Znamy szacunkowy koszt Dni Tarnobrzega i Powiatu

Radni Powiatu Tarnobrzeskiego przyjęli uchwałę o przekazaniu 200 tysięcy złotych na organizację wspólnego święta Tarnobrzega i powiatu. Podczas dzisiejszej sesji padły jednak kluczowe, nieoficjalne dotąd liczby – poznaliśmy szacowany, koszt dwudniowej imprezy nad jeziorem.

Przypomnijmy, że jeszcze na początku maja prezydent Łukasz Nowak w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl podkreślał, że o konkretach finansowych będzie można mówić dopiero po podpisaniu wszystkich końcowych umów. Szczegóły zaczęły pojawiać się w minionym tygodniu w projekcie miejskiej uchwały budżetowej. Dziś (28 maja) identyczną decyzję podjęła Rada Powiatu Tarnobrzeskiego, formalnie zatwierdzając przekazanie dotacji celowej.

Jaki jest całkowity koszt imprezy?

Podczas obrad jeden z radnych zapytał wprost o całkowity budżet wydarzenia. Odpowiedź ze strony przedstawicieli zarządu powiatu przyniosła pierwsze oficjalne szacunki dotyczące skali tego przedsięwzięcia.

Całkowity koszt całego wydarzenia to około 700 tysięcy – poinformowano podczas sesji. Wyjaśniono również, dlaczego powiat dokłada akurat 200 tysięcy złotych. – Prezydent tak uzgodnił z nami, że nie ponosimy [kosztów – przyp. red.] pół na pół. My tylko 200, a resztę oni biorą na swoje barki

Wspólne Dni Tarnobrzega i Powiatu Tarnobrzeskiego odbędą się w weekend 18–19 lipca nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W sobotę (dzień z Meloradiem) na scenie wystąpią Tymek oraz Smolasty. Niedzielny finał upłynie pod znakiem Wielkiej Letniej Trasy Radia Zet – przed publicznością zaprezentują się zespół IRA, Maciej Skiba oraz duet Kuba&Kuba. Występy gwiazd poprzedzą prezentacje lokalnych talentów

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Papa
27 dni temu

Gdzie ten gość co beczy ciągle o 150 tysi na lodowisko które będzie służyło o wiele dłużej niż 2 dni przyśpiewek? Będzie narzekał czy będzie hulał pod sceną?

Anonimowy
27 dni temu
Odpowiedź do  Papa

Ten obdarty namiot przy szkole nr 10, to ma być lodowisko?? za 150 tys, z publicznych pieniędzy.!!

Janek
27 dni temu

Ile?????

Pulpety i Stek
27 dni temu

Dług miasta, 160ml zł, a tu organizuje się imprezę za 700tys ściemniające że ,,my nie ponosimy kosztów” wy może nie, ale odbije się to na mieszkańcach następnymi podwyżkami, tak jak z tym sztucznym lodowiskiem, gdzie prezydent z budżetu przekazał 150tys, a później przyszła podwyżka śmieci i wjazd na jezioro.

tak
24 dni temu
Odpowiedź do  Pulpety i Stek

Oj tam, przecież niedawno nasz wodzu ogłosił niesamowity sukces pozyskania 68 tys. zł to teraz można poszaleć. Nie jestem zwolennikiem likwidacji Dni Tarnobrzega – wręcz przeciwnie. Ale może warto zadbać o jakość tych dni ale nie rozumiem wywalania kolejnej kasy na „Urodziny Tarnobrzega”. Do tej pory była to jedna impreza. No ale jak się pozyskuje 68 tysi to przecież można szaleć. Dług na pewno nam się kolosalnie teraz zmniejszy.

Rowerek Bobo
27 dni temu

Te pieniądze powinny być wykorzystane na sprzątanie miasta, na drobne „inwestycje”, poprawki etc. Drogi rowerowe czy ciągi piesze i rowerowe,jak kto woli, powinny być poprawione, bo mnie szlak trafia jak po nich jadę… z konieczności.

Marudzących, że nie ma imprez nie należy słuchać. Muszą zrozumieć, że najpierw kasa powinna być na szlachetne cele, a nie na imprezowanie.

Król Łukasz wyprzedajny
27 dni temu
Odpowiedź do  Rowerek Bobo

Ale przy takich imprezach można zrobić niezły lans i przybrylować. A już przy sprzątaniu miasta czy naprawie chodników już nie. Tak to wygląda niestety.

znudzony
27 dni temu

Znowu jakieś dziadki będą skrzeczeć na scenie? Na żywca czy z playbacku? Już te ich występy stają się nudne.

Szczepan
26 dni temu
Odpowiedź do  znudzony

jak to dziadki? sama młoda scena (jakościowo wątpliwa) i jedna kapela dla ogółu społeczeństwa.

Tbg
27 dni temu

Banda pisiorow zadłużyli miasto mieścinę i się nic nie dzieje po co te dni dziadostwo nie ma nić nuda zadni wykonawcy

Tar
26 dni temu
Odpowiedź do  Tbg

Bawią się za mieszkańców, kuwa podatki podnoszą śmieci drogie woda drogie a oni imprezy plawiokom i mielcokom robią. Hańba

Balwierz
26 dni temu

Kurde, zamiast występu orkiestry dętej, Ocicanek, lokalnego wykonawcy, tzw. gwiazdy do 60tys. i DJ do północy – jednodniowego pikniku na scenie mobilnej z TDK to widzę full wypas.

PaniNochalowa
26 dni temu

Dni Tbg są organizowane od przeszło 30 lat i wielu mieszkańców zwłaszcza dzieci i młodzież czeka na nie z utęsknieniem ale zawsze się znajdzie kilka % malkontentów co im nigdy nic nie pasuje. Ja rozumiem nie organizować Sylwestra ale Dni miasta to podstawa a dobór artystów powinien być konsultowany z mieszkańcami

Propozycja
26 dni temu
Odpowiedź do  PaniNochalowa

Dzieciom i młodzieży to ja proponuję wziąć w rąsie książki, zeszyty, słowniki ortograficzne itepe. Dzisiejsi dorośli co myśleli o nauce to coś osiągnęli, a te co hulały to niestety nic.

Czarownica
26 dni temu
Odpowiedź do  PaniNochalowa

Hej, może polecisz ze mną na mietle? Może taka rozrywka cię zadowoli?

Propozycja
26 dni temu

Wydawanie pieniędzy na takie imprezy to jak zakup czołgów w dobie szalejących dronów i rakiet. W obu przypadkach kasa niedobrze wydana.

Szwejk
25 dni temu
Odpowiedź do  Propozycja

Racja. Stojącym w krzaczorach czołgiem nikogo się nie wystraszy a lecącym dronem już tak, bo czołg nie robi na nikim już takiego wrażenia jak kilkanaście lat wstecz, jest drogi i można go zlikwidować tanim dronem.
Amen, panowie politycy wydający kupę kasy na złom.

17
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x
Przejdź do treści