D. Bożek: „W urzędzie jest przerost zatrudnienia”. Mniej etatów, nagrody nie dla wszystkich? (video HD)

Oszczędzanie – ten temat poruszany był dzisiaj wielokrotnie na konferencji, podczas której prezydent Dariusz Bożek zaprezentował „Raport otwarcia”, czyli bieżącą sytuację miasta. Ratunkiem dla Tarnobrzega mają być oszczędności, również w magistracie. – Skoro wchodząc do urzędu mówiłem o oszczędzaniu, to uważam że oszczędzanie należy zacząć od tego miejsca w którym się jest – mówił dziś prezydent.

Oszczędności w urzędzie ma przynieść jego reorganizacja

– W urzędzie jest przerost zatrudnienia (…) nie we wszystkich działach. Wyraźny wzrost zatrudnienia następował chociażby w Wydziale Zarządzania Kryzysowego (…) Staramy się schodzić z zatrudnienia, zmniejszyłem liczbę naczelników i zastępców (…) Część osób została przesunięta do innych jednostek. To się wiązało zwykle z innym zakresem obowiązków i zmniejszeniem uposażenia (…) To są pierwsze kroki, chcę żeby reorganizacja przeprowadzona była ewolucyjnie, nie rewolucyjnie, bo jako historyk wiem jak się kończą rewolucje – tłumaczył prezydent Tarnobrzega.

13 MLN ZŁ – TYLE KOSZTUJE UTRZYMANIE URZĘDU

Przed objęciem funkcji prezydenta Tarnobrzega przez Dariusza Bożka, w tarnobrzeskim magistracie zatrudnionych było 262 osoby, obecnie jest ich 245. – Przeciętne wynagrodzenie w urzędzie wynosi 4 tys. 154 zł i 30 groszy brutto, średni etat rocznie to 49 tys. 851 zł i 61 groszy – mówił dziś prezydent.

Obecnie bieżące wydatki urzędu miasta wynoszą obecnie nieco ponad 13 mln zł. – Koszty wynagrodzenia wzrastały z roku na rok, ale to też było związane ze zwiększaniem zadań jakie były realizowane przez urząd. – wyjaśniała Urszula Rzeszut, skarbnik miasta.

– Od 2015 roku samo wynagrodzenie wynosiło 11 mln 695 zł, koniec 2018 roku to kwota 13 mln z groszami. Koszty funkcjonowania urzędu czyli zakupy druków, opłata energii, mediów tj koszt ponad 2 mln 376 tys. zł – dodała.

O PRZEDŁUŻENIU UMOWY ZDECYDUJE NACZELNIK. EMERYCI NA EMERYTURY

18 pracowników zatrudnionych jest w urzędzie miasta na czas określony, a ich umowy kończą się między kwietniem a wrześniem 2019 r. – Absolutnie nie twierdzę, że komuś nie przedłużę umowy ale chciałbym, żeby to naczelnicy umotywowali potrzeby dalszego zatrudnienia tych osób – mówił dziś D. Bożek.

Z kolei w bieżącym roku uprawnienia emerytalne nabywa dwunastu pracowników, w 2020 zaś ośmiu. – Grupie osób z uprawnieniami emerytalnymi proponuję odejście na godziwych warunkach – wyjaśniał D. Bożek.

NAGRODY NIE DLA WSZYSTKICH

Pracownicy samorządowi nie mogą uzyskać nagrody z jakiegokolwiek powodu. Nagradzać można tylko za „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej” (stanowi o tym art. 36 ust. 6 ustawy o pracownikach samorządowych). Szerokie i niedookreślone pojęcie „szczególnych osiągnięć w pracy zawodowej” pozostawia dużą uznaniowość lokalnym władzom. W latach 2012 – 13 kwoty te oscylowały w granicach 1 mln 200,00 zł. W 2016 roku prezydent Tarnobrzega nagrodził niemal 200 urzędników. Największe nagrody, w granicach 5-10 tysięcy zł, otrzymali naczelnicy, wiceprezydenci oraz skarbnik miasta. Zapytany wówczas przez nasz portal Grzegorz Kiełb o powody, dla których nagrody otrzymali niemal wszyscy urzędnicy odpowiedział cyt. „Sam byłem urzędnikiem i uważam, że ciężko pracują. Jeżeli dostali te nagrody to znaczy, że im się należy”.

