Dziś obchodzimy dzień kundelka

O kundelkach mówi się że to wyciąg z najlepszych ras. I choć Związek Kynologiczny nie przewidział dla nich miejsca w psich konkursach piękności, to na pewno wszystkie są bardzo kochane. Swoje święto kundelki obchodzą dzisiaj.

Dzień kundelka to nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, ustalony na pamiątkę jej uchwalenia. Pierwszy punkt ustawy mówi, że „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Natomiast sam miesiąc, czyli październik, został ustanowiony Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.

Mnóstwo psiaków, małych i dużych czeka na swój nowy dom. W Tarnobrzegu porzuconymi pieskami opiekuje się Stowarzyszenie Chrońmy Zwierzęta, prowadzące schronisko w Machowie. Z kolei w Sandomierzu działa „Przytulisko na Wiśniowej”

Każdą z tych placówek można wesprzeć datkiem pieniężnym lub prezentami dla psiaków i kociaków w postaci żywności, koców, itp. Placówkom tym można również pomóc w opiece nad zwierzętami w ramach wolontariatu.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zuzu
2 lat temu

Wszystkim kundelkiem samych dobrych dni oraz szybkiego znalezienia swojego człowieka. Kundelki są najkochańsze.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content