Wiosłowanie na sucho. W Tarnobrzegu odbyły się Mistrzostwa Polski na ergometrze (fotoreportaż oraz video HD)

W minioną sobotę W Tarnobrzegu rozegrano 28 edycję ENEA Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. Dzień wcześniej odbyła się rywalizacja w ramach Otwartych Mistrzostw Tarnobrzega.

W Mistrzostwach Polski wystartowało ponad 300 zawodników reprezentujących 30 klubów, wśród których duże grono stanowili kadrowicze, przygotowujący się do startów w sezonie letnim. Wśród gości imprezy były takie wioślarskie sławy jak m.in. Adam Korol, Robert Sycz czy komentator zawodów Kajetan Broniewski.

Wioślarki i wioślarze rywalizowali na dystansie 2000 m. W gronie seniorek bezkonkurencyjna okazała się Anna Wierzbowska (Looto-Bydgostia), która zwyciężyła z czasem 6.41,6s. Srebrny medal wywalczyła Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) – 6.48,7 s, brązowy zaś Maria Springwald (AZS AWF Kraków) – 6.52,7 s.

Złoty medal w rywalizacji seniorów trafił zaś do Michała Szpakowskiego (Zawisza Bydgoszcz) – 5.46,9 s, na drugiej zaś lokacie uplasował się Wiktor Chabel z Sandomierza, reprezentujący klub Posania – RBW– 5.48,7 s. Brązowy medal trafił zaś do Mirosława Ziętarskiego (AZS UMK Toruń) – 5.50,1.

Łącznie, wyścigi odbyły się w ośmiu kategoriach.

Foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content