Książki, które warto przeczytać

W obecnych czasach ludzie coraz rzadziej czytają książki. Jednak warto to zmienić, ponieważ ta czynność niesie ze sobą wiele zalet – rozwija wyobraźnię, zwiększa zasób słów i sprawia, że stajemy się lepszymi mówcami. Czytanie książek niesie więc wiele korzyści, a nie ma żadnych wad. Przeczytane lektury możemy sprzedać na skupksiazek.pl, wiec nie musimy martwić się, że zagracą nam mieszkanie. Oto kilka książek, które każdy powinien chociaż raz przeczytać w swoim życiu.

„Mały książę” Antoine de Saint-Exupéry

To chyba jedna z nielicznych lektur, którą uczniowie uwielbiają i raczej nikogo nie trzeba zmuszać do czytania. Jednak jeśli ktoś jakimś cudem ją ominął, warto nadrobić zaległości. Nie musimy się martwić, że w dojrzałym wieku nie docenimy tej lektury, ponieważ jest ona ponadczasowa i niesie ważne przesłanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ta niesamowita historia przekazuje uniwersalne wartości dotyczące dorastania, miłości, przyjaźni oraz odpowiedzialności. Dlatego warto ją przeczytać i przez chwilę zastanowić się nad jej przesłaniem.

„Sto lat samotności” Gabriel García Márquez

Kolejna lektura, po którą warto sięgnąć. „Sto lat samotności” uznawana jest za jedną z najważniejszych książek literatury iberoamerykańskiej. Dlaczego historia wielopokoleniowej rodziny Buendiów – założycieli wioski Macondo cieszy się taką popularnością? Wszystko dlatego, że powieści Márqueza mają swój niezwykły klimat, w którym współczesne wydarzenia polityczne przeplatają się z popularnymi wątkami, które znamy z mitologii, Biblii i baśni. Dlatego warto sięgnąć po tę niezwykłą książkę.

„Jądro ciemności” Joseph Conrad

Wiele osób pewnie doskonale pamięta tę książkę z liceum. Jednak czy wtedy właściwie ją doceniliście? A może darowaliście sobie jej czytanie na rzecz maturalnego bryka? Jeśli tak, to warto nadrobić te zaległości i jednak sięgnąć po tę lekturę. Może do czytania zachęci Was fakt, że historia inspiruje wielu niezwykłych twórców. To właśnie jej fabuła została przeniesiona w realia wojny w Wietnamie w filmie „Czas apokalipsy” Francisca Forda Copolli.

„Proces” Franz Kafka

„Proces” Franza Kafki to jedna z najwybitniejszych czeskich powieści. Warto jednak pamiętać, że ukazała się wbrew woli samego autora po jego śmierci. Jednak dobrze, że tak się stało, ponieważ ma ono ogromny wkład w historię literatury. Ta surrealistyczna powieść jest złowrogą przepowiednią systemów totalitarnych oraz ich wpływu na życie człowieka. Dlatego nie może jej ominąć żaden miłośnik literatury.

„Zabić drozda” Harper Lee

Młody, czarnoskóry chłopak zostaje oskarżony o gwałt na białej dziewczynie. Praktycznie niemożliwej do wygrania sprawy podejmuje się adwokat Atticus Finch, przez co sprowadza falę nienawiści na siebie i swoją rodzinę. Książka opublikowana w 1960 roku ukazuje niezwykle ważne problemy dla ówczesnej Ameryki. Jest ona niezwykle poruszająca, a niezwykłego charakteru nadaje jej fakt, że pisana jest z perspektywy dziecka. Dlatego pisana jest prostym językiem, który pozwala w jeszcze bardziej przedstawić wielkość problemu.

materiał partnera
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content