– Już pod koniec 2018 roku kwota przeznaczona na nagrody była niższa, natomiast będzie to ode mnie wymagało mocnego przemyślenia, bo nie wydaje mi się, że każdy zasługuje na nagrodę w tej samej wysokości – mówił dziś prezydent Bożek. – Uważam że jeżeli następują nagrody to one powinny iść w parze z pracą, z wysiłkiem, wynikami (…) Na pewno tu będą moje decyzje niekoniecznie miłe dla osób do tej pory nagradzanych – dodał.

Szczegóły w materiale video (od około 48:50)

Subskrybuj
Powiadom o
66 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
3 lat temu

Przerost zatrudnienia pracowników administracji w szkolach

Alf
3 lat temu

Jak dla mnie to dużo mówienia a mało konkretów. Widział ktoś drogę ekspresową z pasami i sygnalizacją świetlną dla pieszych? To jaja są już normalnie. Może chociaż jakieś kładki dla pieszych? A jak policja nie da pozytywnej opinii to nic nie pobudują .I jeszcze oświata jest świętą krową? Ile mamy jeszcze dopłacać po kilkanaście melonów rocznie?

roz
3 lat temu
Reply to  Alf

Tylko że te pasy i sygnalizacja świetna dotyczyła OBWODNICY która to nie będzie drogą ekspresową.Miasto nie buduje dróg ekspresowych.

Alf
3 lat temu

Z tego wynika ,że miasta najszybciej się zadłużało , kiedy Prezydentem był Pan Mastalerz. Teraz miasto doszło do ściany w kwestii zadłużenia .

i wszystko jasne
3 lat temu

nagrody nie dla wszystkich. Ale wyższe wynagrodzenie dla zastępcy ,skarbnika i sekretarza to już tak. Patrz wysokość wynagrodzeń za poprzednika Kalinkę. Będą zwolnienia ale nie dotyczy to moich ludzi których przyjąłem do pracy. Oni nie maja doświadczenia ,ale są świetni. To nie bedzie żadna reorganizacja to redukcja bez kryteriow. Dlaczego nie dociążyć urzędników tak aby było sprawiedliwie w stosunku do każdego Wydziału. I pytanie po co Wydział Kadr i naczelnik dla 2 pracowników. Przecież ten naczelnik zarabia tyle co naczelnik od środków pomocowych i wydziału inwestycji.A kadry były w wydziale organizacyjnym i nic się złego nie działo. Trochę analizy by się zdało.
Najgorsze to to o co chodzi prezydentowi. Zobojętnieć na jego działania i o nic nie pytać.

wal
3 lat temu

Ciężko przyjąć że G.K-m nie będzie i nie nagrodzi wszystkich 200-tu kolesi równo po 10 patyli. I że reorganizuje tak jak sam chce nie jak chcieliby pracusie.

smile
3 lat temu

Bardzo ciężko pracują urzędnicy…oj jak ciężko!… 🙂 🙂 🙂

pytanie
3 lat temu

czy pani Skarbnik pozwoli dokonać redukcji wydziału budżetu i finansów tak jak w innych wydziałach, O zatrudnieniu w innych ma dużo uwag.
Musze przyznać piękne te urzedniczki i przystojni urzędnicy . Aż sie chce załatwiać sprawy.

obserwator
3 lat temu

4154 brutto to naprawdę dobra pensja tylko w urzędzie widzi ją jakieś 5 % zatrudnionych ze świty prezydenckiej. Pozostali jak z premią i 13 widza 3 z przodu to naprawdę mają farta. Oczywiście przymusu pracy nie ma ale na to cholerne 500 plus ktoś robić musi:)

Grzegorz
3 lat temu
Reply to  obserwator

„Geniuszu” – urzędnicy za urzędowanie, dostają pieniądze pochodzące z podatków zabieranych pracującym w normalnej gospodarce, więc do 500+ się nie dokładają. Ich pensje są konkurencją dla świadczenń socjalnych i są płacone z tego samego „gara”.

