Retro rządzi – poznaj trendy!

Retro to jeden z najmodniejszych stylów ostatnich lat. Króluje w naszych szafach, muzyce, filmach i w naszych domach. Wszystko to, co nosiły i kupowały nasze babcie, teraz wraca do łask. Oto pięć największych retro hitów, które królują na salonach!

1. Kapelusze

To jedna z najwyraźniejszych tendencji w dzisiejszej modzie. Kapelusze, po dekadach spędzonych na dnie szaf i na strychach, przeżywają teraz drugą młodość. Noszą je starsi i młodsi, mężczyźni i kobiety. Dziesiątki wzorów i kolorów sprawiają, że można je dopasować do każdej stylizacji – zarówno eleganckiej w wersji z szerokim rondem, jak i nieco buntowniczej w postaci hitowej fedory. Bo siłą kapelusza jest właśnie jego nieoczywisty charakter i dająca się ciekawie formować estetyka. To wciąż wybór dla nieco odważniejszych – takie nakrycia głowy mocno przyciągają uwagę – ale tych na polskich ulicach na szczęście jest coraz więcej.

2. Czerwień

Swój wielki powrót do modowego świata zalicza również głęboka, kusząca, intensywna czerwień. Na ustach i paznokciach prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Niegdyś pojawiała się u największych gwiazd filmowych i kojarzona była z wielkim światem, balami i premierami. Dzisiaj, ze względu na masę odcieni, można ją swobodnie dopasować zarówno do eleganckiej, jak i luźnej, sportowej stylizacji.

3. Drewno

W naszych domach ostatnio ożyło drewno. Kojarzone jeszcze niedawno ze starodawnymi, nieciekawymi projektami stanowi dziś jeden z najbardziej pożądanych materiałów wykończeniowych. Drewniane są już nie tylko podłogi w salonie, ale też całe łazienki czy kuchnie. Szeroki wybór różnych rodzajów tego budulca sprawia, że sprawdzi się idealnie w każdym pomieszczeniu. I każdemu nada klasy i elegancji.

4. Piec żeliwny

Absolutnym hitem wnętrzarskim ostatnich lat jest piec wolnostojący, czyli tzw. koza żeliwna. Z domów naszych babć przemieściła się do najznamienitszych, najbardziej prestiżowych magazynów wnętrzarskich. W zależności od koloru i stylu doskonale uzupełnia tak tradycyjnie urządzone pomieszczenia, jak i loftowe, surowe przestrzenie. Piec żeliwny to teraz najmodniejsza ozdoba i, przy okazji, doskonałej jakości źródło ciepła dla każdego lokum.

5. Geometria

Geometryczne wzory, symetria, prostota, monochromatyczne barwy. Wszystko to, prosto z lat 60., wygodnie rozsiadło się na kanapach w domach na całym świecie. Biel i czerń na ścianach, podłoga w szachową kratę i proste, geometryczne formy stanowią dzisiaj jedne z najwyraźniejszych trendów w urządzaniu wnętrz. W połączeniu z szalenie modną kozą żeliwną tworzą przestrzeń artystyczną i swojską zarazem.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content