Tarnobrzeg: Tańczyli, śpiewali i licytowali. Wszystko dla Julki, aby i ona mogła zatańczyć (fotoreportaż oraz video HD)

Sala widowiskowa w Tarnobrzeskim Domu Kultury pękała w szwach, a chętnych do pomocy nie brakowało. Wszystko to co działo się na scenie, miało jeden cel – pomoc dla 12-letniej Julki z Sandomierza, której ciężka choroba połączyła nie tylko dwa miasta, ale również mnóstwo osób, zaangażowanych w przygotowanie tego niezwykłego widowiska.

12-letnia Julia chodzi do szkoły, odrabia lekcje i czyta książki, które są jej wielką pasją. Ma też marzenia, chciałaby zostać baletnicą albo pianistką. W przypadku dziewczynki w tym wieku, nie było by w tym nic dziwnego, gdyby mnie to, że Julia nie widzi na jedno oko, słabo słyszy a zwykłe potknięcie lub niegroźny upadek może zagrozić jej życiu.

****************************************************************************************************************************************************************************

Już dziś prosimy Was o wsparcie operacji Julki za pośrednictwem wpłat na konto fundacji:
Fundacja Mam serce ul. Szturmowa 9 lok. 4 02-678 Warszawa Nazwa banku: Millennium Bank Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325 Tytuł przelewu: Julia Skurska

*****************************************************************************************************************************************************************************

Julia cierpi na chorobę genetyczną Zespół Pfeiffera (typ I) – zespół wad wrodzonych, charakteryzujący się m. in. zrośnięciem szwów czaszkowych i deformacją twarzoczaszki oraz zespół Arnolda-Chiariego – malformację tyłomózgowia i czaszki. Ponadto dziewczynka ma jaskrę wrodzoną i niedosłuch przewodzeniowy.

Dziewczynka przeszła jak dotąd 4 ciężkie operacje ratujące życie. W trakcie jednego z zabiegów doszło do tragicznego w skutkach krwotoku. Julia doznała udaru mózgu, straciła sporą część kości czaszki (ponad 10 cm), fragment lewej półkuli mózgu i ze sprawnego fizycznie dziecka stała się dzieckiem z porażeniem mózgowym prawej strony ciała.

Kolejne zabiegi miały na celu usunięcie skutków tej pierwszej, nieudanej operacji. Rodzice zjeździli całą Polskę w poszukiwaniu ratunku dla córki. Niestety, specjaliści rozkładali ręce i jedyne co proponowali, to założenie protezy kości bez przebudowy czaszki i nadania jej właściwego kształtu. Kiedy rodzice dopytywali o możliwość założenia dystraktora, by poprawić wygląd twarzy dziewczynki, okazywało się, że nikt nie ma w tym takiego doświadczenia, aby zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. A nie mają go, ponieważ dzieci z tym i podobnymi zespołami rodzi się w Polsce tylko jedno lub dwoje rocznie. A u Julii prawidłowy kształt głowy i właściwy wygląd twarzy, to nie tylko sprawa estetyki. Bez tego straci ona wzrok, a także słuch i z wesołej, pełnej życia dziewczynki stanie się niepełnosprawnym, niezdolnym do samodzielnego życia dorosłym. Do tego każdy uraz głowy grozi śmiercią z powodu braku osłony dla jej mózgu.

Z dzisiejszego widowiska przeprowadziliśmy transmisję video (widowisko w całości w materiale video), kolejny zaś koncert pt. „Julka zatańczy” odbędzie się w piątek 28 grudnia br., o godzinie 18 w hali MOSiR w Sandomierzu.

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Suweren
4 lat temu

Panie Prezydencie cel bardzo szczytny ale czy tym naprawdę powinien zajmować się prezydent.

Karaś
4 lat temu

Człowiekiem się jest, prezydentem się bywa. Nie można przestać być człowiekiem zostając prezydentem. Burmistrz Sandomierza też jest zaangażowany.

Pracownik
4 lat temu

I do tego właśnie stworzony jest nasz Bóg wyborczy – imprezy, kamery.

