Nowi świadkowie, konfrontacja pomiędzy D. Kołkiem a J. Kociubą i L. Ogorzałkiem. Trwa proces byłego prezydenta G. Kiełba (zdjęcia oraz video HD)

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu odbyła się szósta rozprawa oskarżonego o korupcję byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba. W sprawie pojawią się nowi świadkowie, dojdzie również do konfrontacji.

Dziś przed sądem zeznawali radny Kamil Kalinka oraz dwaj inwestorzy. Sąd nie zgodził się na rejestrację video przesłuchań, dlatego już niebawem pojawią się obszerne fragmenty zeznań świadków, które udało nam się zanotować.

Na wniosek dowodowy z dnia 29.01.2019 obrońcy Damiana Bogdańskiego sąd postanowił dopuścić do konfrontacji pomiędzy Dariuszem Kołkiem a Jolantą Kociubą i Leszkiem Ogorzałkiem. Sąd dopuszcza również dowody zeznań urzędniczek: Lidii Staszczyk, Iwony Kulczyckiej, Bernadetty Rawskiej oraz kierownik Centrum Obsługi Inwestora Anity Zachariasz  i Iwony Kołek.

W związku z dopuszczeniem zeznań nowych świadków oraz konfrontacji, sąd wyznaczył terminy dwóch kolejnych rozpraw. Na 11 marca br., na godzinę 9 w sądzie zeznawać będą Lidia Staszczyk, Iwona Kulczycka, Anita Zachariasz i Bernadetta Rawska , zaś 25 marca br. Iwona Kołek. Na ten dzień Sąd wyznaczył również termin konfrontacji, a jeżeli w sprawie nie pojawią się rewelacje dowodowe, dojdzie w tym dniu również do mów końcowych.

Prawdopodobnie konfrontacja oraz mowy końcowe odbędą się bez jawności, ze względu na utajnienie zeznań świadka Dariusza Kołka.

Tak dzisiejszą rozprawę skomentował dla portalu NadWisłą24.pl Grzegorz Kiełb:

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Osiedlanin
4 lat temu

Ponieważ na NW24 jeszcze nie ma „Stenogramu” wrzucę kawałeczek (który mnie rozbawił) z Echa Dnia:

„Po skończeniu swobodnego składania zeznań sędzia odczytał zeznania, jakie Kamil Kalinka złożył w postępowaniu przygotowawczym. W tych wtorkowych przed sądem nie poruszył jak się wydaje najważniejszych kwestii – spotkania Kamila Kalinki z Dariuszem Kołkiem, co wyraźnie poirytowało sędziego.”

Na co Pan liczył, Panie Niedoszły-Prezydencie/były-Przewodniczący? Że sąd nie będzie znał Pana wcześniejszych zeznań? Że jak Pan sam nie wspomni o tym, że między panem DK doszło do spotkania, to sędzia o to nie zapyta? XDD

kuntekinte
4 lat temu
Reply to  Osiedlanin

Aleś wyłapał decydujący moment procesu!!!! Nic bardziej znaczącego dla wyjaśnienia oskarżenia w tym przesłuchaniu nie było. To daj se spokój i nie ośmieszaj się z takim sztucznym klimatem i niedwuznaczną sugestią.Wyrok ma być sprawiedliwy.

Osiedlanin
4 lat temu
Reply to  kuntekinte

„Aleś wyłapał decydujący moment procesu!!!! Nic bardziej znaczącego dla wyjaśnienia oskarżenia w tym przesłuchaniu nie było.”

Czerwony Pantofelku, ochłoń. Napisałem, że mnie to rozbawiło (ale może trzeba drukowanymi literami: ROZBAWIŁO).

Poza tym, parafrazując klasyka: „daj se spokój i nie ośmieszaj się takim sztucznym klimatem”. Tzn, chodzi mi o to, żebyś nie udawał, że sytuacja nie miała miejsca. Z jakiegoś powodu Niedoszły-Prezydent/Były-Przewodniczący, postanowił nie uwzględniać informacji o spotkaniu w trakcie zeznań w sądzie (sędzia jakoś specjalnie zadowolony z tego faktu nie był). Czy nie wymagam od Ciebie zbyt wiele, spindoktorze za dychę? ;*

kuntekinte
4 lat temu
Reply to  Osiedlanin

„Na co Pan liczył, Panie Niedoszły-Prezydencie/były-Przewodniczący? Że sąd nie będzie znał Pana wcześniejszych zeznań? Że jak Pan sam nie wspomni o tym, że między panem DK doszło do spotkania, to sędzia o to nie zapyta?” więc powtórze bo tyś chyba niewarty piątaka ;Daj se spokój i nie ośmieszaj się z takim sztucznym klimatem i niedwuznaczną sugestią.Wyrok ma być sprawiedliwy.

