Tarnobrzeg: Sto budek w pół godziny. Z okazji Światowego Dnia Ptaków (fotoreportaż)

Trzeci rok z rzędu, w czasie poprzedzającym okres lęgowy ptaków, dzięki akcji przeprowadzonej przez tarnobrzeskie Centrum Natura 2000 można było zaopatrzyć się w budkę lęgową dla ptaków. Jak co roku chętnych nie brakowało, sto budek rozdanych zostało w nieco ponad pół godziny.

Termin akcji nie wybrano przypadkowo, dzisiaj bowiem obchodzony jest Światowy Dzień Ptaków. I choć budki można było odebrać od godziny 9, to kolejka chętnych przed siedzibą Centrum pojawiła się już po godzinie 8. Wśród osób które zgłosiły się po odbiór, przeważały osoby w wieku 50+, często działkowcy.

– Liczymy na to, że budki zamontowane zostaną w ogrodach, w osiedlowych parkach, skwerach czy zieleńcach – tłumaczy NW24.pl Konrad Niedźwiedź, kierownik Centrum. – Pamiętajmy, że każda budka to nowe miejsce gniazdowania cennych ptaków – dodaje.

Budki lęgowe dla ptaków kupione zostały ze środków własnych Centrum Natura 2000. Akcja ta wpisana jest w cele statutowe jednostki czyli edukację ekologiczną. Kolejna edycja już za rok.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content