Wakacje w Chorwacji i emocje sportowe

Wakacje są zawsze przyjemnym okresem w ciągu roku. Pragniemy słońca, fantastycznej pogody, a taką zapewni nam pobyt nad Adriatykiem. Wakacje w Chorwacji, najbardziej słonecznym miejscu w Europie, spełnią oczekiwania każdego, kto uwielbia plażowanie. Fantastyczna, letnia pogoda utrzymuje się w Chorwacji od czerwca do września, a woda w morzu jest niezwykle ciepła. W miesiącach letnich temperatura wody przekracza 20 a nawet 25 stopni Celsjusza.

Bałkański kraj, tak bardzo uwielbiany jest przez turystów z całej Europy, przyciąga swym magicznym miejscem. Stanowi o tym wspaniała, egzotyczna przyroda oraz liczne plaże ciągnące się kilometrami wzdłuż wybrzeża. Uroku dodają miejsca, gdzie z głębin morskich wyłaniają się skały pokryte gęstą roślinnością.

Zachwyt turystów wzbudzają tradycyjne miasteczka położone wzdłuż wybrzeża. Brela, Baska Voda, czy Makarska to tylko nieliczne, które cieszą się wielką sympatią turystów. Kurorty wczasowe wyposażone są w wysokiej klasy bazę hotelową. Niektóre hotele, o wysokich standardach, posiadają własną plażę i zapewniają wiele innych udoskonaleń. Można np. korzystać z basenu ze słoną wodą, boisk sportowych i wypożyczalni sprzętu wodnego. Przygotowanych jest również wiele miejsc zapewniających umilenie czasu najmłodszym. 7 – dniowy pobyt w takim hotelu rodziców z dwójką dzieci to koszt rzędu około 10 tysięcy złotych.

Inną atmosferę budują małe rybackie wioski, czy osady rolnicze. To one tworzą klimat kraju, pokazują kulturę narodu, wskazują na jego historię i dokonujące się przemiany. Aby w szerszym zakresie poznać dorobek poprzednich pokoleń warto skorzystać z wycieczek objazdowych do dalszych miejscowości. Liczne zabytki, które zostały wyróżnione i wpisane na listę UNESCO warte są zobaczenia i poznania.

Po ostatnim sukcesie Chorwacji na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w 2018 roku w Rosji, drużyna tego kraju jest kolejną atrakcją, dla której warto przyjechać nad Adriatyk. Zainteresowania ze świata sportu spowodowało, że mieszkańcy tego kraju oszaleli na punkcie piłki nożnej, żyją sukcesami drużyny. Radość z wicemistrzostwa w zeszłorocznym Mundialu przeniosło się także na turystów, a zauroczenie reprezentacją trwa do dzisiaj.

Podczas zeszłorocznego lata, turyści, podobnie jak Chorwaci, nosili narodowe koszulki, czapeczki, świetnie się bawili wraz z miejscowym tłumem. Polacy, którym nasza drużyna nie przysporzyła emocji, przenieśli wówczas swoją wiarę na drużynę bałkańską. Fajerwerki, klaksony i moc szaleństwa to zeszłoroczny obraz radości z odniesionego sukcesu.

Dzisiaj duma Chorwatów jest większa, ponieważ kapitan ich drużyny Luka Modrić został uznany za najlepszego piłkarza Mistrzostw. Ponadto w grudniu 2018 roku na gali w paryskim Grand Palais wyczytano jego nazwisko jako najlepszego piłkarza świata. Przełamał barierę, za którą do tej pory od dziesięciu lat królowali Messi i Ronaldo. To właśnie zawodnik reprezentacji Chorwacji i Realu Madryt odebrał Złotą Piłkę. Wobec powyższych faktów, trudno będąc w Chorwacji, nie entuzjazmować się ich piłką nożną, wspaniałymi zawodnikami, a w miarę możliwości być na meczach z udziałem „tych wielkich” i gorąco kibicować.

Ciekawy i niecodzienny kraj, jakim jest Chorwacja, kusi swoimi walorami i na pewno warto spędzić tam choć kilka niezapomnianych dni.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x