Odwołana akcja strajkowa w szpitalu w Tarnobrzegu

Akcja strajkowa w szpitalu wojewódzkim w Tarnobrzegu została odwołana. Ostateczne ustalenia, także dotyczące podwyżek, zapadły wczoraj, w godzinach wieczornych. Tym samym zakończył się spór zbiorowy, który w placówce trwał od czerwca br.

– Spór zakończono stosownym porozumieniem, pod którym swoje podpisy złożyli dyrektor szpitala Wiktor Stasiak oraz w imieniu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu Halina Sasiela-Błażejczak i Stanisława Piekarczyk. Gwarantem prawidłowości i poprawności porozumienia oraz jego realizacji jest marszałek Województwa Podkarpackiego, który również złożył na nim swój podpis -wyjaśnia Tomasz Leyko, rzecznik prasowy UMWP.

Porozumienie reguluje wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w latach 2019-2020, oraz ustala zasady wzrostu odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Wcześniej porozumienie z dyrektorem podpisały trzy inne organizacje związkowe działające w tarnobrzeskim szpitalu: Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia przy Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu, Międzyzakładowa Komisja NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu, Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych przy Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pacjent
4 lat temu

Ortyl dostał rozkaz natychmiastowego rozwiązania sporu. Jak ma być Bawaria będzie Bawaria. Ortyl natychmiast wykonał rozkaz.

renia
4 lat temu

Jak by dzisiaj rano doszło do ewakuacji Szpitala Pan Ortyl z Panem Stasiakiem mieli się już pakować. Decyzje o porozumieniu podjął Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki bedąc w Jasionce i chwała im za to.

chora
4 lat temu

Oczywiście ,ze Ortyl nic nie załatwił a dyrektorek szpitala tylko się miga i zastawia Ortylem. Nieudacznicy . Pielęgniarki same załatwiły sprawę . Jak tak będzie wyglądać współpraca rządu z samorządem to gołym okiem widać ,ze hasło Kalinki ,ze jak on nie będzie prezydentem to miasto nie uzyska kasy jest nieprawdziwe. Brawo pielęgniarki pokazałyście że warto walczyć o swoje .

...
4 lat temu

Ciekawe czy nauczą się zasad higieny i np. używać jednorazowych rękawiczek przy pobieraniu krwi (i tylko w tym celu), albo jak wacik upadnie to wziąć nowy, albo szacunku do pacjentów, a przynajmniej oduczą się „chamskich” odzywek…
Może coś przy okazji tych podwyżek?

Zenek
4 lat temu

Oczywiście, że akcja odwołana! Zobaczyły panie, że Stasiak nie startuje w wyborach, to po co strajkować!?
Zwykła ustawka polityczna i tyle!

lidzia
4 lat temu
Reply to  Zenek

Jaka ustawka Pielegniarki pojechaly do Jesionki na konwencje pisu.Powiedzialy komu trzeba co z nimi wyprawia Stasiak z Ortylem i w niedziele juz bylo po sprawie Prezes dal rozkaz a minister wykonal A przy okazji jeszcze skorzystaly pielegniarki z Przemyśla Dwie kobitki i umiały załatwic Taka to była ustawka.W tym pisie to juz nawet mysleć nie umieja ze strachu ze przegraja i prezes ich rozliczy.

Zdziwiony
4 lat temu

O mój.Boże Stasiak nie startuje w wyborach.Ale strata dla miasta powiatu i województwa .Chyba padną bez takiego kreatywnego radnego.Za to Dziubinski pociagnie liste ze hej. Do zwyciestwa jak.woła premier.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content