Zdrowy tryb życia – dieta i trening – gwarancją sukcesu!

 

Prowadzenie zdrowego trybu życia jest obecnie coraz bardziej popularne. Zaczynamy świadomie wybierać produkty spożywcze, zwracamy uwagę na ich jakość i staramy się komponować zbilansowane posiłki. Warto pamiętać, że gwarancją sukcesu jest połączenie zdrowej diety i aktywności fizyczne, która wspomaga metabolizm i poprawia samopoczucie.

Właściwa dieta

Pierwszym krokiem w zmianie stylu życia jest wprowadzenie do menu owoców i warzyw. Trzeba również zrezygnować ze słodyczy i kalorycznych przekąsek. Warto także zamienić białe produkty takie jak chleb, makaron czy cukier na brązowe odpowiedniki. Niezwykle ważne w codziennej diecie jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Przygotowując posiłki warto korzystać z przypraw przyspieszających metabolizm takich jak: kurkuma, cynamon, imbir. Posiłki powinny być lekkie i pożywne. Czasami jednak jest tak, że mimo szczerych chęci zmiany diety, nie mamy czasu na przyrządzanie zbilansowanych posiłków. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z cateringu dietetycznego. Na rynku działa wiele firm oferujących dietę pudełkową. Przykładem przedsiębiorstwa z naprawdę szeroką ofertą jest: fitapetit.com.pl.

Klienci mają do wyboru różne diety np.: Fit Slim, Vegan, Vegetarian, Low Carb czy Lactose Free. Przygotowaniem posiłków zajmuje się sztab specjalistów, a dania tworzone są ze świeżych produktów najwyższej jakości. Usługa cateringu jest bardzo wygodna. Dostarczone posiłki zaspokajają dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

Zalety diety pudełkowej

Usługa cateringu ma wiele zalet. Przede wszystkim ułatwia życie tym, którzy nie mają czasu albo nie lubią gotować. Poza tym, nie trzeba martwić się o samodzielne komponowanie dań i skład kaloryczny. Ogromną zaletą jest to, że posiłki dostarczane są pod wskazany przez nas adres, więc oszczędzamy czas i otrzymujemy posiłki bez wychodzenia z domu. Warto zwrócić uwagę, że niektóre firmy proponują spotkanie z dietetykiem, który pomaga wybrać odpowiednią dietę. Dania dostarczane są w wygodnych pudełkach, które można zabrać ze sobą w podróż albo do pracy. Poza tym, każdy box posiada odpowiednią liczbę przegródek, więc posiłki są estetycznie i apetycznie podane. Niektórym zainteresowanym może przeszkadzać brak możliwości ingerowania w menu. Nie mniej jednak oferty firm są różne i zazwyczaj bardzo bogate, więc bez problemu można znaleźć coś dla siebie. Koszt diety pudełkowej jest inny, w zależności od wybranej opcji. Zazwyczaj cena za kilka posiłków dziennie to około 40-50 zł. Koszt cateringu zmniejsza się w przypadku wyboru dostaw długoterminowych.

Aktywność fizyczna

Dopełnieniem właściwej diety jest oczywiście aktywność fizyczna. Wystarczy regularny trening 2-3 razy w tygodniu, by efekty diety i ćwiczeń były widoczne. Warto łączyć ze sobą trening cardio i siłowy, wówczas poprawiamy zarówno swoją kondycję jak i siłę. Aktywność fizyczna nie musi oznaczać wyłącznie wizyt w siłowni, można wybrać sport, który lubimy. W ten sposób zwiększymy swoją motywację do regularnych ćwiczeń. Ważne, by aktywność była regularna, a jej intensywność zwiększała się stopniowo. Wysiłek fizyczny poprawia pracę narządów i poprawia nasze samopoczucie, dlatego jest bardzo ważny w codziennym funkcjonowaniu.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content