Tarnobrzeg: W Machowie będzie nowy, duży parking dla ciężarówek (zdjęcia oraz video HD)

Parking dla ciężarówek, oświetlenie ul. Zakładowej, park przemysłowy, to tylko kilka z projektów, które Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN, planuje zrealizować w najbliższym czasie w Tarnobrzegu.

– Zarządzamy Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną od dwudziestu jeden lat. Do tej pory wydaliśmy blisko 400 zezwoleń na prowadzanie działalności gospodarczej. Dzięki temu ponad 22 tys. osób znalazło zatrudnienie w firmach działających w strefie, z tego niemal 5 tys. w samych Tarnobrzegu i jego okolicach. Cały czas inwestujemy w jej rozwój. Rozumiemy, że ma ona ogromne znaczenie dla regionu: jako pracodawca, partner inwestorów, ale także aktywny uczestnik życia społecznego Tarnobrzega i jego okolic. Inwestujemy w budowę dróg, w oświetlenie ulic, w doprowadzenie mediów do działek inwestycyjnych. Z tego korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i mieszkańcy. Teraz uruchamiamy kolejne projekty, które przyczynią się do poprawy warunków funkcjonowania firm, do rozwoju infrastruktury Tarnobrzega i podniesienia jakości życia mieszkańców – powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

W podstrefie Machów, należącej do tarnobrzeskiej SSE, ARP S.A. kupiła od Siarkopolu i Zakładów Chemicznych 1,5 ha gruntów, na których powstanie parking dla ciężarówek. Inwestycja przewiduje także budowę oświetlenia drogi dojazdowej, tj. na ulicy Zakładowej.

– Polska awansowała do grona gospodarek rozwiniętych, to oznacza wręcz obowiązek zapewnienia odpowiedniego standardu dla pracowników i mieszkańców w strefie, która powinna być biznesową wizytówką miasta. Nasz projekt ma duże znaczenie dla miasta i jego mieszkańców. Ciężarówki, które do tej pory parkowały wzdłuż ulic, tym samym ograniczając przepustowość drogi, znajdą miejsca postojowe na dużym parkingu – podkreślił Adam Kuśnierz, dyrektor Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu.

Inwestycje ARP S.A. w infrastrukturę drogową to także poprawa jakości dróg oraz rozwój transportu zbiorowego. Wspólnie z lokalnymi samorządami ARP S.A. opracowała plan organizacji komunikacji na terenach strefy oraz dokonała przeglądu i oceny stanu technicznego wewnętrznych dróg dojazdowych. Przygotowuje program ich modernizacji oraz budowy kolejnych odcinków. To poprawi transport samochodowy.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. nieustannie zwiększa powierzchnię obszarów inwestycyjnych.

– Negocjujemy warunki zakupu terenu o powierzchni ok. 40 ha w pobliżu Tarnobrzega. Chcemy zaoferować go inwestorowi, który szuka dużej, dobrze skomunikowanej powierzchni. Ponadto finalizujemy rozmowy z Kopalnią Siarki „Machów”, dotyczące kupna działki inwestycyjnej o powierzchni ok. 3 ha. W połączeniu z już posiadanymi sąsiednimi terenami da to obszar 10 ha
– dużego kompleksu inwestycyjnego. Po uzbrojeniu tych terenów, będą one do dyspozycji przedsiębiorców pod nowe projekty inwestycyjne. Rozważamy także budowę w Tarnobrzegu kolejnych hal produkcyjno-magazynowych oraz rozwój infrastruktury parku przemysłowego. Nasze działania wspierane są przez tarnobrzeski samorząd, który bardzo aktywnie realizuje szereg przedsięwzięć znacząco poprawiając ofertę inwestycyjną w tym rejonie. Oczekujemy, że dalsza współpraca z władzami Tarnobrzega nadal układać się będzie bardzo efektywnie – dodał dyrektor Kuśnierz.

