„Okrutnik – dziedzictwo krwi”. O swoim debiucie literackim opowiadała Aleksandra Rozmus (fotoreportaż oraz video HD)

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu odbyła się promocja debiutanckiej książki tarnobrzeżanki Aleksandry Rozmus „Okrutnik – dziedzictwo krwi”. – Chciałam w sposób prosty i dostępny dla każdego przekazać informacje na temat naszych wierzeń, tradycji i kultury. Uważam, że tożsamość kulturowa jest ważna i należy o nią dbać i o niej pamiętać – wyjaśnia autorka.

„Okrutnik – dziedzictwo krwi” to książka fantasy oparta na mitologii słowiańskiej, której akcja odbywa się we współczesnym świecie. –  Okrutnikami nazywano pewnych członków społeczeństwa, którzy na czas obrzędów i zabaw zakładali futra zwierząt, wierzyli, że dzięki temu uzyskają dziką moc. Podejrzewa się również, że Okrutnicy mogli być słowiańskimi odpowiednikami Berserkerów – tłumaczy A. Rozmus.

– Ja na potrzeby mojej powieści fantasy troszkę “podkolorowałam” samą postać Okrutnika dodając mu parę dodatkowych, ciekawych cech, wyjaśnia autorka w jednym z wywiadów. „Okrutnik” to opowieść o Stanisławie, człowieku, który odrzucił cywilizację i przeżywa swe życie w lesie, blisko natury. Jego ród zaprzysięgły jest służyć Słowiańskim Bogom. Stanisław wbrew swojej woli staje się pogromcą demonów, który chroni bliskich jak i całą ludzkość przed nieumarłymi i potworami. Jego najlepszym i jedynym przyjacielem jest dar od Boga wojny, sztylet ,jedyna broń która może zabić duszę demona – dodaje.

Już w lutym 2019 roku swoją premierę będzie miała druga książka Aleksandry Rozmus, będąca kontynuacją losów Okrutnika.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ehhh
4 lat temu

czy niewybrany przez społeczeństwo radny rozłożył wcześniej ulotki?

ahhh
4 lat temu

jakie ulotki?jaki radny?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content