„ALL’S BLUES” czyli Satyrblues po raz dziewiętnasty (fotoreportaż)

Już po raz dziewiętnasty w Tarnobrzegu odbył się festiwal Satyrblues. Tegorocznej edycji imprezy przyświecało hasło „ALL’S BLUES”.

Jak co roku, pomysłodawca festiwalu Viktor Czura z tarnobrzeskiego Stowarzyszenia “OKO” – Ochrona Kultury Oryginalnej, przygotował dla melomanów prawdziwą muzyczną ucztę.

– Satyrblues jest najstarszym tego typu przedsięwzięciem kulturalnym w południowo-wschodniej Polsce, odbywającym się cyklicznie raz w roku w Tarnobrzegu. Jest to festiwal, integrujący środowiska twórcze poprzez sztukę szeroko rozumianą, a jego nazwa własna jest gościnnym mianownikiem dla wszystkich szlachetnych gatunków artystycznych. Jest też jedynym tego typu przedsięwzięciem na świecie, udanie łączącym dwie dyscypliny sztuki, mające wartość ponadpokoleniową i ponadczasową – podsumowuje Viktor Czura. – Można tu na wyciągnięcie ręki spotkać wybitnych grafików, muzyków, fotografików, filmowców, komiksiarzy, a nawet i znanych dziennikarzy. W sumie 7 godzin obcowania z sztuką na najwyższym poziomie w atmosferze wzajemnego poszanowania – dodaje.

W części wernisażowej swój dorobek zaprezentowali trzej autorzy: Zygmunt Pytlik (rys. satyryczny), Sergiusz Kaszkowski (karykatury) i Radosław Delimata (fotografia).

Część koncertową rozpoczął duet polsko-amerykański DELTA_UPDATE, który współtworzą dwaj wybitni muzycy: Roman Puchowski i Keith Dunn, kultywujący bluesa o archaicznym rodowodzie.

Odmienność stylistyczną do programu, oraz zdecydowanie salonowe brzmienie wprowadził RAY WILSON wraz ze swoim zespołem realizując projekt Genesis Classic. W finałowym koncercie wystąpiło amerykańskie Power Trio – ANTHONY GOMES należące do gitarzysty i wokalisty uhonorowanego tytułem muzyka roku 2017!.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
boom
2 lat temu

Dobre, chwilę temu była wzmianka że coś takiego będzie ale już żeby było coś o biletach to cisza. I tak co roku.

Stanisław Anioł
2 lat temu

Jeśli używasz określenia „coś takiego ” odnośnie Satyrbluesa to dobrze że Cię tam nie było !!

boom
2 lat temu

Błysnąłeś komentarzem, nie ma co.

Stanisław Anioł
2 lat temu

Jaki wpis taki komentarz !

boom
2 lat temu

A ja jeszcze nie skończyłem. Proszę w takim razie podać linka do informacji publicznej gdzie była prowadzona sprzedaż biletów. Na stronie organizatora nic nie znalazłem. A jeżeli to impreza zamknięta dla wybranych to przepraszam – nie mam więcej pytań.

Elza
2 lat temu

Dyskusja o niczym. Ja byłam. Zadzwoniłam pod numer organizatora i się udało! Bylo rewelacyjnie.Dobra energia trzyma mnie do dziś choć minął już tydzień. Nie znałam wcześniej Anthony Gomes,a a facet jest genialny! Brawo!

smile
2 lat temu

Jedyna zajebista impreza w tym kurniku….Wielki szacunek dla organizatorów…Pozdrawiam… 🙂

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content