obywatel
3 lat temu

„Nagrody za szczególne osiągnięcia” – jakie osiągnięcia
bezczelnie przyznawali nagrody za bycie urzędasem miejskim
– inaczej osiągnięć ZERO, ZERO, ZERO – czyli ogradali mieszkańców.
Ponad 250 osób – śmiechu warte – w tym grajdołku powinno pracować
co najwyżej 150 (max) reszta to darmozjady i pasożyty żyjące ba koszt mieszkańców z nadania politycznego, po znajomości, układów i po rodzinie.
A KIEDY TYCH EMERYTÓW WYRZUCI SIĘ Z KOPALNI MACHÓW (spółka miejska).

sio
3 lat temu
Reply to  obywatel

Ale ty to masz rozeznanie i jak na to wpadłeś że 150 ich wystarczy i skąd się tam wzięli . Mądrość na mądrościami ,że ty jeszcze nie ministrą jakąś jeszcze nie jesteś to trudno uwierzyć.

obywatel
3 lat temu
Reply to  sio

To przejdź się do urzędu i poobserwuj – nie jednego zdziwko spotka.
Od siedzenia za biurkiem i nie robienia niczego pozytku nie ma.
W każdej przywatnej firmie (coś wytwarzającej i produkującej)
zbędne są gęby co nic poza przekładaniem papierków nie robią.

obserwator
3 lat temu

Najbardziej ulubionym zajęciem urzędników, jest chodzenie na zakupy w czasie pracy.

makabra
3 lat temu

Kiedy Mastalerz i gdzie przychodzi do pracy jako urzędnik (swojak)?

Ja
3 lat temu

Średnie wynagrodzenie miesięczne Pan Prezydent powinien podać w dwóch grupach: kadry zarządzającej i zwykłych pracowników. Bo jak naczelnik zarabia 6500 a pracownik 2000 to wychodzi 4250 z tym, że nijak się to ma do rzeczywistości.

ER
3 lat temu

Póki ilość urzędników nie będzie regulowana ustawowo np. na 1000 mieszkańców tak długo będą ich tłumy . Ale pewnie takiej regulacji nie będzie bo każda wladzunia potrzebuje usadzić swoich

załamany
3 lat temu

Na Boga Panie Prezydencie proszę spróbować posłuchać swojego półtoragodzinnego ględzenia z garścią informacji, które łatwo znaleźć w internecie. Po kwadransie rozwolnienie gwarantowane !

obywatel
3 lat temu
Reply to  załamany

Tak chyba włsnie edukował młodzież – cudu z nich nie będzie ?

maniek
3 lat temu

Jak się ma drugi etat W TSM , to się można nachapać, będąc jeszcze kierownikiem komórki .Tatko L. bardzo chętnie przyjmuje swoich i daje dobrą kasę za popieranie , płacąc pieniędzmi lokatorów . Co do wypowiedzi prezydenta , to pracownicy są tak zapracowani lataniem w urzędzie , że nie mają czasu na załatwianie klientów lub urzędnicy czekają na koniec pracy patrząc na ulicę . Sam byłem świadkiem takiego zdarzenia przychodząc po odbiór dowodu tożsamości po 15 a paniusie już były przygotowane do wyjścia , patrzyły na ulicę nie zwracając uwagi że tam jestem . WSTYD , ludzie na produkcji pracują do końca zmiany i schodzą do szatni po 15, 23 , czy 7 godzinie . Lekceważenie klienta to druga sprawa , gdzie będąc w urzędzie , wysłuchano mnie a potem stało się potem i nic nie zostało załatwione . Urzędnicy uważają , że nagrody się im należą , ale ja pytam ZA CO ?Najlepiej tłumaczyć się tak , że urzędnik ma niską emeryturę to trzeba mu dać zarobić , ludzie jeszcze ciężej pracują i nad nimi się nikt nie przejmuje , Zarządy spółek zasilają starzy pracownicy siarki z wysoka emeryturą. Nie jest dobrze , przecież za poparcie dostali podwyżki prezesi… Czytaj więcej »

Stary
3 lat temu

A gdzie „bilans otwarcia”, w jakiej kondycji jest nasze miasto? Zatrudnienie w urzędzie mieszkańców nie interesuje, to sprawa każdego prezydenta zorganizować sobie kadrę tak, żeby wszystko należycie działało. A w tym przeroście co robi sławny prokurent ? w jakim charakterze dziś wystąpił ? Czy prezes TBS-u już zdrowy? Jestem zawiedziony, długo czekałem na konkretne informacje o stanie miasta, jego finansów i najbliższych planach rozwoju. A tu NIC, dożo mowy trawy, z której NIC nie wynika…

