Jak wybrać wygodny fotel do biura? – pytamy eksperta z salonu meblowego w Katowicach

Wybór wygodnego fotelu do biura jest bardzo istotny, gdyż w dużej mierze wpływa on na jakość wykonywanej pracy i samopoczucie pracownika. Kiedy fotel jest niewłaściwie dopasowany, odczuwamy dyskomfort, a w dłuższej perspektywie czasu mogą nam grozić nawet zwyrodnienia kręgosłupa. O tym jakie cechy powinien posiadać idealny fotel do biura opowiada nam ekspert z salonu meblowego w Katowicach.

Meble biurowe dla wymagających – na co zwracać uwagę?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego fotela biurowego, powinniśmy zadać sobie pytanie kto będzie z niego korzystał. Czy będziemy to tylko my, czy też grupa zmieniających się osób. Zakup jest niewątpliwie łatwiejszy, kiedy fotel jest przeznaczony do biura domowego, a my będziemy jego głównymi użytkownikami. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie wybrać komfortowego fotela do dużego biura. W tym wypadku należy inwestować w modele jak najbardziej uniwersalne. Ważne, choć nie tak ważne jak ergonomia są walory estetyczne mebla – powinien on komponować się z wystrojem całego biura.

Fotel do wielogodzinnej pracy według eksperta z Katowic

Kiedy kupujemy fotel do biura, powinniśmy zakładać, że jest on przeznaczony do wielogodzinnej pracy (im dłużej może być użytkowany dany model – tym lepiej). Większość osób pracuje bowiem na siedząco. Co do takich foteli mamy większe wymagania niż do modeli przeznaczonych jedynie do użytku okazjonalnego. Dobry fotel musi charakteryzować się bardzo solidną konstrukcją i znosić duże obciążenia. W przeciwnym wypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że niebawem trzeba go będzie wymienić.

Niezwykle ważną cechą fotela, tak jak i innych mebli biurowych jest ergonomia. Długotrwałe korzystanie z niewłaściwie zaprojektowanego fotela biurowego może doprowadzić do powstania zwyrodnień kręgosłupa, a także problemów z układem krążenia (w tym nawet żylaków). Poza tym, kiedy pracownikowi jest niewygodnie, ma on problemy ze skupieniem się na wykonywanych zadaniach.

Dobrze zbudowany fotel stabilizuje nasze ciało i zapewnia solidne podparcie. Jego siedzisko powinno być odpowiednio głębokie (jednak nie za głębokie). Jeżeli chodzi o oparcie – ważne jest, żeby było ono odpowiednio wyprofilowane i wysokie (tj. sięgać powyżej łopatek). Szczególnie istotne jest uwypuklenie na wysokości odcinka lędźwiowo-krzyżowego, co pozwala na dostosowanie do ludzkiej anatomii.

W przypadku długotrwałej pracy ogromne znaczenie ma rodzaj materiałów, z których fotel jest wykonany. Powinny być solidne i trwałe. Warto zwracać także uwagę na jakość szwów. Jest to wyjątkowo ważne latem, kiedy intensywnie się pocimy. Jeżeli fotel jest wykonany ze skóry – posiada naturalne właściwości wentylacyjne. Gdy decydujemy się na wybór modelu wykonanego z materiałów syntetycznych, pamiętajmy, że powinny mieć one przynajmniej niewielkie otwory. Wentylacja zwiększy zarówno komfort pracy na fotelu, jak i przedłuży jego trwałość.

Fotel odpowiedni dla wielu pracowników

W przypadku foteli do biura niezwykle ważne jest, żeby były dostosowane do potrzeb wielu pracowników. Istotną cechą fotela biurowego jest szerokie siedzisko. Jeżeli kupujemy fotel tylko dla siebie, oczywistym jest, że dopasowujemy do wymiarów naszego ciała. Jednak w przypadku modelu do użytku ogólnego powinniśmy brać pod uwagę fakt, że będą z niego korzystały również osoby o bardzo zróżnicowanej budowie ciała.

Kluczowa jest także możliwość regulacji wysokości. Z foteli biurowych korzystają osoby o różnym wzroście. Niemożliwa jest komfortowa praca na fotelu zbyt niskim lub dla odmiany zbyt wysokim. Dobrze zaprojektowany fotel powinie umożliwiać pracownikowi zgięcie nóg w kolanach pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Inna pozycja jest niebezpieczna dla kręgosłupa.

Fotel na płozach lub na kółkach

Współcześnie w sklepach meblowych znajdziemy fotele na kółkach, a także na płozach. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które rozwiązanie jest lepsze. Jeżeli decydujemy się na kółka, pamiętajmy, że powinny one zostać wykonane z takich materiałów, które nie powodują zarysowania powierzchni (na przykład kauczuku). Fotel na kółkach ma tendencje do niekontrolowanego przesuwania, że co może być kłopotliwe przy pracy. Z tego względu należy wybierać modele, które posiadają blokadę kółek.

Ciekawym rozwiązaniem jest również fotel na płozach. Jest on stabilny, a dodatkowo można go łatwo przesunąć. Brak konieczności podnoszenia takiego fotela w jest istotny w dłuższej perspektywie czasu.

Gdzie kupimy wysokiej jakości meble biurowe w Katowicach?

Zakupu foteli do naszego biura warto dokonać w dobrym sklepie meblowym, z którego znalezieniem w Katowicach nie powinniśmy mieć problemu. Odszukanie sklepu znajdującego się w naszej okolicy zdecydowanie ułatwi nam wyszukiwarka internetowa. Zakupy w najlepszych sklepach meblowych to dla nas gwarancja, że wybieramy towar najwyższej jakości, pochodzący od sprawdzonych producentów. To również możliwość konsultacji ze specjalistami od mebli biurowych, którzy zawsze chętnie nam doradzą i ułatwią dokonanie najlepszego zakupu.

źródło:http://nonameoffice.pl/3-krzesla

materiał partnera
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content