Druga rozprawa prezydenta Grzegorza Kiełba. Przesłuchanie świadka Dariusza Kołka objęte klauzulą tajności (zdjęcia oraz video HD)

Dzisiaj o godzinie 9 w Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu rozpoczęła się druga rozprawa oskarżonego o korupcję prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba. Dzisiaj swoje wyjaśnienia składa świadek Dariusz Kołek, którego zeznania sąd objął klauzulą tajności.

O utajnienie zeznań świadka Dariusza Kołka wnioskowała prokuratura, Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz sam świadek.

– Na wniosek prokuratora oraz świadka Dariusza Kołka wyłączenie jawności rozprawy w części dotyczącej przeprowadzenia dowodów objętych materiałami niejawnymi dołączonymi do aktu oskarżenia w tym w całości zeznań świadka Dariusza Kołka. Uzasadnienie: Oskarżyciel publiczny dołączył do aktu oskarżenia dowody oznaczone jako materiały niejawne oznaczone klauzulą tajności „poufne”. Materiały te są częściowo z zeznania świadka Dariusza Kołka. Pomimo złożenia przez sąd stosownych wniosków klauzula „poufne” nie została zniesiona z przedmiotowych materiałów niejawnych, w wyniku decyzji podjętych przez dyrektora Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie oraz prokuratora krajowego w Warszawie – tłumaczył sędzia Jacek Morzycki.

– Sąd może wyłączyć jawność rozprawy w całości lub części, jeżeli jawność mogłaby ujawnić okoliczności które ze względu na ważny interes państwa powinny być zachowane w tajemnicy a także w sytuacji gdy, jawność mogłaby naruszyć ważny interes prywatny – kontynuował

– Nie jestem już osobą publiczną a chodzi przede wszystkim o moją rodzinę, o sytuację zagrożenia też, bo miałem takie sytuacje, że wysyłano do mojej rodziny anonimy z pogróżkami i ta sytuacja można powiedzieć troszeczkę mnie przerosła – tłumaczył z kolei świadek Dariusz Kołek.

Przesłuchanie świadka Dariusza Kołka odbywa się w Kancelarii Tajnej Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Pytania świadkowi zadawać będzie m.in. oskarżony Grzegorz Kiełb.

– To będą pytania dotyczące jego zeznań, będę się skupiał tylko i wyłącznie na zeznaniach dotyczących naszych spotkań. Dlaczego skoro spotkań było kilkanaście, on nagrał tylko dwa? Kiedy spotkał się z panem Kalinką i na jaki temat rozmawiali? Dlaczego uważa, że nakłaniałem go do pewnych spraw związanych z atakiem na radnych z Prawa i Sprawiedliwości na radzie miasta Tarnobrzega i wiele innych pytań, na które odpowiedzi mam nadzieję, że uzyskam – mówił przed rozprawą Grzegorz Kiełb.

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
4 lat temu

Panie radny.Przypominam ,że jak pan regularnie co tydzień na poczcie bywa to awizo z listem leży na poczcie dwa tygodnie…..

Don
4 lat temu

Czyli kolejne kłamstwa zero godności.

adam
4 lat temu

Zero zero godności p.Kołek

owen
4 lat temu

A Pan Kiełb bryluje jak prawdziwy bohater i „Człowiek Roku 433 smsy”… Ten to ma godność. Porażającą!

Monster
4 lat temu

no dobra, przesłuchano tylko jednego świadka? I tyle? Kiedy kolejna rozprawa?

Piotruś Pan
4 lat temu

Miał być zwykłym świadkiem nazmyślał okłamał może ktoś to łyknie a tu wyszło że publiczna menda za publiczne pieniądze.

Seniorina
4 lat temu

Ja słyszałam że Kołek się rozwiódł ale czy to prawda?

obywatel
4 lat temu

Kiełb – oddałeś już członkom Spółdzielni – TSM bezprawnie pobraną kasę za bycie bezprawnie członkiem rady nadzorczej ????
Powiedz ile przytuliłeś cwaniaczku i kiedy oddałeś (prawniku zas…ny)????

do obywatela
4 lat temu
Reply to  obywatel

Obywatel Kampania się skonczyła. Największym przegranym jest ten kt nie umie ukryć swoich negatywnych emocji do ludzi . Czasami zdąży się wypadek przy demokracji taki jaki przydarzył się Dziubińskiemu. Wygrał pomimo,ze nie powinien wygrać. OBYWATEL skończ już z tą nienawiścią do Kiełba.

rrr
4 lat temu
Reply to  do obywatela

widac ze c… z tsm,podpisz sie imieniem i nazwiskiem to pogadamy inaczej,co juz sie boisz ,jebac aj waj

obywatel
4 lat temu
Reply to  do obywatela

Odnieś się cwaniaczku do meritum – mieszkańcy miasta mają prawo wiedzieć
kogo wybrali a zwłaszcza członkowie TSM

gość
4 lat temu

male fiaty tak podobno czasami mają

Antek
4 lat temu

Nie odebral avizo,smieszne tlumaczenie.

monitoring
4 lat temu

Kołek został pozostawiony sam sobie,inaczej sobie to wyobrażał, gdyby cofnął czas to nie byłoby tej prowokacji, ma to wypisane na twarzy

szkiełko oko
4 lat temu

Na forach internetowych piszą o Kołku od lutego w tym dużo epitetów a kołek mówi o wrześniu?

waynetbg
4 lat temu

czekam na przesłuchanie „białego kła” KK

władek
4 lat temu

Kołek kłamco! gadaj jak było a nie teraz okłamujesz wszystkich że boisz się o rodzine żenada!

kondzion
4 lat temu

Już w lutym wszyscy wiedzieli że Kołek zrobił ustawkę to szuja i menda zakłamana trzeba takich omijać z daleka nawet ręki nie podawać. Na szczęście były radny.