Mieszkaniec serbinowa
3 lat temu
Reply to  Stary

Prezes TBS nie wyzdrowieje Ma zakaz.Naczelniczki wpatrzone w prezydenta .Ogólnie radość .Żadnych konkretów i ta retoryka .
Mam pomysł Złożyć się na wynagrodzenie specjalisty od wizerunku aby wydał opinie o prezydencie na podstawie dzisiejszej prezentacji.
Ciekaw jestem czy się czepiam czy też prezydent nie. CZY prezydent jest okey.czy ma wrodzone i nabyte predyspozycje do zarządzania Przy okazji takim badaniom należy poddać niektórych autorów dzisiejszej prezentacji. Zero pokory w tych urzędnikami Bilans otwarcia dokonany i 5 latek do jego zakonczenia.Tylko się upić .

opinia
3 lat temu

nie mam zamiaru tego słuchać i czytać jak chce się zmiejszyć zadłuzenie to się inwestuje skoro się chce podwoic dodejmusie ryzkywo a nie mówie o potroieniu lub wiecej skoro na dzien dziseszy miasto nic nie ma bo nawet sprzedali z prawem wykupu czyli chodzi o taka pozycze firme co najwieksze dochody miastu dostarczała a gdzie jest wiecej takich jak muszą dokładac a potem się zaporzyczac i skalar rosnie a nie maleje wiec ludzie ogranijcie sie i podsówajcie pomysły bo tych 245 ludzi co pracuje mu to nic nie wymysli odwala 8 godzin pracy czyli gadaniem głupot a miasto cierpi prezydenta stac sobie kupic luksusowa szynke a inni mieszkancy nie maja do do garnka włozyć a nie mowie o młodzierzy gdzie ma sie podziac jak tb wszystko niszczy zamyka lub ogłasza upadłośc wiecej niech tak robi to na kopach wylecji bo co wioskował były spore dochody ale brakuje a skad to wziosc niech sie podrapie po swojej kieszeni i kolegów po fachu

zażenowany opinią
3 lat temu
Reply to  opinia

Jak to mówią: „Opinia jest jak d*pa – każdy ma swoją”. Dobrze byłoby jeszcze potrafić wyrazić opinię w ojczystym języku. Próżno szukać w Twojej wypowiedzi sensu, czy chociażby… znaków interpunkcyjnych.

Grzegorz
3 lat temu
Reply to  opinia

Opinia – polska języka, być trudna języka, ale nie przestawaj, trzymamy kciuki.

opinia
3 lat temu

nie mam zamiaru tego słuchać i czytać jak chce się zmiejszyć zadłuzenie to się inwestuje skoro się chce podwoic podejmuje sie ryzkywo a nie mówie o potroieniu lub wiecej skoro na dzien dziseszy miasto nic nie ma bo nawet sprzedali z prawem wykupu czyli chodzi o taka pozycze firme co najwieksze dochody miastu dostarczała a gdzie jest wiecej takich jak muszą dokładac a potem się zaporzyczac i skala rosnie a nie maleje wiec ludzie ogranijcie sie i podsówajcie pomysły bo tych 245 ludzi co pracuje mu to nic nie wymysli odwala 8 godzin pracy czyli gadaniem głupot a miasto cierpi prezydenta stac sobie kupic luksusowa szynke a inni mieszkancy nie maja co do garnka włozyć a nie mowie o młodzierzy gdzie ma sie podziac jak tb wszystko niszczy zamyka lub ogłasza upadłośc wiecej niech tak robi to na kopach wylecji bo co wnioskował były spore dochody ale brakuje a skad to wziosc niech sie podrapie po swojej kieszeni i kolegów po fachu

Sasiad
3 lat temu

pytanie czy to prawda że po bilansie otwarcia zostaje zatrudniony prezydent Mastalerz jako wybitny znawca rozwoju miasta

Alf
3 lat temu
Reply to  Sasiad

Mam nadzieję ,że to tylko plotka. A swoją drogą na co zostały wydane te kredyty w czasie kiedy rządził ten Pan? Były jakieś duże inwestycje w tym czasie?

