Tarnobrzeg: Personalne zmiany w jeszcze nie zaprzysiężonej Radzie Miasta

Na poniedziałek 19 listopada Wojewoda Podkarpacka wyznaczyła termin pierwszych sesji Rad Miasta nowych kadencji. Już dziś wiadomo, że skład tarnobrzeskiej rady będzie się nieco różnił od tego, który wskazywały wyniki głosowania.

Pierwszą zmianą w składzie rady a wynikającą ze zwycięstwa w wyborach prezydenckich, było zrzeczenie się mandatu przez Dariusza Bożka, którego miejsce zajmie Adam Rębisz.

RADNY REZYGNUJE

Mandat radnego z KWW Dariusza Bożka Razem dla Tarnobrzega przyznano również Maciejowi Ziobro, który otrzymał 347 głosów, zajmując pierwsze miejsce na liście w okręgu wyborczym nr 2. Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, do Biura Rady Miasta wpłynął wniosek o zrzeczeniu się mandatu przez Macieja Ziobro, automatycznie więc, jego miejsce w radzie zajmie druga na liście Teresa Gołebiowska – Piś, na którą swój głos oddało 198 osób.

Oczywiście emerytowana wicedyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu, musi wyrazić zgodę na przyjęcie mandatu radnej.

MANDAT A USTAWA O SAMORZĄDZIE GMINNYM

W stosunku do dwojga nowo wybranych radnych a więc Elżbiety Miernik – Krukurki (KWW Wspólny Tarnobrzeg) oraz Włodzimierza Trybuły (KWW Dla Zgody i Rozwoju Tarnobrzega) ma zastosowanie artykuł 24b., ustęp 1 ustawy o samorządzie gminnym, który mówi o tym, że: Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat, oraz wykonywać funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej tej gminy. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu osoba ta obowiązana jest złożyć wniosek o urlop bezpłatny w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy.

Jak dowiedzieliśmy się od wiceprezydent Tarnobrzega Anny Pekar, wniosek o urlop bezpłatny złożył Włodzimierz Trybuła, dotychczas zatrudniony w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w tarnobrzeskim magistracie. Oznacza to więc, że Włodzimierz Trybuła będzie nowym radnym miasta Tarnobrzega.

Mimo kilku prób, nie udało nam się skontaktować z Elżbietą Miernik – Krukurką, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, czyli jednostki organizacyjnej gminy. Do dzisiaj, tj. do poniedziałku 5 listopada, do Biura Rady Miasta nie wpłynął wniosek o zrzeczeniu się mandatu radnej przez E. Miernik – Krukurkę, również do dzisiaj, wiceprezydent Anna Pekar nie otrzymała od dyrektor MOPR-u wniosku o urlop bezpłatny.

Przyjmując środę 24 października za dzień ogłoszenia wyników wyborów przez Miejską Komisję Wyborczą, termin siedmiu dni roboczych (ustawa nie precyzuje czy mówimy o dniach kolejnych, czy roboczych) minął właśnie dzisiaj. W tej sytuacji, zgodnie z ust. 5 art.24b ustawy o samorządzie gminnym: „Niezłożenie przez radnego wniosku, o którym mowa w ust. 1, jest równoznaczne ze zrzeczeniem się mandatu”.

Oczywiście informację o zrzeczeniu się mandatu czy też wniosek o urlop E. Miernik – Krukurka mogła wysłać za pośrednictwem poczty, choć i tutaj ustawa nie precyzuje, czy liczy się data stempla pocztowego, czy też data dostarczenie wniosku do urzędu.