– To bardzo ważne, że potrafimy wreszcie wspólnie spojrzeć na potrzeby, wyzwania i potencjał Tarnobrzega i sąsiednich gmin. Wysiłkiem ARP i samorządu planujemy przywrócić miasto na mapę najlepszych lokalizacji dla rozwoju kariery zawodowej, życia prywatnego i inwestowania w Polsce. Razem pracujemy nad tym, aby zza okna zniknęły tereny czekające od dwudziestu lat na zagospodarowanie, a pojawiły się nowe zakłady, biura i ciężarówki, przyjeżdżające do Tarnobrzega po produkty, wytwarzane w strefie. Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju traktujemy poważnie – podsumował Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Agencja Rozwoju Przemysłu zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: powstałą w 1995 roku SSE EURO-PARK MIELEC i TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Przez 23 lata istnienia specjalnych stref ekonomicznych ARP S.A. wydała w nich łącznie niemal 850 zezwoleń na działalność gospodarczą, z czego ok. 3/4 dla polskich firm. Zezwolenia te przełożyły się na ponad 20 mld zł zobowiązań inwestycyjnych i utworzenie ok. 65 tys. miejsc pracy. Do 2026 roku nowy model Polskiej Strefy Inwestycji będzie działał równolegle z dotychczasowymi Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi.

**********

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE EURO-PARK MIELEC oraz TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Siedziba główna ARP S.A. znajduje się w Warszawie. Agencja ma również oddziały w Katowicach, Mielcu oraz Tarnobrzegu, biura w Radomiu i Wrocławiu.

foto&video: Piotr Morawski

 

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sympatyk
5 lat temu

A drogi na strefie to kiedy zrobią. Jeździć się nie da po tych dziurach.

lusia
5 lat temu

A co tam robił Kalinka Jako kto .Przecież jest na urlopie.

dorota
5 lat temu

Hehehehe ale super inwestycja

Też Dorota
5 lat temu

To jest super inwestycja tylko że na tydzień przed wyborami to już śmieszne

Joaquín Guzmán Loera
5 lat temu

Deja de engañar a la estupidez y tómate por hacer caminos de concreto en toda la zona, porque la vergüenza es como una mierda delante de los huéspedes del extranjero!

Wyborca
5 lat temu

Kalinka ściąga do Tarnobrzega kogo może aby ogłaszać cuda. Jakoś bus-pis nie dojechał. Widać w sztabie prawidłowo ocenili szanse wschodzącej gwiazdy tarnobrzeskiego pisu i nie będą marnować sił i czasu na Tarnobrzeg.

gość
5 lat temu
Reply to  Wyborca

Ranga miasta ma swoje przełożenie na gości ,którzy popierają kandydata.Tu oprócz marszałka chyba nikt znaczący się nie pojawił.Tej zaściankowości nikt i nic nie jest w stanie już chyba zmienić.

mieszaniec
5 lat temu

Może i co niektórych bardzo śmieszy „skala” tej inwestycji ale przez 20 lat trzech prezydentów nie potrafiło stworzyć nawet głupiego parkingu nie mówiąc już o drogach czy innej infrastrukturze niezbędnej aby tam co kolwiek powstało. To raczej jest dramat i powód do płaczu. Najgorsze w tym wszystkim, że wkrótce wybory i znów miastem pewnie będzie rządziła osoba dla której najważniejsze to załapać się na darmową imprezkę aby „brylować” albo zachachmęcić coś dla siebie czy przyjaciół.

gość
5 lat temu
Reply to  mieszaniec

Chcesz powiedzieć ,że ta inwestycja to zasługa kandydata? Nie bądz proszę śmieszny….

kawka
5 lat temu

Specjalność K.Kalinki ;będzie raj, będzie cudnie będzie, będzie… A 4-lata było marazmem,nicością,gryzieniem się i wstydem na cały kraj.Odpowiedzialność równa się z dymisją i danie szansy innym z pomysłami i chęcią współpracy ze wszystkimi kto chcę i pomoże w rozwoju miasta.

