Jaki wąż ogrodowy warto kupić? Spraw, aby praca w ogrodzie była przyjemnością

Praca na działce lub w ogródku dla jednych jest obowiązkiem, a dla drugich przyjemnością. Jednak nie da się ukryć, że zawsze kosztuje wiele wysiłku i czasu. Warto zatem ją sobie ułatwić, na przykład poprzez zainwestowanie w węże ogrodowe, dzięki którym bez większego wysiłku nawodnisz ogród. Poza tym wykorzystasz je także w trakcie innych czynności, takich jak czyszczenie samochodu i płytek na tarasie. W dalszej części tego artykułu dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas wybierania węża ogrodowego.

Jak długi powinien być wąż ogrodowy?

Długość węża powinna być zawsze dopasowana do wielkości działki lub ogródka. Przed zakupem warto po prostu dokonać dokładnego pomiaru. Mierzenie trzeba rozpocząć od kranu, aż do miejsca, które znajduje się najdalej. Wtedy zyskamy pewność, że wąż dosięgnie wszystkich roślin. Oczywiście, jeśli możemy pozwolić sobie na odrobinę większy wydatek, to powinniśmy do tych pomiarów dodać ok. 3 metry zapasu. W ten sposób wąż stanie się znacznie bardziej uniwersalny i przyszłościowy. Jednak poza tym nie będzie ulegać zginaniu, przez co dłużej pozostanie w bardzo dobrym stanie.

Najlepsza średnica

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że im wąż będzie dłuższy, tym średnica powinna również być większa. Związane jest to bezpośrednio z ciśnieniem wody, które jest mniejsze w dłuższych wężach. Przy czym warto podkreślić, że w sklepach średnica podawana jest w calach. I tak też przy krótszych modelach doskonałym rozwiązaniem będzie model o średnicy 1/2 lub 3/4 cala. Posiadając większy ogród najlepiej wybrać wąż, którego średnica sięga cala lub nawet 5/4.

Warstwy, z których składa się wąż

Ilość warstw może być naprawdę różna. Najtańsze modele liczą jedynie dwie, przez co są bardzo nietrwałe. Jeśli zależy ci na tym, aby wąż przetrwał przez wiele lat, to koniecznie musisz stawiać na trzy do nawet pięciu warstw. W takich przypadkach zyskasz pewność, że wąż będzie miał dodatkową ochronę i przez to stanie się odporny na działania mechaniczne, ale też na warunki atmosferyczne, w tym intensywne nagrzewanie się w trakcie gorącego lata. Bardzo często ilość warstw związana jest bezpośrednio z czasem gwarancji, jaki otrzymasz.

Akcesoria do wężów ogrodowych

Samą wodą i wężem ogrodowym nie podlejemy ogródka. Konieczne jest wyposażenie się w kilka akcesoriów. Na szczęście dziś coraz więcej sklepów sprzedaje pełne zestawy, które umożliwiają nam proste i pełnowartościowe użycie węża ogrodowego. Im będzie ich więcej, tym zapewne cena także wzrośnie. Jednak dla samej wygody i jakości podlewania, warto zakupić zestaw posiadający wszystkie te elementy.

Te akcesoria przydadzą ci się podczas podlewania roślin:
  • przyłącze kranowe,
  • różnej szerokości i długości końcówki zraszające,
  • sterownik do nawadniania,
  • pistolet zraszający, pozwalający podlewać kwiaty, które znajdują się na dużej powierzchni,
  • wózek na wąż, dzięki któremu praca staje się mniej męcząca, co ma szczególne znaczenie w przypadku bardzo dużych ogrodów,
  • uchwyt, na którym można powiesić wąż ogrodowy, dzięki czemu nie trzeba tracić miejsca w pomieszczeniu gospodarczym lub w garażu.
materiał partnera
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content