W sytuacji nie objęcia mandatu przez Elżbietę Miernik – Kukurkę, jej miejsce w Radzie Miasta zajmie Sławomir Partyka, dla którego byłaby to już trzecia kadencja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alex
4 lat temu

Czyżby Pani Eli odechciało się pracować dla miasta? a może górę wzieły sprawy finansowe? jeśli tak to jest mi przykro

mieszkanka
4 lat temu
Reply to  Alex

Teraz powinni ją odwołać ze stanowiska dyrektora MOPR-u.

tbg
4 lat temu

Po co on startuje do rady tylko mój głos nieważny na ciul oddałem

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

A dla Pana dra Zycha miejsca nie było mimo 353 głosów…już nie mówię, że jako prezydent, ale ile by taka rada miasta zyskała merytorycznie. No ale pewnie, lepszy Partyka.

Suweren
4 lat temu

Panie Witoldzie czas Pana się skończył. Dość tych lamentów bo zaczyna wyglądać to niepoważnie. Nie pisz Pan, że byłbyś najlepszym kandydatem na posła.

Monster
4 lat temu
Reply to  Suweren

Tylko na posła? Moim zdaniem to idealny kandydat co najmniej do Europarlamentu!

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  Monster

Nie znudziło Wam się? Nie jestem Panem Witoldem, a on sam powinien takich jak Wy oskarżyć o pomówienie. Wszystko jest do udowodnienia. Jakby Pan Zych chciał z Wami dyskutować to by się podpisał imieniem i nazwiskiem, jak to ma w zwyczaju.

Maranatha
4 lat temu

Jakie tu pomówienia? Też jestem zdania, że przy odpowiednim podejściu i wsparciu mógłby kandydować na europosła. Duże szanse na wybór!

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Mówiąc o pomówieniu chodziło mi o przypisywanie autorstwa W.Zychowi komentarzy pisanych przez innych internautów. Takie czyny narażają Pana Zycha na utratę zaufania społecznego i poniżenie (sugerując, że sam pisze w swojej obronie).
Wypełnia to znamiona przestępstwa określonego w art. 212 § 1 i 2 Kodeksu karnego, który stanowi:
„Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
(…)”.
Oczywiście każdy ma prawo do swobody wypowiedzi, ale należy przestrzegać pewnych standardów i mieć szacunek do drugiego człowieka, nawet jeśli był bądź jest on dla nas niewygodny.

Bzyk
4 lat temu

Przykre to jest dla osób które oddały swoj głos zachęcone obietnicami dobrem tarnobrzega itp. A teraz zostały znowu oszukane. I jak tu chodzić na wybory tylko mamona się liczy.

gość
4 lat temu

Też jestem zdania ,że trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny ….

Co dalej
4 lat temu

Jest jeszcze radny Cąpała ktory musi się oswiadczyc Czy rada miasta czy prezes spólki .Prezes powiedział jasno ludowi albo samorząd albo spółki

janTKorona
4 lat temu

Compala nie musi bo jest tylko Zastepca Dyrektora ARP o/Tarnobrzeg wiec da sie byc tu i tam ))

co dalej
4 lat temu
Reply to  janTKorona

Prezes mówił wyraźnie o zarządach Spółek. Tak naprawdę to mnie to obchodzi tylko o tyle to czy członkowie pisu ściśle realizują stanowiska prezesa pisu. To tak dla porównania co w Tarnobrzegu a co w ościennych gminach. Ale to nie problem mieszkańców Tarnobrzegu tylko pisu.

typowy folwark
4 lat temu
Reply to  co dalej

Fragment numer 1:
„Żadnemu zwierzęciu nie wolno mieszkać w domu, sypiać w łóżku, nosić ubrania, pić alkoholu, nawet dotknąć pieniędzy czy też zajmować się handlem. Wszystkie obyczaje człowieka są ohydne. Przede wszystkim jednak żadnemu zwierzęciu nie wolno tyranizować własnego gatunku.”

Fragment numer 2:
„- Muńel – poprosiła – przeczytaj mi Czwarte Przykazanie. Czy nie ma tam czegoś o tym, że nie wolno sypiać w łóżku?
Muriel z pewnym trudem przesylabizowała napis.
– Tam jest napisane: „Żadne zwierzę nie będzie spać w łóżku z prześcieradłami”-powiedziała wreszcie.”