obywatel
3 lat temu
Reply to  Alf

Jak na co – przedewszystkim na propagandę przed wyborami
w których przegrał i nawet kasa z SM Siarkowca z działalności kulturalno, oświatowej i społecznej na finansowanie tej propagandy w byłej telewizji miejskiej nie pomogła.
Jak takich znawców jak ten były prezydento (od helikopterów – słynego żarcia
na koszt mieszkańców) zatrudni miasto – to litości – kolejny darmozjad do wyżywienia (za uczciwą robotę w końcu by się wzioł).

owen
3 lat temu

Mnie to specjalnie nie zdziwi. Ba, powiem więcej: kiełb jednym wiceprezydentem, Kalinka drugim, mastalerz trzecim, dziubiński czwartym, a soltys może być tym przysłowiowym „siódmym”. Doświadczenie i wiedza w jednym miejscu – „Dla dobra miasta”.

obywatel
3 lat temu
Reply to  owen

No i jeszcze zostało zapisać w statucie miasta , że te wszystkie stanowiska
są dziedziczone przez ich potomstwo.

opuk
3 lat temu
Reply to  owen

A o sobie zapomniałeś czy dwa miejsca(5 i 6)są dla ciebie, bo doświadczenia i wiedza gdzieś są na pewno koło miasta.

Obiektywny
3 lat temu

Kiedy to referendum ja się pytam?

raport
3 lat temu

To nie był raport .To było gadanie głównie o urzędzie.Urzędnika można zawsze zwolnić. A dzieje się tak. Jak nowy prezydent ma zapotrzebowanie ze swojego sztabu wyborczego na dany stołek to nie ma zmiłuj się Urzędnik leci. Sposobów na jego pozbycie jest dużo. Nawet jak sie obroni to i tak sam się zwolni,bo będzie po prostu zawsze zły i nie spełniający oczekiwań prezydenta.
Mechanizm ten zastosował Bożek . Jestem bardzo zawiedziony bo w kampanii przedstawiał się jako człowiek samodzielny i rozsądny. A to co? Sami swoi o dwór. Każdy miał dwór ale te dwory były w znacznej części merytoryczne . O jakości dworu decyduje stopień przyzwolenia na podejmowanie decyzji. Komu Bożek zlecił podejmowanie decyzji widzimy jak na dłoni. Znaczna część mieszkańców przewiduje że w sytuacjach kryzysowych dwór będzie niemy a Bożek zostanie sam. Bo dlaczego dworzanie są schowani przed mediami. Czasami tylko pani od organizacji się pojawia i w sposób władczy oznajmia co następuje w urzędzie.
To taka refleksja po raporcie pt będę sie skupiał na urzędzie i urzędnikach a reszta sama pójdzie bo ci co zostaną uzdrowią miasto że hej.

pup
3 lat temu
Reply to  raport

Następny urzędas albo spokrewniony płacze jak to miasto upadnie na dno i świat się skończy bo jego lub krewniaka zwolnią z urzędu. Powagi trochę – tysiące ich zwolnili i miasta stoją lepiej niż przed zwolnieniem.PiS swoimi DZIAŁANIAMI spowodował jedno cyfrowe bezrobocie można teraz wybierać pracę i nie czekać na nagrodę od Kiełbka bo ich już nie będzie.

Misiu
3 lat temu
Reply to  pup

Odezwał się Krzysiu kadrowy

z miasta
3 lat temu

A droga z jeziora do miasta jest w planie budowy, czy dalej będzie biało i straszno?

obywatel
3 lat temu
Reply to  z miasta

Przestańcie bredzić o tym jeziorze – to żadeń cud i złote jajko
a oprócz natarczywej i upierdliwej propagandy z tym zalewem
kompletnie nic nie wynika oprócz trzech, czterech miesięcy
– w czasie którym z tego przybytku ktoś tak naprawdę korzysta.
Cudów większych z tego tytułu mieszkańcy miasta nie będą mieli
oprócz kosztów, które miasto ponosi w związku z zatrudnianiem tam znajomych
i kolesi do obsługi.

xyz
3 lat temu
Reply to  obywatel

Cuda mieszkańcy to na pewno będą mieli od takich jak ty CUDAKÓW.

