Tarnobrzeg: Zofia Janiec odwołana z funkcji prezesa TTBS. Jej miejsce zajął Konrad Goliszek

Zofia Janiec została wczoraj odwołana z funkcji prezesa Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Decyzję tę podjęli członkowie Rady Nadzorczej, których na te stanowiska mianował prezydent Dariusz Bożek w minionym tygodniu.

Funkcję prezesa TTBS objął przedsiębiorca Konrad Goliszek, który w ostatnich wyborach samorządowych startował z listy KWW Dariusza Bożka Razem dla Tarnobrzega.

– Sytuacja TTBS wskazuje, że potrzebna jest zmiana osoby zarządzającej, to jest w tej chwili zbyt duży problem, żebyśmy sobie pozwolili na to, aby pani prezes nadal pełniła tę funkcję – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl prezydent Dariusz Bożek.

– Natomiast jak najbardziej przy obecnym prezesie pani prezes Janiec będzie współpracować, żeby sprawę do końca wyjaśnić i załatwić – dodaje.

Sprawa o której mówi prezydent, to blok TTBS przy ul. Św. Barbary w Tarnobrzegu, gdzie na mieszkania czeka od sierpnia ubiegłego roku kilkadziesiąt rodzin. Na przeszkodzie ukończenia inwestycji stanęły kwestie finansowe, TTBS naliczyło głównemu wykonawcy kary finansowe za niedotrzymanie terminów realizacji inwestycji, z kolei główny wykonawca domaga się przelania ostatniej transzy płatności.

Początkiem stycznia miasto dokonało jednostronnego odbioru technicznego budynku. Klucze do mieszkań i dokumentacje budowy nadal posiada jednak główny wykonawca – czyli firma Marcom. Zawiadomienie w tej sprawie na policję i do prokuratury złożyła prezes TTBS, Zofia Janiec.

Równolegle przedstawiciele magistratu spotkali się z syndykiem, reprezentującym jednego z podwykonawców który ogłosił upadłość. Rozmowy te mają na celu uzyskanie porozumienia pomiędzy TTBS-em a syndykiem.

Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
3 lat temu

Pewnie teraz ONA jak słynny Żmuda znajdzie posadkę w SM Siarkowiec 9 o ile jest członkiem tejże organizacji). Tam się nie odpowiada za nic.

Pracownik
3 lat temu

Krukurka też leci. Tyle są warte słowa włodarzy.

obywatel
3 lat temu
Reply to  Pracownik

Zlikwidować przynajmniej 1/3 etatów , które zostały utworzone w urzedzie tylko po to aby swoim dać dobrze płatną pracę – jak najszybciej – będzie to z korzuścią dla miasta i mieszkańców.

mieszkaniec
3 lat temu

Ciekawe czy poleci likwidator Kopalni Machów z nadania Kalinki. Przypomnijmy Kalinka w błyskawicznym tempie po uzyskaniu p.o. odwołał mecenasa Bogdańskiego.

Gość
3 lat temu

Mija następny miesiąc, najemcy nie mają mieszkań. Kiedy w końcu władze zaczną działać i powiedzą prawdę dlaczego tak się stało?

KAMIL
3 lat temu
Reply to  Gość

DO TVN DO UWAGI!!!

marek
3 lat temu

Funkcję prezesa TTBS objął przedsiębiorca Konrad Goliszek

No bez żartów jaki przedsiębiorca? Przecież ten pan od wielu lat pracuje (teraz się zwolnił) jako szeregowy urzędnik Urzędu Miasta w Sandomierzu.

Po co te kity?

zdziwienie
3 lat temu
Reply to  marek

To urzędnik od gospodarki gruntami ma doświadczenie w spółkach komunalnych że hej ? Zwłaszcza,ze TBS jest specyficzną spółką ,A gdzie znajomość prawa budowlanego i upadłościowego. Nie tak miało być chyba.

DAREK
3 lat temu

a czy to cos zmieni? ludzie otrzymaja klucze do swoich mieszkań? Czy dalej ten cyrk bedzie? moze powinna UWAGA- TVN i wszystkie media tą sprawą się zająć!!

Markiz
3 lat temu

Oj teraz to już sprawa z blokiem zostanie załatwiona raz, dwa.
Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Szampan, kwiaty, uroczyste przecinanie wstęgi lada dzień.
😀 😀 😀 😀 😀
Powtórzę raz jeszcze.
W sklepach meblowych zapewne zacierają ręce. 😀

789
3 lat temu

Mam nadzieję że pan Bożek i Pluta to czytają 😉 wstawiliscie jednego z 6 najbardziej zasłużonych podczas kampanii? Czekam na kolejne nazwiska 😉

Markiz
3 lat temu
Reply to  789

Powoli, spokojnie.
Czasu jest dużo. 😀

stary
3 lat temu

Do mieszkańca
Na razie nie słyszałem żeby likwidator Kopalni Machów coś zawalił,a pani prezes zawaliła.Ty mieszkańcu chyba już masz swojego kandydata na likwidatora K.M.albo sam jesteś kandydatem.

