Tarnobrzeg: „Matka Brata Mojego Syna” – komedia w wykonaniu Pozytywnie Skopanych. W TDK zabrakło miejsc! (fotoreportaż)

„Matka brata mojego syna” – to tytuł najnowszego spektaklu, przygotowanego przez grupę teatralną Pozytywnie Skopani, działającą w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu. Podczas wczorajszego spektaklu w Tarnobrzeskim Domu Kultury zabrakło miejsc siedzących, część widzów oglądała popisy aktorskie stojąc pod ścianami.

Poprzednia sztuka „Next ex” w wykonaniu Pozytywnie Skopanych cieszyła się dużą popularnością i aktorzy pokazywali ją w kilkudziesięciu miejscowościach. Wszędzie wzbudzała entuzjazm i zbierała pozytywne recenzje. Grupa postanowiła pójść za ciosem i znów sięgnąć po wesołą komedię familijną. Ponownie padło na tekst Juliusza Machulskiego. Okazało się to strzałem w dziesiątkę!

Juliusz Machulski opatrzył to przedstawienie podtytułem „familijna czarna komedia”. Punktem wyjścia jest moment, kiedy najstarszy z rodu – znany pisarz Wincenty Laskus w dniu siedemdziesiątych urodzin nagle trafia do szpitala. Na jaw zaczynają wychodzić rodzinne sekrety…

Aktorzy podjęli się ambitnego zadania, ponieważ już sam autor sztuki zrealizował ją w 2013 r. dla Teatru Telewizji. Była też wystawiana w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Komedia od początku do końca trzyma widza w napięciu. Nie brakuje też w niej – jak to u Machulskiego – błyskotliwych dialogów, inteligentnego humoru i komicznych gagów.

Oprócz znanych już twarzy Pozytywnie Skopanych: Agaty Dobrowolskiej, Pawła Dobrowolskiego, Mateusza Załuski, czy Wojciecha Gwoździowskiego, mogliśmy podziwiać dwie debiutantki: Dorotę Witas i Marzenę Hynowską.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Widz
2 lat temu

Super spektakl, super ludzie, trzymać tak dalej !!! 🙂

Zygmunt Prawdomówny
2 lat temu

ten gość co mu konary z głowy wyrastają
to ten pacjent „Z Lasu”??

Ola
2 lat temu

Szału nie było a facet był widziany na spotkaniu z OTUO

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content