obywatel
3 lat temu
Reply to  xyz

Cudaków w tym mieście było i jest takich ( jak i ty) mnóstwo.
Co najgorsze – u sterów władzy w tej mieścinie a ty jesteś tego przykładem.
Cudaki takie są nastawione tylko na pasożytniczy tryb życia
– na koszt cudzy kompletnie nie dając nic w zamiań , wykonują pozorne prace
jako niby użyteczne albo propagandowo dla dobra innych.
Oczywiście nie ma to nic wspólnego z praca ani dobrem innych.

xyz
3 lat temu
Reply to  obywatel

no proszę dalej „produkuje” cuda – „ja(xyz) u sterów władzy ” to jest cud na cudy

obywatel
3 lat temu
Reply to  xyz

Nawet twoje uwagi (cudaków) nie zmienią faktu, że wybrano byle kogo na prezydento, za plecami którego stoi KITKA i na którego nikt nie głosował.
Startują (startowali) w wyborach tylko i wyłącznie dla kasy i rozdawania kasy
publicznej dla swoich kolesi partyjnych, swoich znajomych i swoich rodzin
– dobro miasta to takie gó….ne frazesy i nic więcej.
Ciekawe, że skoro tak zacięcie bronisz kogoś, kto jeszcze nic nie zrobił
(wątpliwe czy zrobi – oprócz obsadzania stołków swoimi) czy czasami takiego stołku nie dostałęś (a może komitet wyborczy jesteś?).

Biegly
3 lat temu

Prezydent nie policzył ewentualnych oszczędności i na co zostaną przeznaczone Tylko tak można mówić o działaniu A tu raczej mową trawa .Może pomogę to zrobić Czekam na propozycję.

tgpe
3 lat temu
Reply to  Biegly

No proszę następny po obrywy ze stołu urzędników miastowych i to tak publicznie, z tupetem a gdzie cv?

Alf
3 lat temu
Reply to  tgpe

To ,że piszesz te bzdury pod różnymi nickami nie znaczy ,że ktoś to kupi. Chcesz bronić Prezydenta , proszę bardzo o konkrety. Jest czym się chwalić, to podaj czym.

tgpe
3 lat temu
Reply to  Alf

Nie chcę i nie muszę nikogo bronić ale głupich trzeba ganić i tyle.

Prawnik
3 lat temu

Po tym raporcie trzeba zgłosić raport na temat czy przetarg na obwodnicę można unieważnić Jeżeli tak to zgodę wydać powinien prezes zamówień Czekamy na stanowisko prawnikow urzędu To jest sprawa bardzo ważna dla mieszkańców Wyłożona już duża kasa Mieszkańcy czekają na finał a tu Prezydent oświadcza o negocjacji zamówienia z dopłatą unijną Jeżeli można to proszę o tym powiedzieć w oparciu o opinie prawną Trzeba unikać powtórki z Y
TBS i wątpliwościami prawnymi co do kar umownych i innych
O tym powinien być raport a nie o zwolnieniach pracowników .Prezydent dopuścił się manipulacji.Z jednej strony mówi o zwolnieniach a z drugiej udała się że musi pozbawić pracy a tego chce uniknąć Ból głowy po tej 1 godzinie wielki

gosc
3 lat temu

Kierownik działu kadr na studiach podyplomowych podaje się za zawodowego wojskowego w stopniu podporucznika i twierdzi ze pracuje w dziale kadr w Wku nisko

Maciek
3 lat temu

Panie Prezydencie moja siostra pracuje w UM. I jak Pana sluchala jak wspominal Pan o zarobkach to zasmiala sie gorzko.
Pewnie dane jakie Pan otrzynal byly podane wraz z zarobkami kadry zarzadzajacej. Moja siostra ma 3 tys zl brutto czyli na reke ok 2.100 zl.
A chetnie by chciala miec te 4 tys z groszami brutto.
Czekamy kiedy skarbniczka „odchudzi” swoje krolestwo bo tam to dopiero przerost zatrudnienia. Ponad 30 osob w finansowym to chyba za duzo nie sadzi Pan?