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  stary

Oj .Józiu Józiu .

sam
3 lat temu

Cóż za maniera personifikowania rozmówcy ?

sam
3 lat temu

Cóż za maniera personifikowania rozmówcy ?Odnieść się do treści a nie udawaj jasnowidza bo znów kompromitacja.

Marc
3 lat temu

Kilka tygodni wstecz pluto bronil pani prezes wrecz reczyl za jej slowa , dzis pani juz prezes nie jest a pluto nadal tam gdzie byl

John
3 lat temu
Gość
3 lat temu

Czy to już czas stawania na głowie? Kto tak kiedyś obiecywał/ Wygląda na to ,że miałem rację i szybko to się nie skończy.

dziadek z mickiewicza
3 lat temu

ŚMIECI W TARNOBRZEGU MAMY PO 18 ZŁ.DZIĘKUJEMY,JAK ŻYĆ!?

ehhh
3 lat temu

nudny jesteś dziadku, idź dorobić na na ciecia albo się przeprowadzaj na sobów powoli

dziadek z mickiewicza
3 lat temu
Reply to  ehhh

Widać ze posadka w urzedzie jest albo w jakiejś spółce,nie?ile brutto 5 czy 6 ?jutro dzwonie do cba niech cie namierzo

ehhh
3 lat temu

dziadek ślepy, żaden urząd dziadku, tylko ileż można pisać to samo w każdym wątku?! Zrób coś pożytecznego z czasem. Zdrówka życzę bo…

Nik
3 lat temu

Dziadek ma rację, ktoś z UM chce uciszyć głos niezadowolonego i oszukanego ludu z Tarnobrzega – prezydencie nie tak miało być!!!!!! Tarnobrzeżan skubiecie jak możecie, może lepiej skubać przyjezdnych, oni i tak na chwilę, a miejscowi w końcu uciekną z tego miasta jak będą wyzyskiwani.

Marek
3 lat temu

Tak jest, a w Nisku śmieci obsługuje FCC Tarnobrzeg i dziwią się, że Stalowa.
To może zamianka Stalowa do Niska a FCC do nas?i nie za 28 a 7 zł?

Marek
3 lat temu

* Nisko się dziwi, że nie obsługuje ich stalowa

bonzo
3 lat temu

Panie Darku , nie na to głosowalisimy , nie na Pana układ z Motyką , kalinka i ekipą , nie tego chcemy , niech Pan patrzy dalej nie tylko do LISTOPADA !!!!

bat
3 lat temu
Reply to  bonzo

Dlaczego w liczbie mnogiej , masz dwa rozumki?

bonzo
3 lat temu

Bardzo słaba Pani Prezes , za długo tam była , ciekawe czemu Kiełb i Kalinka ją akceptowali , przeciez problem TBS narastał długo a gwóżdż do trumny wbił Kalinka odbierając im obsługe targowicy … to spowodowało ostrą jazde w dół !!

kupiec
3 lat temu
Reply to  bonzo

A może ten(G.K) kto im ten utarg umożliwił -rozbestwił niemoty?

Zofia
3 lat temu
Reply to  bonzo

No gdyby pan Kalinka pożegnał tą panią, to dopiero byś ujadał… że jak tak można!? przed wyborami!? pewnie posadka dla swoich, itd.
A Kiełb… no cóż, pewnie było mu z nią po drodze… W końcu to on sam ją powołał.

Urzędnik
3 lat temu

To czy najemcy czekający miesiące na mieszkania szybko je otrzymają jest testem dla władz miasta czy potrafią zarządzać nim. Do dzisiaj to potykają się o własne nogi. Patrz smieci i blok TTBS.

Ola
3 lat temu

A ja trzymam kciuki za Nowego Prezesa.

Mam nadzieje ze wszystko sie dobrze ułoży. Prezydent zapowiadał zmiany i mam nadzieje że bedą na lepsze, a mieszkańcy już niedługo to odczują

789
3 lat temu

Prze zmiany ja czekam na piątek niech się tłumacza dlaczego swojego kolesia wrzucili na stołek prezesa i nie dali dokończyć tematu pani prezes..tak żeby to ona brała odpowiedzialność za całe zamieszanie od początku do końca…wydaje mi się że to tylko zagrywka Pluty wykorzystanie sytuacji i posadzenie jednego z zasłużonych w kampanii 😉 jak to powiedział podczas kampanii był w cieniu a teraz wychodzi na przód zastanawiam się czy Bożek podejmuje decyzję samodzielnie czy jest tylko marionetka pluty

kinga
3 lat temu

bezradny nowy , który wchodzi na miejsce odpowiedzialnej za afere , Joncowa powinna dac na msze ze teraz wszyscy będą scigac Goliszke

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
35
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content