Wizy do USA – 3 wskazówki dotyczące formalności przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych

Pomimo wielu negocjacji na najwyższym szczeblu politycznym, Polacy, którzy chcą wyjechać do Stanów Zjednoczonych, nadal potrzebują wizy do USA, czyli pisemnego pozwolenia na przekroczenie granicy i pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych. Procedura wyrobienia wizy jest stosunkowo prosta, jednak zajmuje dużo czasu, dlatego należy ją rozpocząć na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem.

1. Jak przebiega uzyskanie wizy do USA?
2. Pośrednictwo wizowe
3. Kiedy konieczna jest legalizacja dokumentów?

Proces uzyskania wizy do USA jest dwuetapowy. Jeszcze w Polsce należy wystąpić z wnioskiem o wydanie promesy wizowej, a dopiero na jej podstawie, na granicy Stanów Zjednoczonych, wydawana jest właściwa wiza.

Jak przebiega uzyskanie wizy do USA?

Każdy Polak starający się o uzyskanie wizy do USA musi spełnić szereg formalności. Na początku należy złożyć wniosek online, do którego trzeba dołączyć dokumenty wymagane przez ambasadę oraz zdjęcie o wymiarach 5×5 cm, wykonane na białym tle, na którym twarz będzie ustawiona na wprost, tak, aby było widać oboje uszu. W wypełnieniu wniosku i skompletowaniu dokumentów pomóc może https://www.serwiskonsularny.pl/.

Kolejnym etapem jest spotkanie z konsulem. Spotkanie to jest obowiązkowe, a zwolnione z niego są jedynie osoby po 80. roku życia oraz dzieci do lat 14. Spotkanie to należy najpierw umówić telefonicznie. Do rozmowy z konsulem trzeba się przygotować, a na samo spotkanie zabrać potwierdzenie złożenia wniosku online oraz dokonania opłaty wizowej, a także paszport.

Wyróżnia się kilkanaście rodzajów wiz do USA, z czego najbardziej popularna jest wiza B1/B2, którą wydaje się w celach turystyczno-biznesowych, zazwyczaj na okres 10 lat.

Pośrednictwo wizowe

Podczas ubiegania się o wydanie promesy wizowej warto skorzystać z profesjonalnej pomocy oferowanej przez https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-usa/. Firma ta świadczy pośrednictwo wizowe, tzn. wspiera osoby ubiegające się o promesę wizową na każdym etapie tego procesu. Serwis konsularny pomoże wypełnić wniosek, sprawdzi jego kompletność, dokona opłaty wizowej oraz umówi spotkanie z konsulem.

Kiedy konieczna jest legalizacja dokumentów?

Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych konieczne jest niekiedy dokonanie legalizacji dokumentów, czyli potwierdzenia ich autentyczności i możliwości wprowadzenia do obiegu na terenie określonego państwa. Legalizacja dokumentów możliwa jest w wielu przypadkach jedynie na podstawie oryginalnych dokumentów, legalizacji nie poddaje się kopii lub duplikatów. Więcej na ten temat można przeczytać na https://www.serwiskonsularny.pl/faq/legalizacja-dokumentow/.

artykuł sponsorowany
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content