Prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim po wakacjach? (video HD)

Wczoraj informowaliśmy, że Tarnobrzeg otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych na zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim, na cele rekreacyjne, gospodarcze i turystyczne. To pierwszy etap planowanej rewitalizacji tego terenu. (szczegóły tutaj)

– W pierwszym etapie zaplanowana jest budowa m.in. dwóch parkingów, zaplecza gastronomicznego, toalet, budynku dla straży miejskiej, policji i ratowników – tłumaczył w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Na realizację tych zadań miasto ma dwa lata, zgodnie z projektem prace mają rozpocząć się w maju br. Władze miasta planują jednak przesunięcie terminu rozpoczęcia prac.

– Chciałbym przesunąć termin rozpoczęcia prac po sezonie. Nie chciałbym, żeby w czasie sezonu mieszkańcy Tarnobrzega leżeli obok maszyn, które będą kopały, zmieniały krajobraz – mówił w rozmowie z naszym portalem prezydent D. Bożek.

W nadchodzącym sezonie nie zmieni się również infrastruktura drogowa nad Jeziorem Tarnobrzeskim. – Dziury i pył to problemy, z którymi stykają się plażowicze od lat. Dodatkowo w tym roku właśnie nad jeziorem odbędą się Dni Tarnobrzega. Drogi wyjazdowe muszą być poprawione, dziury zostaną załatane – tłumaczył D. Bożek.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO (rozmowa z dnia 21 marca br.)

Projekt „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Gmin Tarnobrzega, Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc” realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi blisko 19 mln złotych, z czego 9,7 mln zł stanowi dofinansowanie unijne.

W gminie Tarnobrzeg planuje się zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim na cele rekreacyjne, gospodarcze i turystyczne. Dzięki realizacji projektu powstaną tereny przystosowane do prowadzenia działalności gospodarczej – punkty gastronomiczne, do aktywności – boisko sportowe, altany grillowe, do rozwoju ruchu turystycznego – park linowy, toalety, budynek wielofunkcyjny, parking, place zabaw wraz z otoczeniem.

Projekt został przygotowany jeszcze w 2017 r.

Wartość projektu Gminy Tarnobrzeg: 8 832 795,35 zł, wartość kosztów kwalifikowanych: 7 181 134,43 zł, dofinansowanie: 5 153 182,06 zł, czas realizacji 2019-2021

Planowany zakres:

1. ulica Plażowa:

 • parking wraz z pawilonem sanitarnym,
 • 2 punkty gastronomiczne,
 • altana grillowa,
 • miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku tj. place zabaw, boisko do siatkówki,
 • park linowy,
 • mała architektura: przebieralnie, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp.

2. ulica Żeglarska:

 • parking
 • 2 punkty gastronomiczne
 • altana grillowa
 • budynek z pomieszczeniami przeznaczonymi dla: policji, pomocy medycznej, pokoju rodzinnego oraz sanitariaty
 • mała architektura: przebieralnie, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp.
 • plac zabaw

3. przy ulicy Ocickiej

 • altana grillowa

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnbrzeżanin
5 lat temu

Tak naprawdę wszyscy się cieszą że coś zacznie sie dziać wokół jeziora. Problem tkwi w stosunku do sprawowanej funkcji i zwykłej najniższej kultury politycznej szczebla lokalanego. Ja rozumiem ,ze podpisał urzędujący prezydent miasta. Tylko kto wymyślił szopke polityczną zapraszająć dwóch parumiesięcznych prezydentów na zmianę wice i zastepca. Do tego dołożono kandydatke do do europarlamentu. Jest to żałośne ,bo projekt juz odtrąbiony , autor znany , kasa nie powala na kolana, a tu wiwatom nie ma końca. Zdjęcie z uśmiechami całej czwórki jakby załatwili cos nadzwyczajnego. O ile pamiętam Kalinka na zmiane z Pekar przez te miesiąće kariery też tak robili, Jechał kalinka do Rzeszowa już sukces ,jechał do warszawy też po sukces. Miarą skutecznośći nie jest ilość wyjazdów tylko projekty. To załatwienie przez Pis to takie hasło wymyłone dla celów politycznych. Jak projekt do kitu to czasami i pis nie pomoże. To zdjęcie z tymi 4 buziaki uradowanymi trzeba usunąć ,bo mnie to obraża że taki poziom w tym wszystkim hula. A tak wierzyłam w prezydenta BOżka . Nigdy ale to nigdy nie wierzyłam z,e mozna być zmanipulowanym Kążdy ale nie Bożek Tak myśłałam.

Tarnobrzeżanin
5 lat temu
Reply to  Tarnbrzeżanin

Trzeba było głosować na innego kandydata, np. Pana dr. Witolda Zycha.

pozytyw
5 lat temu
Reply to  Tarnbrzeżanin

Żenujące jest to każdorazowe kwestionowanie czegokolwiek co powstaje(ma szanse na powstanie) w tym mieście. Taką postawą nie zyskujesz poparcia wręcz przeciwnie nawet nie marz o starcie w nsp wyborach.

gość
5 lat temu

Ile nowych miejsc pracy dadzzą te inwestycje Panie Prezydencie? Czy naprawdę nie ma żadnych projektów , które poprawią sytuację ?

Karas
5 lat temu
Reply to  gość

Ta inwestycja nie ma na celu zwiększenia ilości miejsc pracy tylko zwiększenia komfortu wypoczynku nad jeziorem. Zanim napiszesz, że to jest nie potrzebne to popatrz na statystyki ilości osób przebywających w wakacje nad jeziorem, rodzin z dziećmi itp.

Inna sprawa to powinny się tu pojawić podziękowania za wydziałów w UM, który takie dofinansowanie wywalczył NIestety nie byli byśmy Polakami, gdyby nam coś nie pasowało.

Marek
5 lat temu

a nikt nie pomyśli żeby parkingi w jakiś sposób zacienić od słońca ?

Karas
5 lat temu
Reply to  Marek

Czasami w Lidlu i Biedronce są takie duże pokrowce na samochody. Polecam sobie zakupić. Ewentualnie duży parasol, żeby zamontować na samochodzie.

Można jeszcze zadaszyć połowę jeziora, żeby tym, co nie lubią słońca dogodzić.

chmura
5 lat temu
Reply to  Marek

Marku skuteczny sposób ,specjalnie dla Ciebie same zachmurzone dni nad jeziorem 🙁

Spam
5 lat temu

Jak otwieraliście spieprzony „chodnik” przy ul.Wyszyńskiego to aż tylu uśmiechniętych nie widziałem.

Pinka
5 lat temu

Proszę Państwa cieszmy się , ze coś się dzieje w końcu nad tym jeziorem bo bida z nędzą … Piasku co taz mniej szówary co raz większe a o drodze wyjazdowej nie wspomnę … kto będzie pamiętał i kogo interesuje który prezydent ? Tym bardziej przyjezdnych .Ważne , ze ludzie będą chcieli przyjeżdżać .. a Tarnobrzeżanie mieli miejsce odpoczynku …namaste

Postaw mi kawę na buycoffee.to
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content