Twarde podłoże do spania – charakterystyka i jego zalety!

Od lat nie ustaje spór między zwolennikami spania na miękkim i twardym podłożu. Każda ze stron ma swoje argumenty za i przeciw danemu rozwiązaniu. Warto jednak zwrócić uwagę, że spanie na twardej powierzchni to nie tylko zdrowy kręgosłup, ale również wiele korzyści dla organizmu.

Najlepsza pozycja do spania na twardej powierzchni

Jeśli decydujemy się na kupno twardego łóżka takiego jak na: https://www.meble-cezar.pl/lozka/lozka-twarde z twardym materacem, najlepiej spać na nim na plecach. Specjaliści podkreślają, że odpoczynek w tej pozycji pozytywnie wpływa na ciało. Mięśnie są rozluźnione, a narządy spokojnie i prawidłowo pracują. Poza tym mikro kręgi, które podczas dnia się przemieszczają, wracają na swoje miejsca. Śpiąc na boku, albo na brzuchu, zawsze uciskamy pewne partie mięśni i narządy wewnętrzne. Tylko spanie na plecach zapewnia pełny komfort podczas odpoczynku. Spanie w tej pozycji zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na różnego typu schorzenia kręgosłupa. Specjaliści zwracają również uwagę, że pewne choroby są związane z mikro uszkodzeniami konkretnych kręgów, dlatego najlepiej spać w pozycji nieobciążającej kręgosłupa.

Zapobieganie przemieszczania się kręgów

W momencie, gdy dochodzi do zaburzenia układu kręgów w odcinku piersiowym pojawiają się różne dolegliwości np. sapanie, bóle górnych kończyn, brzucha, choroby serca. Uszkodzenia w odcinku lędźwiowym odpowiadają natomiast za problemy z trawieniem i hemoroidami. U kobiet występują zaburzenia miesiączki, a u mężczyzn kłopoty z potencją. Przemieszczenie kręgów widoczne jest na zdjęciach rentgenowskich i może je stwierdzić jedynie specjalista. Istnieją jednak przypadki, gdy uszkodzenia są tak niewielkie, że prawie niezauważalne. Najlepszą metodą zapobiegania przemieszczania się kręgów w kręgosłupie jest właśnie spanie na twardym podłożu.

Zalety spania na twardym łóżku

Twarde łóżko powoduje, że sylwetka przez cały czas jest wyprostowana. Poza tym, spanie na takim posłaniu powoduje chudnięcie. Może trudno w to uwierzyć, ale bez wysiłku można pozbyć się nawet kilku kilogramów. Wszystko przez to, że organy przestają być uciskane podczas snu, przez co lepiej pracują. Do spania na twardej powierzchni nie trzeba się przygotowywać. Oczywiście nie da się ukryć, że pierwsze kilka nocy na twardym łóżku mogą okazać się niekomfortowe, bo organizm musi przyzwyczaić się do nowych warunków. Po pewnym czasie, twardy materac czy łóżko, stanie się dla nas normą i każdego ranka będziemy rześcy i wyspani.

Jak widać spanie na twardym łóżku ma wiele korzyści. Warto więc wypróbować takie posłanie i sprawdzić jakie przynosi efekty. Aż trudno uwierzyć, że kiedyś spanie na miękkim łóżku było luksusem, a dziś docenia się zalety odpoczynku na twardej powierzchni. Mimo początkowego dyskomfortu naprawdę warto pomyśleć o zmianie swojego materaca. Twarde posłanie pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie, sprawi, że będziemy wyspani i pełni sił.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content