Robert
3 lat temu
Reply to  Maciek

Oczywiście że od dawna wiadomo co jest w wydziale budżetu i finansach. Tam to dopiero eldorado. No cóż jak się jest księgowym a nie skarbnikiem to tak to wygląda.
Ciekawe też co z Maciusiem tym od Kalinki.
Odpowiedź nasuwa się sama .Zwolniono wszystkich Kiełbowych a Kalinkowi mają sie dobrze . Jak z tym się dobrze czuje Bożek to tak zostanie. Tylko, że to nie tak miało być. Pytanie tylko co zostało obiecane i dlaczego kosztem zsyłki niewinnych ludzi.

gape
3 lat temu
Reply to  Robert

Następny urzędas albo spokrewniony płacze jak to miasto upadnie na dno i świat się skończy bo jego lub krewniaka zwolnią z urzędu. Powagi trochę – tysiące ich zwolnili i miasta stoją lepiej niż przed zwolnieniem.PiS swoimi DZIAŁANIAMI spowodował jedno cyfrowe bezrobocie można teraz wybierać pracę i nie czekać na nagrodę od Kiełbka bo ich już nie będzie.

jeszcze brak mi szczerości
3 lat temu
Reply to  Maciek

Jadem aż kipi po obu stronach i po co ? Faktem że srednia zarobków mnie powaliła. Moje niecałe 2 tys. właśnie w tym UM. Kiedyś ujawnie pewne mechanizmy , które sprawiają ,ze najmniej zarabiajacy nie buntują się . TZW ukryty mobing i brak alternatywnej pracy . Nie podoba mi się ,ze brak tzw. szczerych rozmów bez obawy zwolnienia .

gość
3 lat temu

Darek czyny a nie opowieści z kija

sonda
3 lat temu

Pytanie ? Kto wie jaki mecenas podejmie pracę w wodociągach po ustaniu wypowiedzenia obecnemu. Kobieta czy męższyzna ? i z jakiego ugrupowania .Głosujemy .

gape
3 lat temu
Reply to  sonda

No i takich „mądrych” urzędników ,zainteresowanych urzędem i kadrami mam prezydent trzymać? Może na ten temat sondę?

Paweł
3 lat temu

Panie Prezydencie. Owszem, trzeba oszczędzać ale najlepiej zacząć od siebie i od zastępcy. Myślę, że po 7tys zł średnio miesięcznie razem z premiami by Wam wystarczyło za pracę jaką wykonujecie. I wtedy można się szczycić i ciąć wypłaty oraz premie po całym pionie. Może nawet nie trzeba będzie redukować etatów i wyrzucać ludzi na bruk. Moja ocena Pańskiej prezydentury w skali od 0-10 oscyluje na pograniczu 0 a 1. Ciągle leje Pan wodę, przeprasza, zadaje Pan pytania i odpowiada na nie (jak to w szkole), fotografuje się i pokazuje. Zero konkretów i merytoryki. Zasługami, jakimi się Pan chwali miałby każdy przysłowiowy Kowalski. Może do Rzeszowa pojechać, do Warszawy. Kieliszkiem się z kimś stuknąć. Ale czy Pana wpuszczą do gabinetu??? Czy uściśnie ktoś dłoń??? Hmmmm. Kurde, a może połączyć Tg ze Stalową i wybrać jednego prezydenta. Może jakaś fabryka by powstała a nie galerie, które rozwalą handel w mieście.

maniek
3 lat temu

Lanie wody to przywilej wszystkich rajców miasta. Sobie uposażeń nie obniżą , podniosą podatki mieszkańcom, będą się klepać po plecach z poplecznikami, a ignorancja mieszkańców jest już wpisana do harmonogramu posiedzeń. Można było nie zadłużać miasta już za poprzedniej władzy , po co kibel za 1 mln , po co wóz drabiniasty i beczki na kwiaty , usychająca choinka, czy nie można było rozpisać konkursu na upiększenie miasta w szkołach z wizją jego tańszego wdrożenia ? Teraz ruszono z kopyta , nowi naczelnicy i nowe stawki uposażeń,a dalej nic nie ruszyło, liczy się koryto , ludzie ukryci za drzwiami urzędu , trzeba wyjść z problemami do ludzi , najtańsze rozwiązania są u mieszkańców. To nie spotkania osiedlowe, po co jest plac czerwony , tam szukać rozwiązań w rozmowach . Wiadomo cięcia musza być , ale po co było dawać podwyżki tym , którzy się nie sprawdzają , prezesom spółek miejskich , denerwować ludzi tym co widzą a widzą same przekręty, PODWYŻKI UPOSAŻEŃ SWOIM I DIET RADNYM, syfiasta woda w kranach ,to wodociągi powinny dopłacać za ten syf , który leci , BRUD NA CHODNIKACH I ULICACH . Uzdatniamy wodę , ale potem jest pchana w stare rurociągi pamiętające komunę ,… Czytaj więcej »

