21 medali Zimowych Mistrzostw Polski wywalczyli pływacy Delfin Masters Tarnobrzeg. Zawody rozegrane zostały na basenie 25-metrowym, w Olsztynie.
O mistrzowskie tytuły łącznie rywalizowało około 500 zawodników i zawodniczek ze 100 klubów z całej Polski i nie tylko. W dalekim Olsztynie tarnobrzeski klub zameldował się w składzie: Angelika Rozmus, Agata Meksuła, Katarzyna Szwagiel, Krzysztof Ślęczka, Maciej Płaneta, Piotr Darowski oraz Maciej Kunicki.
Na zawodach nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając 21 medali ( 7 złotych, 8 srebrnych, 6 brązowych). Klub uplasował się na 16 miejscu.
Zawodnikom i trenerowi Krzysztofowi Dydo składamy oczywiście wielkie gratulację
Czołowe lokaty Mastersów:
Katarzyna Szwagiel
- 1 miejsce na 200 m stylem zmiennym złoty medal
- 1 miejsce na 800 m stylem dowolnym złoty medal
- 1 miejsce na 200 m stylem dowolnym złoty medal
- 1 miejsce na 400 m stylem zmiennym złoty medal
- 1 miejsce na 400 m stylem dowolnym złoty medal
- 5 miejsce na 100 m stylem zmiennym
Agata Meksuła
- 2 miejsce na 50 m stylem dowolnym srebrny medal
- 2 miejsce na 200m stylem dowolnym srebrny medal
- 3 miejsce na 100m stylem dowolnym brązowy medal
- 3 miejsce na 100 m stylem motylkowym brązowy medal
- 4 miejsce na 50 m stylem motylkowym
- 6 miejsce na 100 m stylem zmiennym
- 7 miejsce na 50 m stylem klasycznym
Angelika Rozmus
- 2 miejsce na 200m stylem zmiennym srebrny medal
- 2 miejsce na 400 m stylem zmiennym srebrny medal
- 2 miejsce na 100m stylem motylkowym srebrny medal
- 3 miejsce na 200 m stylem klasycznym brązowy medal
- 5 miejsce na 50 m stylem klasycznym
- 5 miejsce na 100m stylem klasycznym
- 6 miejsce na 50 m stylem dowolnym
- 7 miejsce na 100 m stylem zmiennym
Piotr Darowski
- 1 miejsce na 200m stylem klasycznym złoty medal
- 1 miejsce na 50 m stylem klasycznym złoty medal
- 2 miejsce na 100m stylem klasycznym srebrny medal
- 3 miejsce na 400 m stylem zmiennym brązowy medal
Krzysztof Ślęczka
- 2 miejsce na 200 m stylem dowolnym srebrny medal
- 3 miejsce na 50 m stylem motylkowym brązowy medal
- 4 miejsce na 50 m stylem dowolnym
- 4 miejsce a 100 m stylem dowolnym
Maciej Kunicki
- 7 miejsce na 200 m stylem zmiennym
- 5 miejsce na 100 m stylem motylkowym
- 4 miejsce na 200 m stylem motylkowym
- 6 miejsce na 50 m stylem motylkowym
Maciej Płaneta
- 5 miejsc na 800 m stylem dowolnym
- 5 miejsce na 400 m stylem zmiennym
- 5 miejsce na 200 m stylem grzbietowym
- 7 miejsce na 400 m stylem dowolnym
- 10 miejsce na 200 m stylem dowolnym
- 14 miejsce na 100 m stylem dowolnym
- 19 miejsce na 50 m stylem dowolnym
SZTAFETY
- 2 miejsce sztafeta 4×50 m stylem zmiennym mieszane srebrny medal
( Agata Meksuła, Piotr Darowski, Maciej Kunicki, Katarzyna Szwagiel)
- 3 miejsce sztafeta 4×50 m stylem dowolnym mężczyzn brązowy medal
( Krzysztof Ślęczka, Maciej Kunicki, Piotr Darowski, Maciej Płaneta)
- 4 miejsce sztafeta 4×50 m stylem zmiennym mężczyzn
( Maciej Płaneta, Piotr Darowski, Maciej Kunicki, Krzysztof Ślęczka)
- 5 miejsce sztafeta 4×50 m stylem dowolnym mieszana
( Piotr Darowski, Krzysztof Ślęczka, Agata Meksuła, Angelika Rozmus)