Fragment numer 3:
„Słychać było dwanaście wściekłych głosów, a wszystkie brzmiały jednakowo. Nie było już żadnych wątpliwości, co się zmieniło w ryjach świń. Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”

obywatel
4 lat temu

No i mamy to co mamy – kazali startować do rady miasta to starutowali nie bacząc na to że muszą zrezygnować ze stanowisk ale jak tu zrezygnować z kasy
– lepiej kłamać , że startują by zmienić coś w mieście – typowa bezczelna obłuda tylko po to aby komitety uzbierały procenty ważne przy podziale dla komitetów.

janTKorona
4 lat temu

pani Ela Krukurka – ogladnij wywiad ze soba ?? I co teraz , słabo co nie ??? Ni to gęba ni co innego …

Staszek
4 lat temu

Odmowę przyjęcia mandatu wysyła się do Krajowego Biura Wyborczego a nie do Biura Rady Miasta. To dwie całkowicie różne instytucje.

Dana
4 lat temu

Ataki na Panią Ela sa przykładem jak popaprane jest tarnobrzeskie społeczeństwo.
Juz podczas kampanii przejawy agresji i chamstwa były bardzo widoczne.
Akurat jest to osoba bardzo rozwazna, doświadczona i odpowiedzialna.
Niestety Tarnobrzeg jest małym prowinconalnym miasteczkiem z układami pełen nienawiści i głupoty.
O czy świadczy ponad 1000 głos na męczennika tarnobrzeskiego. Gdzie 20 tys. Nie jest dla niektorych łapówka tylko pożyczyka. Takie osoby nie przeszkadzają społeczeństwu w radzie.Ciekawe miasto….

Staszek
4 lat temu
Reply to  Dana

Polacy nie wiedzieć czemu ale „akceptują” takie zachowania.

Przecież to tylko 20 tys.
Przecież go wystawili.
Przecież to prowokacja …. itp

W jednej z gmin na wójta wybrali mieszkańcy faceta, który siedzi w więzieniu i ma ponad 90 zarzutów.

W Olsztynie w drugiej turze był Pan Małkowski skazany za gwałt a ludzie mówią, że to prowokacja i niszczenie dobrego człowieka …

Ehhhhhhh

Janusz
4 lat temu

Dwie sroki za ogon chcą złapać a potem takie jajca wychodzą.

janTKorona
4 lat temu

jak jest taka odpowiedzialna to niech pracuje w radzie dla dobra miasta

Janka
4 lat temu
Reply to  janTKorona

Zgdza się!!!!! No ale kampania to słowa, słowa, słowa… szkoda, że puste

Ciekawy
4 lat temu

A ci co rezygnuja z mandatu radnego co otrzymuja w zamian
A jezeli nic to za co i na kogo się obrazili.
Nie można nadążyć za takimi lokalnymi politykami.

Ewa
4 lat temu

po co było startować na radnego a potem rezygnować? ???? Bez sentuzjazmu p Ziobro

robert
4 lat temu

Oj coś mi się wydaje że na święta niektórzy naczelnicy dostaną prezent ale z odprawą! póki co słychać o dwóch powiedzmy grzybach!

Dareczek
4 lat temu
Reply to  robert

I tak ma byc Jak nie bedzie mial swoich to zginie.Powinni poleciec Ci co po Kielbie paktowali w sposob niegodziwy z Kalinka a takze powinni polecieć osoby z rozdania niejakigo syndyka.Urzednicy powinni byc fachowcami a nie sługusami .Wszyscy sługusi do kąta.

D.L
4 lat temu

Panie Dareczku nowi sługusi Pana Bożka już przebierają nóżkami w kolejce do synekur za poparcie.