Bozek
4 lat temu

Ja mówiłem że nie boję się podejmować „trudnych decyzji” a to była „trudna decyzja”, A poza tym to był mój świat; moi uczniowie, koledzy,kawka …,ciastko,publika ,kamery i reflektory i Ja.

pewnyswego
4 lat temu

to będzie taneczna prezydentura pełna lansu ? widząc wszędzie panią Monikę od pr bożkowego przestaję mieć wątpliwości.
dobrze,że choć miro i jego towarzystwo zrobią kariery 😉

ciekawski
4 lat temu

Poproszę o informację w których przypadkach akcji charytatywnych dotyczących mieszkańca naszego miasta w zbiórkę w taki sposób zaangażowali się mieszkańcy Sandomierza? I ile $ udało się zebrać?

Janek
4 lat temu

Prezydent salonowy.

tertio
4 lat temu

Widzę, że w niektórych odzywają się te najgorsze geny. Ktoś pomaga – źle, bo nie temu komu powinien, bo z Sandomierza. Ktoś prowadzi aukcję – źle, bo jest prezydentem. Ktoś się angażuje – źle, bo mógłby przecież siedzieć i krytykować,wyrosnąć na zgorzkniałego dorosłego, który potrafi tylko rozliczać i przeliczać, co się opłaca. Sami nie chcecie pomagać – Wasz wybór, ale nie podcinajcie skrzydeł tym, którzy są aniołami. (Poproszę o informację w których przypadkach akcji charytatywnych dotyczących mieszkańca naszego miasta w zbiórkę w taki sposób zaangażowali się mieszkańcy Sandomierza? – a to jest dla Tarnobrzeżan powód do dumy i naśladowania!!!)

takowo
4 lat temu
Reply to  tertio

Nie rób z mieszkańców durni skoro sam jesteś głupol . Przecież w tej akcji(charytatywnej?) chodziło o odwdzięczenie się koledze z Sandomierza za POparcie wyborcze i tak odczytują to mieszkańcy.

tina
4 lat temu
Reply to  takowo

Nikt nie zrobi z ciebie większego durnia i głupola ( nazwy zacytowane) niż ty sam swoimi wpisami. I jeszcze ten gen detektywistyczny. Marnujesz talent.

takowo
4 lat temu
Reply to  tina

brak uzasadnienia ale to wynik beztalencia tej opcji – wyrazy współczucia.

Alek
4 lat temu

Ech, maluczcy ludzie o zaściankowym myśleniu…wiecznie niezadowoleni, wiecznie skwaszeni, wiecznie szukający komu by tu dokopać.
Angażuj się – źle. Nie angażuj się – źle.
Zrób coś dla dziecka z innego miasta – źle.

Może ruszycie swoje szanowne 4 litery, przestaniecie uprawiać „czepialstwo” i zaczniecie wreszcie dostrzegać innych ludzi wokół siebie?
Zróbcie coś dobrego dla innego człowieka zamiast gnić na forum i wylewać żółć na cały świat.

A Prezydent? Wreszcie jest ktoś, kto pokazuje, że warto pozostać człowiekiem, warto angażować się w takie akcje, warto dać przykład choćby naszym dzieciom, że władza nie musi równać się braku człowieczeństwa, zakłamaniu, hipokryzji, grzaniu stołeczka i kombinowaniu.

takowo
4 lat temu
Reply to  Alek

NIE, nie -prezydenta ludzie wybrali nie po to by pokazywał co potrafi w licytacjach(takich czy innych)by błyszczał w reflektorach i kamer,ale po to by działania swoje koncentrował na rozwoju naszego miasta ,na polepszaniu życia mieszkańców i na właściwym wykorzystywaniu środków z naszych podatków.

tina
4 lat temu
Reply to  takowo

A co jedno drugiemu przeszkadza? Można pracować dla miasta i być człowiekiem. Lepiej nie wychodzić do ludzi? Zaszyć się w magistracie, będzie lepiej? Też będzie źle. Niektórzy zawsze znajdą powód do czepiania się. I jeszcze jedno pytanie- wszystkich tak rozliczasz po miesiącu pracy?

takowo
4 lat temu
Reply to  tina

Jak żyjesz z budżetu miasta i podasz personalia to ciebie też rozliczę.— Prezydent nie ponosi odpowiedzialności za 1 msc ale za ponad 2 lata.

pewnyswego
4 lat temu

nie mam nic przeciw pomocy dziecku.
nawet pochwalam.

ale prezydenta pochwalę jak coś zrobi dla mieszkańców poza podwyżkami,którym sam jest współwinny poprzednią kadencję.
a nie jak się lansuje ze swoją świtą.

jak chciał zostać drugim Owsiakiem to mógł założyć fundację a nie zostawać prezydentem.

