W czym pomaga opiekunkom pośrednictwo agencji?

Dla opiekunki osób starszych mającej chociaż minimalne doświadczenie, znalezienie pracy w Niemczech nie będzie wielkim problemem. Mimo wszystko jednak większość z nich wybiera współpracę z agencjami. Co na tym zyskują?

Legalność i porządek

Z pracą opiekunki w Niemczech wiąże się sporo formalności. Jeśli w zdobyciu pracy pomaga naprawdę dobra agencja, to właśnie ona realizuje wszystkie umowy i jest ich stroną. Dzięki temu opiekunka, zatrudniona w agencji takiej jakiej medipe.pl i od niej otrzymująca wypłatę, ma pewność, że sam wyjazd jest zgodny z przepisami, a po powrocie nie trzeba będzie na przykład tłumaczyć się przed urzędem skarbowym. Pod tym względem współpraca z agencją daje nieporównanie większy komfort.

Sprawdzone środowisko

Wyjazd do Niemiec, nawet jeśli niezbyt daleko za naszą zachodnią granicę, jest zwykle sporym przedsięwzięciem logistycznym. Dlatego każda opiekunka chce jak najwięcej dowiedzieć się zawczasu o środowisku, w którym będzie pracowała. Trzeba poznać wymogi pacjenta, oczekiwania rodziny, warunki zakwaterowania i wszystkie inne szczegóły związane z wyjazdem. Kiedy pracę organizuje agencja, takie informacje są od razu weryfikowane, a jeśli na miejscu okaże się, że sytuacja wygląda inaczej niż w dokumentacji, opiekunka najczęściej szybko trafi do kolejnego środowiska. Opiekunka wyjeżdżająca do Niemiec z agencją po prostu nie musi wykonywać wielu czynności wstępnych – ktoś inny robi to za nią.

Szkolenia dla opiekunek

Wiele jest szkół, które organizują szkolenia dla opiekunek. Niestety w większości poziom kursów jest bardzo niski, często też są one odwoływane z powodu zbyt małej grupy uczestników. Jeśli już jednak za organizację kursów i szkoleń biorą się agencje opiekunek, to sprawa wygląda zdecydowanie lepiej. Najlepsze z agencji regularnie przygotowują szkolenia dla swoich opiekunek, dzięki czemu te mogą za darmo albo w bardzo konkurencyjnych cena stale podnosić swoje kwalifikacje, a dzięki temu też więcej zarabiać i znacznie lepiej radzić sobie w swoich środowiskach.

Większa konkurencyjność

Z czasem coraz ciężej jest polskim opiekunkom znaleźć pracę w Niemczech. Niestety nie wszystkie opiekunki, które wyjeżdżały tam na własną rękę, miały odpowiednie doświadczenie i wiedzę. Podopieczni więc nie zawsze byli zadowoleni ze wsparcia, które otrzymywali. Dziś większość starszych Niemców wybiera współpracę z agencjami, ponieważ tam zawsze wiedzą, jakiej pomocy mogą oczekiwać i dostają jasne zasady opieki. Poza tym działa też poczta pantoflowa – większe agencja zyskują renomę i są coraz chętniej polecane. Ta współpraca opłaca się wszystkim – także opiekunkom, co do których podopieczni nie są od początku podejrzliwi, ale otwarci i skorzy do rozmów dzięki temu, że pracownicy agencji opiekunek jeszcze przed przysłaniem właściwej osoby przedstawili im wszystkie niezbędne informacje.

materiał partnera
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> Skip to content