Smacznie i charytatywnie. Za nami druga odsłona „Tarnobrzeskiej Kuchni Społecznej” (fotoreportaż)

Druga edycja Tarnobrzeskiej Kuchni Społecznej odbyła się w minioną niedzielę. Inicjatywy tego typu organizowane są w całej Polsce i na świecie, a ich głównym celem jest promowanie kuchni roślinnej jako łatwej i smacznej alternatywy dla żywności obarczonej ogromnym cierpieniem zwierząt.

Ideą Kuchni Społecznej jest dzielenie się roślinnym jedzeniem. Osoby, które w minioną niedzielę przyszły do lokalu Roots Pizza, za wstęp zapłaciły 10 zł lub przyniosły ze sobą danie wegańskie, Wszystkie potrawy ustawione były na jednym stole, gdzie każdy uczestnik mógł się nimi częstować.

Tarnobrzeskiej edycji Kuchni Społecznej towarzyszy zbiórka pieniędzy na funkcjonowanie schroniska dla psów i kotów w Machowie. – Podczas drugiej edycji wydarzenia do schroniskowej puszki wpadło nam 180 zł – informuje w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Krzysiek Miśkiewicz, pomysłodawca imprezy. – Dzień wcześniej, w trakcie koncertu organizowanego stowarzyszenie MROCK i ROOTS PIZZA zebraliśmy z kolei 120 zł – dodaje.

Zgodnie z założeniem Tarnobrzeska Kuchnia Społeczna ma być imprezą cykliczną, odbywającą się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, w pubie Roots Pizza.

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content