Tbg
4 lat temu

Chcieliście rozrywkowego, medialnego, sympatycznego i kulturalnego prezydenta to macie

Elegant
4 lat temu

Lud przy wyborach wybral, chciał igrzysk i zabawy a nie rozwoju miasta i to też dostaje. Ps. Inicjatywa jak najbardziej na plus bo pomagac trzeba.

Zoe
4 lat temu

Prezydent miasta powinien dawać dobry przykład i super że to robi! Jeśli wy wolicie wieczne intrygi i wojenki to … siedźcie przy kompach i hejtujcie aż wam palce spuchną

olga
4 lat temu
Reply to  Zoe

Popieram.

Gość
4 lat temu
Reply to  Zoe

Prezydent oprócz funkcji reprezentacyjnych powinien zająć się przede wszystkim mądrym rządzeniem.Jakoś na razie nie porwał mnie swoimi decyzjami .oprócz podwyżki śmieci i zamieszaniem z tbs na plus według mnie nic nie zrobił.Ludzi drażni lans a nie działanie.

Zoe
4 lat temu
Reply to  Gość

Tu przede wszystkim chodziło o środki na leczenie strasznie chorego dziecka i nie widzę tu lansu tylko działanie charytatywne i też zachęcenie innych do jakiejś formy dobroczynności. I sam przyznaj , że przez miesiąc to nie mógł wiele zdziałać w sprawach miasta. Na ocenę jeszcze za wcześnie , choć na pewno przyjdzie czas i na to

referendum
4 lat temu
Reply to  Zoe

Nie będziemy słuchać twoich dennych rad ,tylko przepędzimy takich kłamczuchów( D.B wnioskował o 300tys. dla ttbs a z mównicy o tej sprawie nie powiedział) oszustów i nierobów.

gość
4 lat temu
Reply to  referendum

Tam podobno 4,8 bańki brakuje czy po braku winnych za śmiecie tu też winnych nie będzie ????

Ewa
4 lat temu

A co może robić nauczyciel historii jak nie latać po nielicznych imprezach ????? Nie jest ani prawnikiem ani ekonomostatnia wiec na niczym się nie zna

grubasek
4 lat temu

Ludzie są w mieście niesamowicie sfrustrowani i wściekli, a ta złość gdzieś musi wyjść. Trafiło na koncert charytatywny mimo, iż nic nie winny, a akcja szczytna. Mieszkańcy Tarnobrzega nie są źli nawet Ci którzy piszą tu negatywne komentarze. Po prostu są bezsilni i z tej nie mocy atakują w każdym artykule. Po tylu latach degradacji miasta w którym żyją i ciągłych negatywnych wiadomości liczyli, że może właśnie los się odmieni. Zamiast tego otrzymali kolejny cios w twarz w postaci podwyżek, a Pan Prezydent swoim przekazem medialnym pokazuje głównie zabawę, otwarcia, rauty. Jak tu się nie irytować? Może Pan Prezydent robi dobrą robotę po cichu i wkrótce zabłyśnie słońce nad TBG ale ludzie tego nie widzą.

psychoanalityk
4 lat temu
Reply to  grubasek

O proszę znalazł się znawca tłumów!Nie ośmieszaj się .Skąd taka mania się bierze?Potrzeba wyższości ,mądrości ponad przeciętność? Takim mędrców pojawia się tu więcej ,bo takich przemawiających za innych tłumaczących innych jest tu sporo, to chyba odreagowanie na kompleksy.Napisz coś o sobie o swoich przemyśleniach może ci to pomoże.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
27
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content