i swojego sztabu wyborczego Dotyczy to tez Bożka.Sam jest biedny i nie zarobil wiele jako nauczyciel Na wybory kasę dali Ci którzy ją mają i domadac sie bedą zwrotu.A co zrobił Kalinka Wszystkie rady nadzorcze obstawil ludżmi z pisu.
Nie bedę wymieniac z naxwiska .Sam tatuś Kalinki jest przewodnivxacym rady nadzorczej w Siarkopolu.A zona przyjaciela tatusia tez zwiazkowca A Kaczmarek pierwsza w radzie nadzorczej.I co nie jest nepotyzm.Kto uwierzy teraz Kalince ze nie idzie po to aby swoim partyjnym kolegą dac zarobić
NIE IDĘ NA WYBORY BO NIE CHCĘ MACZAC PALCOW W DALSZYM UPADKU MIASTA KTÓRE KOCHAM.

trupek
3 lat temu

z pensji nauczyciela ciężko zostać w Polsce krezusem.

co do kalinkowych to pełna racja.widzimy w skali kraju jak wygląda ten skok na kasę.
w Tarnobrzegu jest dokładnie tak samo.
można wymieniać,a każdy kto ma trochę pojęcia o funkcjonowaniu naszego miasta może,bez końca listę uwłaszczonych za pisu i stojący w kolejce tabun kolejnych chcących dorwać się do koryta.

plus te mgliste zapewnienia,że koleś,który nie ma odwagi sam stanąć do wyborów a jego umiejętności przekracza wysłanie smsa do centrali politycznej,że on przytarga jakaś kasę.
będzie tylko giermkiem kudłatego pazia ze stalowej.nikim więcej.tak jak w wordzie.

zosia
3 lat temu

Kalinka zadnej kasy nie przytarga.Jego pozycja w pisie sprowadza sie do wykonania zadania odbicia miasta dla pisu.Po wyborach radż sobie sam Juz o to zadba kolega ze Stalowej Woli.A skład Kalinkowy do rady to totalna porażka Jacys poranieni bez wiedzy i doswiadczenia ale z jedna zaletą dla Kalinków .Bezkrytyczne posłuszenstwo wobec nich.Kto sie wychyli natychmiast traci łaski Przykład Kapusciakowej i Zycha Witolda.
A jeszcze jedno .Jeszcze nie maja wygranej a juz stolki zapewniaja swoim pisowskim prawnikom.W miescie az huczy od plotek które kancelarie zloźyły poddaństwo.Troche to juz mozna zweryfikować po Kalinkowych radach nadzorczych.
Najgorsze to to ze Kalinka mysli że tego nie widać i zaklina rzeczywistośc Porażajace jak w takim miescie moglo dojśc do takiego nepotyzmu politycznego i nieprawości.Niggy nie zrozumiem dlaczego Kalinka mscil sie na leżacym Kiełbie.To nie sejm tylko rada miasta

instruktor
3 lat temu

W Wordzie to kazdy dyrektor nie pracował bo to stanowisko partyjne.Sagatowska.Weber Kalinka.Rece opadają jaka to trampolina do robienia polityki a pracy zero.I co Kalinka robił inaczej Latal do urzedu miasta i nigdy go w Wordzie nie było.Chyba ze trzeba przeciąć szarfę.I to jest w porządku według władzy.

Zenek
3 lat temu
Reply to  instruktor

Zapomniałeś jeszcze starego Lichotę dodać… a nie, to nazwisko nie pasuje do twojego durnego wywodu!

gość
3 lat temu

Jak młodzi zdolni pouciekali to nic się na to nie poradzi. Miasto systematycznie się zwija odkąd przestało być województwem…

Zuzu
3 lat temu
Reply to  gość

Uważam, że powinniśmy chodzić na wybory, bo to nasza decyzja kogo wybieramy. Musimy zacząć wymagać poważnego traktowania jako mieszkańcy, a tylko podczas wyborów możemy wystawić ocenę radnym i prezydentowi.
Młodzi uciekają to fakt, ale jeżeli nie wybierzemy inaczej, nowych osób, to coś się zmieni? Przecież nic nie tracimy, a czasami warto zaryzykować.

gość
3 lat temu
Reply to  Zuzu

Prognozy są nieubłagalne w 2050 -43% Podziękujmy mlecznemu jankowi i malemu fiatowi

Ryszard
3 lat temu

Kandydaci są jacy są. Jako jedyny na chwilę obecną przekonuje mnie Bożek, który wedle mnie jest poukładany i mówi z zachowaniem zdrowego rozsądku.

annahamera
3 lat temu

upadek miasta zdecydowal sie za 4 fatalnych kadencji opijusa dziubka a potem byly proby reaktywacji ale zarowno masti jaki i kielb z róznych przyczyn polegli … teraz trza dbac o socjal o domy opieki i starszych mieszkancow a mlodzi potrzebują fajnej pracy i ciekawych weekendow … trudno to zapewnic w tarnobrzegu … zonk… tylko dla 50+ jest to miasto przyszłosci ))

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content