29.03 (piątek) Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble – Koncert Pasyjny w Sandomierzu

KONCERT PASYJNY

Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu na podstawie medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka

wykonanie

JERZY ZELNIK muzyka

BALTIC NEOPOLIS ENSEMBLE

29.03.2019 (piątek) / godz. 19.00

Dominikański Kościół św. Jakuba w Sandomierzu

wstęp wolny

Na program KONCERTU PASYJNEGO, który odbywa się w ramach projektu 14 KATEDR, składa się medytacja księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga, dzieł kompozytora. Udział w wydarzeniu biorą – uznany aktor teatralny i filmowy Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble (muzycy – liderzy Baltic Neopolis Orchestra). Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona.

Wydarzenie będzie prezentowane w okresie Wielkiego Postu w 14 katedrach i świątyniach w Polsce. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej.

W tym roku odbywa się trzecia edycja projektu 14 KATEDR. Poprzednie odsłony projektu w 2017 i 2018 roku cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem publiczności,

SIEDEM OSTATNICH SŁÓW CHRYSTUSA NA KRZYŻU – Jerzy Zelnik o Projekcie:”Siedem słów? – Czy raczej ostatnie siedem nauczań cierpiącego człowieka – Boga. Liturgia umierania. Jego testament duchowy. Józef Haydn postanowił muzyką opisać Chrystusowe konanie. My, fragmentami filmu Gibsona „Pasja”, chcemy przybliżyć obraz tej męki. Rozważania księdza Grzegorza Strzelczyka, spisane w Lugano w roku 1996, w przejmujący sposób trafiają do serca każdego, kto czuje się w jakiś sposób współwinny tej męki krzyżowej naszego Zbawiciela.”

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content