12.04 (piątek) Koncert zespołów In Silent, Shadows Trip, I refuse w sandomierskim Lapidarium

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na potrójne uderzenie mocnych, metalowych brzmień. W piątek 12 kwietnia br., o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem zagra sandomiersko-ożarowska kapela In Silent, a także lokalny Shadows Trip i pochodzący z Iłży I refuse.

BILET: 15 zł*

*Bilety do nabycia w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1) bezpośrednio przed koncertem.

***

IN SILENT powstał w 1996 roku z inicjatywy Marcina Skoczylasa (gitara) i Konrada Ozdoby (gitara & vokal). Do zespołu w niedługim czasie dołączyli Tomasz Nogaj (bass), Marcin Bęczkowski (perkusja), Anna Jędrzejewska (vokal) i Dariusz Chmiel (instrumenty klawiszowe). Po kilku miesiącach prób zespół zagrał pierwsze koncerty m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim i Ożarowie.

Rok 1997 to kolejne koncerty i pierwsza wizyta w AMBS Studio. Zarejestrowane zostało wówczas pierwsze demo zespołu pod tytułem „In silent”. Materiał ten zebrał dobre recenzje w magazynach muzycznych takich jak np. Metal Hammer. Muzyka zawarta na demo to mieszanka death i doom metalu. W 1998 roku po tragicznej śmierci Darka miejsce za klawiszami zajął Artur Mizera. Kolejną roszadą składu była zmiana perkusisty. Do zespołu dołączył Wojtek Suchy Mizera, którego przyjście miało niewątpliwy wpływ na dalsze muzyczne oblicze zespołu. Już z jego udziałem zarejestrowany został kolejny materiał „Czwarta część mgnienia”. Rok 1999 to wizyta w PROMEDIA STUDIO i kolejny materiał „ …bloody harvest of the nature…” i widoczne zmiany stylistyczne w muzyce. Muzyka zaczęła ewoluować w stronę brutalniejszych dźwięków. Na materiale tym instrumenty klawiszowe zarejestrował sesyjnie Marcin Opałka. Konsekwencją nagranego demo, była wówczas dość duża aktywność koncertowa zespołu. Nowe millenium, to dalszy progres w kierunku najbardziej ekstremalnych odmian metalu i kolejne koncerty. W roku 2001 u boku Corruption zagrał kilka koncertów m.in. w Krakowie. Kolejne lata to praca nad nowym materiałem i dość długa przerwa w działalności spowodowana wyjazdem Konrada. Rok 2009 to wreszcie pełny skład i efekt w postaci nagranego demo. Materiał zawarty na demo „Pedofiluzzkleru” to cztery numery oscylujące w kręgu surowego death-black metalu.

W lipcu 2011 do składu, w miejsce basisty Johnego dołączył Damian Młynarz Maciąg. Pomiędzy 10 kwietnia i 10 lipca 2012 z udziałem Janka Bryta w SCREW FACTORY STUDIO w Dębicy nagrany został pierwszy oficjalny album – POTĘPIENIE. Oficjalna premiera płyty miała miejsce 15 maja bieżącego roku.

Od kilku tygodni miejsce Suchego za bębnami zajmuje Kamil Młody Pięta.

Obecny skład zespołu:

MARCIN MAL SKOCZYLAS – GITARY
KONRAD BUBA OZDOBA – WOKALE&GITARY
DAMIAN MŁYNARZ MACIĄG- BAS
KAMIL MŁODY PIĘTA – PERKUSJA

Shadows Trip

Grupa powstała w roku 2000, a pierwsze nagrania (Faithless) zostały zarejestrowane w 2003.

Zespół zostaje reaktywowany po 10 latach by pokazać swoje nowe, jeszcze bardziej drapieżne oblicze. Zapraszamy do śledzenia poczynań zespołu na Facebooku a niebawem również na oficjalnej stronie internetowej oraz YouTube.

Pierwszy skład zespołu:

Michał Żaczek – wokale
Paweł Smoła – perkusja
Jakub Cetnarski – gitara Basowa
Rafał Drozdowski – gitary
Karol Pinzuł – gitary
W 2006 roku Shadows Trip zawiesza działalność by teraz powrócić w swojej nowej odsłonie.

Obecny skład zespołu:

Michał Żaczek – wokale
Mariusz Wójcik – perkusja
Marcin Członka – gitara basowa
Rafał Drozdowski – gitary
Karol Pinzuł – gitary

I REFUSE to kapela z miasta IŁŻA koło Radomia, powstała w marcu 2004 roku. Gra mieszankę death/grind/hardcore.

Inspiracje: Slayer, Metallica, