Obroża elektryczna ułatwia tresurę psów

Decydując się na zakup bądź adopcję psa, trzeba mieć na uwadze, iż zwierzę wymaga nie tylko karmienia, lecz także wyprowadzania na spacery. Czworonogi przyjaciel to obowiązek na długie lata więc warto wcześniej dobrze przygotować się do nowej sytuacji. Wbrew pozorom wychować psa nie jest wcale trudno, jeśli rozsądnie podejdzie się do tematu i skorzysta z fachowej pomocy szkoleniowców bądź można zainwestować w obrożę elektryczną.

Lekcje tresury nie dla każdego

Niestety, podejmując decyzje, że pies będzie tresowany przez fachowców w specjalnym ośrodku, trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dysponuje się odpowiednią ilością czasu, by dowozić zwierzaka na lekcje czasem kilka razy w tygodniu. Dodatkowo takie zajęcia mogą być stresujące dla psa, co na pewno odbije się na jego samopoczuciu. Nie tylko pies musi nauczyć się podstawowych komend, bo także każdy właściciel powinien znać je, by wiedzieć, jak prawidłowo trenować z pupilem w domu. Minusem tresowania psa w ośrodku jest też stosunkowo wysoka cena.

Obroża elektryczna strzałem w dziesiątkę

Coraz więcej właścicieli czworonogów w trosce o swoich pupili decyduje się na zakup obroży elektrycznej, która jest doskonałym elementem tresury, a co ważne można użytkować ją w warunkach domowych i wcale nie jest potrzebna do tego specjalistyczna wiedza. Obroże elektryczna posiadają wbudowany odbiornik, który przechwytuje sygnały przekazywane przez nadajnik. Zwierzę otrzymuje tym samym bodźce elektryczne bądź dźwiękowe. Nie należy się jednak obawiać, bo obroże elektryczne nie są szkodliwe dla psów i nie powodują żadnego dyskomfortu.

Jak dobrać obrożę?

Kupując obrożę elektryczną, trzeba pamiętać, iż efekt sam nie przyjdzie. Z psem trzeba regularnie ćwiczyć. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę przede wszystkim:

  • wielkość czworonoga,
  • jaki zasięg posiada obroża. Jeśli pies oddali się zbyt daleko od nadajnika, impulsy nie będą prawidłowo przekazywane, dlatego im większy zasięg, tym lepiej,
  • czy obroża została wyposażona w system ostrzegania dźwiękiem, jak i wibrację.

By zyskać pewność, że obroża będzie posiadała niezbędne certyfikaty oraz będzie bezpieczna dla psa, należy ją kupować od zaufanych sprzedawców takich jak https://importmania.pl/pol_m_Artykuly-zoologiczne_Obroze-elektryczne-155.html, bo tylko wtedy cena przełoży się na jakość.

Gdzie można używać obroży elektrycznej?

Tego typu obroże przeznaczone są do ciągłego użytkowania, więc wybierając się nawet na spacer do parku, warto założyć psu obrożę, by mieć pewność, iż nie straci się go z oczu. Nie należy traktować jej tylko jako elementu szkoleniowego. Jeśli będzie systematycznie używana, pies bardzo szybko nauczy się poleceń.

Ile kosztuje obroża elektryczna?

Cena uzależniona jest przede wszystkim od wybranego modelu oraz funkcji, jakie posiada. Za najprostsze obroże trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych, więc nie jest to duży wydatek. Oczywiście można wybrać modele za kilkaset złotych. Wszystko zależy od zasobów portfela.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content