Patryk
4 lat temu

Konfrontacja będzie rzeczywiście ciekawa. Zważywszy na wcześniejsze zeznania radnego Ogorzałka można postawić pytanie: kto powinien mieć postawione zarzuty Kołek czy Ogorzałek? Kołek za namawianie do wzięcia łapówki czy Ogorzałek za składanie fałszywych zeznań.

Czy jest jakieś postępowanie w tej sprawie?

A tak na marginesie: Kołek chodzi po urzędzie podchodzi do jednego, potem do drugiego i tak dalej namawiając do dania prezydentowi łapówki.

Jednocześnie w tym samym urzędzie prezydent ostrzega urzędników przed możliwymi prowokacjami (relacja pani Kociuby)

I jednocześnie w tym samym urzędzie prezydent Kiełb, gdyby nigdy nic, układa się z radnym Kołkiem, co do wzięcia pożyczki na wybory. Co więcej, bierze tę pożyczkę w tym samym urzędzie.

To się trzyma kupy?

John
4 lat temu

Wyzamykac i zatrzasnac drzwi narobili syfu wniesli swoje perfidne zadze posiadania pieniedzy wszelkim kosztem na poziom spoleczny nasrali na tarnobrzeg na urzad a teraz rozmazuja to gowno starajac sie jak najwiecej tego gowna rozmazac .won

stanislaw
4 lat temu

to niewziol tych pieniedzy?,przecierz mówili w tv ze znalezli w biurku pieniądze,CBA ZNALAZŁO W TRAKCIE PRZESZUKANIA!!!więc o co chodzi?,A WIEM MOZE KRASNOLUDKI PODRZUCIŁY DO SZUFLADY,ALE SKAD TYLE SIŁY MIAŁY?LUDU GŁUPI TARNOBRZESKI WYBRALES GO W NAGRODĘ RADNYM,GRATULUJE GŁUPOTY!

Konrad
4 lat temu

Panie Kalinka zbliża się czas kiedy to kto inny zapłacze jak wyjdzie na jaw prawda kto uknuł tę intrygę i trzeba będzie za nią odpowiedzieć. Ha, ha, ha ten czas jest coraz bliżej.

kanu
4 lat temu
Reply to  Konrad

No włóż mu jeszcze te 20 kafli do kieszeni i wtedy będziesz ha ha ha ha robił.

Konrad
4 lat temu
Reply to  kanu

Pan Kalinka myśli, że wszyscy to ciemna masa i pozwoli się oszukiwać. DK płakał rzewnymi łzami na ramieniu najuczciwszego z uczciwych a przedtem chodził i namawiał wszystkich na wręczanie łapówek Prezydentowi. Już niedługo wyjdzie czym DK został zaszantażowany aby zrealizować taką obrzydliwą prowokację. Już niedługo wszyscy będą śpiewać, aby ratować swoją skórę, bo ta prowokacja strasznie śmierdzi. Ha, ha, ha, Prowokatorzy wiecie co wam grozi? Powinniście pomyśleć wcześniej jakie konsekwencje takich działań mogą być

jawa
4 lat temu
Reply to  Konrad

Znawco cudzych myśli popracuj nad swoimi myślami bo Twoja hipoteza nie ma żadnego potwierdzenia ani w sadzie ani w nowych zeznaniach, natomiast niepodważalne jak dotąd 20 tys znalazły się w kieszeni (chyba wiesz czyich) i na tych okolicznościach racz Ty (bo sąd to czyni) się skupić a nie nad kompromitującym zastraszaniem wyimaginowanych prowokatorów.

Konrad
4 lat temu
Reply to  jawa

Poczekamy, poczekamy i fakty zostaną ujawnione. Wtedy przed sądem staną także inni zaangażowani w tę historię. Wcale nie zamierzam bronić GK. Wziął i należy to osądzić, ale organizowanie takich prowokacji jest obrzydliwe i musi być osadzone tak samo.

jawa
4 lat temu
Reply to  jawa

Okoliczności ujawnione i udokumentowane są faktami a urojenia nawet hipotetycznie uprawdopodobnionymi będą tylko wymyślonymi urojeniami.