Narodowy
4 lat temu

Kołek odszczekaj te kłamstwa i powiedz prawdę jak było.

znajomy
4 lat temu

Kto zna DK to wie że mówi prawdę tylko wtedy gdy się pomyli. Wyjdzie na jaw jeszcze nie jedna afera z udziałem DK.

nie miasto
4 lat temu

Żona Dariusz. K już dawno wyjechał z TBG kopnęła to w d… i ma następnego faceta.

Paweł
4 lat temu

Kołek tak dużo zrobiłeś dla Tarnobrzega jak dla Padwi Narodowej w Wojkowie. Siedziałeś 4 kadencje w RM za publiczne pieniądze nierobie cholerny, nie jesteś radnym i już nie będziesz bo nawet pies z … na ciebie nie zagłosuje. Szkoda że ktoś tylko pisze a nie robi.

gość
4 lat temu

Miała być Kołkolandia a jest Żygolandia hahaha.

gość II
4 lat temu
Reply to  gość

Miał być Kalinkogród a jest Plutowisko . Czekamy na koalicje w radzie miasta Tarnobrzeg. Oj nie dobrze ćwierkają wróble.

gość
4 lat temu

Czy była kara finansowa za nieusprawiedliwioną nieobecność ? .Normalnie to z 500

xkd
4 lat temu
Reply to  gość

Kamil pewnie wziął na siebie 🙂

Marc
4 lat temu

DK zeznawał jako Gówny świadek.

tramp
4 lat temu

Wart Pac pałaca a pałac Paca !

Staszek
4 lat temu

Parafrazując klasyka ….

Pan Darek: „Dawałem ale się nie cieszyłem”
Pan Grzegorz: „Wziąłem ale się nie cieszyłem”

Wojt
4 lat temu

Moje osobiste zdanie.
Pełnił wysoką funkcję dzięki mieszkańcom. Znaleziono w jego gabinecie 20k, z których ciężko się wytłumaczyć. Przyjął strategię, że to była pożyczka na kampanię, bo jak inaczej miał z tego wybrnąć. Umowę mieli spisać później na warunkach niedoświadczonego gołębia bo miał kesz w marynarce więc dyktował warunki. Gdyby nie wygrał kampanii to wziął by kredyt pod zastaw garnituru za 500zł w którym chodzi i oddałby z naddatkiem niczym do Providenta. Rachunek za sms uczciwie zapłacił z za krat bodajże w marcu (faktura ze stycznia czy z grudnia?). Wypuścił bzdurę, w głupcach wzbudził litość i wywołał złość w stosunku do innych osób. Idioci kupili. Prywatne sprawy załatwia się w domu a jak się nie ma domu (żona zdaje się w tym czasie go przygarnęła po jego lojalnym i uczciwym zachowaniu) to najlepiej na cmentarzu. Nie ma o czym dyskutować, jest w 100% winny. Za kraty na 5 lat, niech mu rów wyczyszczą. Ludzie, oczy otworzyć.

kulfon
4 lat temu
Reply to  Wojt

Sam jesteś idiotą siejącą nienawiści ze swoich pobudek i wizji, argumentując je wycieranymi i nie sprawdzonymi argumentami.Bo to sąd jest od wymierzania winy. Jeśli taki pewny tych dyrdymałów to zgłoś je jako dowody w sądzie,jeszcze masz taką możliwość.

VIP
4 lat temu

Serdeczne gratulacje dla SZ.P Radnego Grzegorz Kiełb za wygranie Wyborów Samorządowych 2018 oraz za uzyskanie najlepszego wyniku w historii 1075 głosów do Rady Miasta. Życzę powodzenia w walce z szują i żal że w Tarnobrzegu dochodzi do takich świńskich prowokacji.

Staszek
4 lat temu
Reply to  VIP

Żal, że Pan Grzegorz Kiełb tej prowokacji uległ.

A mógł zostać „bohaterem” wykonując jeden telefon w tamtej sytuacji.

janTKorona
4 lat temu

Kołek całkowicie niewiarygodny !! Dlaczego CBA ukrywa zeznania !!! czy CBA chroni tego małego kjalinkie ??? PROSZE ODTAJNIC wszystko !!!
Ludzie chca wiedziec jaka była rola Kiełba , jaka Kalinki a jaka Kołka ??? Kto to zmotał …brud jest wszedzie i ciagnie sie do marszalka …

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
34
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content