Czesiek
4 lat temu

Pani Ela została wykorzystana przez pewną grupę ludzi z Komitetu Wyborczego po to by zostać radnymi.

CIEKAWY
4 lat temu

po miescie chodzi plotka że Kalinka dostał propozycję od Bożka na V-ce ale odmówił prawda czy fałsz?

cleo
4 lat temu

Wydaje mi się po waszych wpisach że czas na powyborcze porządki może i dobrze nie jestem analityczką ale fakt pojawiają się pewne informacje co do zmian w urzędzie na stanowiskach kierowniczych i jednocześnie być może plotki co do wiceprezydenta bądź dwóch w przyszłości! czas pokaże poczekajmy!

mieciu
4 lat temu

v-ce będzie… Mirosław Pluta. Pewne info!

mieciu
4 lat temu

c.d. i tylko jeden zastępca!

Mieszkaniec
4 lat temu

C.d. obowiązkowo zmiana skarbnika sekretarza i naczelnikow.To sa ludzie ktorzy podlegaja wszedzie wymianie po zmianie ekipy.Bozek na pewno wymieni i ich nie dla zasady ale dla kompetencji.Do tej pory byly zmiany tylko i wyłącznie polityczne.Teraz to sie musi zmienić

Prawda
4 lat temu

Zmiany to oczywistosc Nawr w Stalowej Woli gdzie nie bylo zmiany osoby nastąpią zmiany merytoryczne.Pis tarnobrzeski pokazal ze nie byly to zmiany lecz zapewenienie stanowisk wlasnym nawet radnym poprzedniej kadencji.Bozek gwarantuje ze tak nie bedzie.Z urzedu nalezy wyprowadzic polityke a wprowadzic kompetencje i merytorycznosć Ponadto.musxa to byc urzednicy nie lojalni do.partii tylko do funkcji i zadań.

smile
4 lat temu

A ja zaraz idę do lasu na grzyby…. 🙂 🙂 🙂

yhy
4 lat temu

Czekamy na zmiany na stanowiskach kierowniczych w instytucjach podległych prezydentowi miasta. Niektórzy nieudacznicy powinni odejść w niebyt.

hyh
4 lat temu

Cześć robert.

robert
4 lat temu
Reply to  hyh

No cześć!

Lilly Lopsy
4 lat temu

Racja -pracownicy MOSiR-u błagają Prezydenta o szybką zmianę tego dyrektora i jeszcze paru panów kierowników nieudaczników

hyh
4 lat temu

Czy nauczyciel podczas prowadzenia lekcji może uczestniczyć w forum?

hyh
4 lat temu

a są na to dowody.

Do kogoś
4 lat temu

Kto rozbije ten układ? Na basenie? Dziwne umowy, przelewanie pieniędzy z instytucji do instytucji? Nie płacenie składek ZUS? Taki układ – dyrektor – kierownik – prezes tarnobrzeskiego WOPR – jakieś machlojki…? ja się podpiszę pod tym komentarzem i proszę podać mnie do sądu. Robert Rybicki.
PS. Układ basenowy liczył, że nie wrócę do pracy i mu się to udało, bo nie mogę patrzyć na te przekręty, które się dzieją na basenie tarnobrzeskim. Jestem za uczciwy. R. Rybicki

Do kogoś
4 lat temu

Kto jest kto sprawcie sobie w Internecie, kto kogo doi z kasy…

Do kogoś
4 lat temu

A swoją drogą ci panowie, co tacy są the best, będą mieli mi odwagę odpisać tu na forum. Mam na myśli pana S, pana D, pana B, czekam odwagi panowie na forum i jak macie odwagę i odpowiedzieć społeczeństwu jak macie czyste sumienie

Ktoś
4 lat temu

[*] Drogi Kolego Robercie odpoczywaj w spokoju

Ktoś
4 lat temu

Czy Twoje ostatnie post scirptum to aż taki zbieg okoliczności?! :(((

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
47
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content