Konrad
4 lat temu
Reply to  jawa

Chcieliby ukryć swoją rolę w tej prowokacji, ale nie uda się prowokatorom ukryć. Ta historia nie zakończy się na wyroku dla GK. Będzie dalszy ciąg serialu. Pamiętajcie.

jawa
4 lat temu
Reply to  jawa

Urojenia kończą się na rehabilitacji w Tworkach lub innym kurorcie. Pamiętajcie.

AlkoHolik
4 lat temu

Sprawa jak za kradzież buraka to tylko TBG.
Zdrowie na budowie i niech wygra „sprawiedliwość i prawo” rzecz jasna.

Elegant
4 lat temu

Niech już ta szopka się kończy, bo to już się nudne robi. Krótka piłka, mamy wręczającego łapówkę , mamy przyjmującego łapówkę, mamy pieniążki u tego biorącego więc mam nadzieję że sąd nie będzie miał problemu z wydaniem wyroku.

Gość
4 lat temu
Reply to  Elegant

Czymś przycisnęli jednego.Zmontowali prowokację Coś obiecali .Tak ja to wszystko widzę.

jawa
4 lat temu
Reply to  Gość

Twoje widzenie jest takie jak przez zamknięte oczy ; widzisz prowokacje ale nie masz (i na razie sąd też nie podał) TAKICH DOWODÓW.

Gość
4 lat temu
Reply to  jawa

A nie wydaje się wam wszystkim dziwne ,że plan ,który miał być przedmiotem łapówki został zaraz potem tak szybko uchwalony? Przecież normalnie powinna to zbadać prokuratura ,czy nie doszło do korupcji i dopiero potem uchwalać a tu chyba nic takiego nie nastąpiło..Bardzo to wszystko dla mnie dziwne

Erazm
4 lat temu
Reply to  Gość

Tylko, że ten plan nadal nie jest uchwalony :/

Gość
4 lat temu
Reply to  Gość

Tylko który ,bo dwa były.Zdaje się ,że jeden został uchwalony w kilka dni po wybuchu afery.

mieszaniec
4 lat temu
Reply to  Gość

Raczej dla niektórych wszystko poszło zgodnie z planem. Jeden uchwalony, a drugi zablokowany. Działeczkę można było sprzedać pod budowę galerii w Mokrzyszowie, a konkurencja może sobie co najwyżej kozy w samym centrum miasta wypasać, bo oni planu zagospodarowania nie mają i nic tam budować nie mogą. Wioska w centrum niestety wioską pozostanie bo do zmiany władz miasta jeszcze bardzo długo.

Gość
4 lat temu
Reply to  Gość

Ile lat new mogą uchwalić tego planu w centrum? A swoją drogą to po co kupili ci z Warszawy jak nie mogli budować. Długo już czekają?

mieszaniec
4 lat temu
Reply to  Gość

Budować mogli tylko, że jedynie małe parterowe „blaszaki”, a więc zmiana ich koncepcji na budowę piętrowej galerii z kinem i walka o odpowiedni plan raczej chyba jest zdecydowanie na plus dla miasta. Temat budowy galerii czy innego obiektu wielkopowierzchniowego ciągnie się chyba z 25 lat, jednak ponoć zawsze nie można było bo konserwator, bo coś tam. A okazało się, że jak się chce to się da tylko czasu brakło poprzedniemu prezydentowi i znów w mieście mamy „dziwną” niemoc w tym temacie.

tam są drzwi
4 lat temu

zmienią zarzut na: „przyjęcie pożyczki niezgodne z prawem wyborczym” czy coś w tym stylu, prowokacja marna i zalatuje reżimem prl

akcja
4 lat temu
Reply to  tam są drzwi

Prowokator; Grzesiu uchyl kieszeń to dam ci jabłko . Grześ uchylił potem zajrzał a tam 20 tys.- schował i pomyślał a na kampanie się mi przydadzą. Tak to haniebny prowokator wrobił niewinnego Grzesia.

nowo
4 lat temu

DK „Płacz głupi płacz swoim życiem się baw”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
28
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content