789
3 lat temu
Reply to  maniek

Same zachęcające treści dla przyszłych mieszkańców i inwestorów 😉 trzeba wodza z jajami a nie miłego facia z Pluta za plecami kogoś kto powie jak jest, co można uratować i jak zacisnąć pasa bo żarty się skonczyly. Od jakiegoś czasu nie przeczytałem nic dobrego co by się w mieście działo żadnej trafionej inwestycji..inwestycji a nie przemielenia pieniędzy w budowę własnych widzi misie, czasem mam wrażenie że siedzicie w tym urzędzie i sami się śmiejecie z absurdalnych pomysłów które później wdrażanie..zero odpowiedzialności nabrane kredytów z 44 mln do 110mln zadłużenia i nikt za to nie odpowiada kiedy obywatel jest dłużny miastu 1zl to już ma problemy.nie myślicie długofalowo ale na 4-5lat do przodu byle przesiedzieć i pobawić się w rządzenie zgarnąć pieniądze poklepać się po pleckach i wskoczyć na inne stanowisko.. Tarnobrzeg potrzebuje włodarza który nie będzie się z niczym i nikim pierdolił a jedyne co zrobi to zmniejszy zadluzenie..

Pupil
3 lat temu

Większość powyżej ma rację. Zadłużenia się szybko nie zmniejszy, nie ma szans jeśli miasto nie pójdzie do przodu. A na to się nie zanosi. Należy skupić się na pozyskaniu środków zewnętrznych i na ściągnięciu inwestorów (nie mylić z galeriami). Ale co on może. K.n.a zwa..ć.

ten sam
3 lat temu

Pozwalniać tych po Mastalerzu na początek bo sporo ich pozostało a racja to ta sama opcja co obecny.
Urzędniki od 8 kwietnia będą przychodzić z dziećmi do pracy bo jest strajk nauczycieli polityczny.
Dziwie się rodzicom, że nie protestują!!!!

Xxx
3 lat temu
Reply to  ten sam

Nie tylko nie zwolnią Mastalerzowych to samego Mastalerza zatrudnia Płytek to serdeczny kolega Mastalenki od zawsze Tylko mieszkańcy tego nie znali przed wyborami.

Anna
3 lat temu

Proszę zapytać, jak do pseudo oszczędzania ma się fakt zatrudniania ludzi na umowy zlecenia? Ile takich przybyło i czemu takie mają stawki, skoro taki tani urząd?

Udawanie
3 lat temu

Prezydent udaje że oszczędza W urzędzie zostało zatrudnionych wiele osób z komitetu wyborczego na zlecenie i dzieło Myślę że to zostanie ujawnione Kalince Wysokość wynagrodzenia za dzieło powala.Swoich zatrudnia a zwalnia PORZĄDNYCH ludzi.

bawu
3 lat temu
Reply to  Udawanie

Porządnych ludzi to sobie zapraszaj na towarzyską imprezę żeby cię nie okradli. A w urzędzie miasta powinni być zatrudnieni PORZĄDNI FACHOWCY! i oceniać i płacić im za merytoryczną , efektywną pracę.

Adam
3 lat temu

Liczba umów zleceń z um i jednostek podległych od czasu zmiany władzy proszę

Ewa
3 lat temu

Ja też chcę zobaczyć Ile umów zleceń umów o dzieło zostało zawartych od dnia przejęcia władzy tj 19 listopada 2018. Zastępca nie przewidział .ze radny Kalinka ciężko pracuje i już ma dokładne zestawienie . W mieście aż huczy od nazwisk. Poczekamy czy się sprawdzą. I jeszcze jedno Podać należy nie tylko umowy z mieszkańcami miasta, bo to dotyczy też umów z ludźmi z Rzeszowa, Nowej Dęby ,Sandomierza itp.

Kalinka ma łatwą pracę tej kadencji.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
66
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content