Alf
5 lat temu

Dla tych co maczali palce w tej prawdopodobnej prowokacji na Grześka i wstydzie na cały kraj nie powinno być miejsca w polityce.Takich nam nie potrzeba.

Tarnobrzezanin
5 lat temu

Oczywiście coraz mamy więcej wiedzy na temat osób ktotr dla wladzy są zdolne posunąć się do obrzydliwych.Najgorsze jest to ze radni nie byli w stanie zdystsnsowac sie do całej sytuacji .Ale ilość radnych swiadków w sprawie nie dziwi.Mieszkańcy jeszcze dostaną ciekawych wiadomości.

kinga
5 lat temu

Parking zamiast INWESTYCJI ??!! To chyba jest żart !!! Kalinka do przedszkola nawet drogi nie umie wyremontować !!! Ratuj nas Panie Jezu przed tym związkowcem…

agent
5 lat temu

Drogi na strefie są w opłakanym stanie, stare budynkui po przeróbce siarki straszą wyglądem, kiedy je zburzą pytam się bo w ich miejsce można wybudować nowe firmy i zatrudniać ludzi co ? Kolejna sprawa to – dlaczego w Stalowej woli (strefa tarnobrzeska) co chwile powstaja firmy które płacą ludziom po 3 tyś na miesiąc to minimum a w Tbg na strefie przychodzą takie dziadoskie firmy, dlaczego wysyłacie lepsze firmy do sąsiadów ???

agent
5 lat temu

odpowiedź prosta wysyłamy lepsze firmy bo jesteśmy ze staolowej woli i pchamy do siebie, a tu DZIADOSTWO jest i będzie prawo

Józek
5 lat temu

Nie ma się co dziwić, że poważni inwestorzy mają gdzieś strefę na Machowie: wystarczy przejechać się po tych dziurach na Mechanicznej, popatrzeć na ruiny obok i wszystkiego się odechciewa…

Marian
5 lat temu

Ale cudny parking ,który jest wirtualny,To tylko zapowiedź. Niech już skończą się te wybory i zacznie normalna praca. Żałosne to .

obywatel
5 lat temu

Ogłupiać można jak widać bez końca bo wszyscy wiedza, że do tej strefy zaliczane są miejsca inwestycyjne pod Wrocławiem – wiadomość ta jest dla ciemniaków.
TO ILE MIEJSC PRACY POWSTANIE DZIĘkI TEMU PARKINGOWI DLA MISZKAŃCÓW ???

Iwona
5 lat temu

Przy tak wysokim poziomie biurokracji w Tarnobrzegu nikt o zdrowym rozsądku nie chce prowadzić tutaj działalności,nie jest w stanie się utrzymać siedząc ciągle w Urzędzie tłumacząc,że nie jest garbatym aniołkiem.

Kur Miejski
5 lat temu

Uwaga. Oznaczono szyldem szalet miejski!
Co prawda pod skosem, ale jednak 😛

uwaga
5 lat temu

Ksiądz na Serbinowie nie bedzie popierał Kalinki.to dobra wiadomość .

Duda
5 lat temu

Inwestycje postój dla ciężarówek, może Jozin z Bazin przyjedzie przeciąć wstęge, Boże chroń nas od Kalinków, Ortylów itp…

S.W
5 lat temu

Odezwali się ogłupieni wyborcy marionetki Bożka.Wam nigdy nic nie pasowało i pasować nie będzie.

kawka
5 lat temu
Reply to  S.W

Nie Bożka POwiązanego ze złodziejami z post-komuny ale kandydatem godnym zaufania i dającego gwarancje rzeczywistej troski o miasto i jego wizje rozwoju.Tylko pan W.Zych jest ratunkiem na trudną sytuację naszego miasta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content