Trwa piąta rozprawa byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba

Dzisiaj o godzinie 9 w Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu rozpoczęła się piąta rozprawa byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba.

Kilkanaście minut temu zeznania skończył składać prezydent Dariusz Bożek, który w momencie zatrzymania przez CBA Grzegorza Kiełba, był Przewodniczącym Rady Miasta Tarnobrzega. Tuż po godzinie 10 rozpoczęło się przesłuchanie radnego Leszka Ogorzałka, zaś na godzinę 13 wezwany został kolejny radny – Waldemar Stępak.

Decyzją sądu zeznania świadków składane w trakcie dzisiejszej rozprawy nie mogą być utrwalane w formie dźwięku – dziennikarze mogą jedynie notować. Dlatego też nie będziemy mogli z tej rozprawy zaprezentować materiału video, lecz tylko spisaną wersję fragmentów zeznań.

***************************

Przypomnijmy, akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu w dniu 9 lipca 2018 r. W akcie oskarżenia zarzucono oskarżonemu, że w dniu 21 lutego 2018 r. w Tarnobrzegu w związku z pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz wykonywaniem przez niego uchwały Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przyjął od osoby trzeciej korzyść majątkową w wysokości 20.000 zł, tj. czyn z art. 228 § 1 kk (ustawowe zagrożenie to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności).

Dotychczas zeznania w tej sprawie złożyli m.in. świadek oskarżenia Dariusz Kołek oraz bliska współpracownica Grzegorza Kiełba – Jolanta Kociuba, była naczelnik w magistracie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Wiadomo, ile jeszcze rozpraw jest planowanych i kiedy orientacyjnie może zapaść wyrok w I instancji?

sont
4 lat temu

Może do przedawnienia?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content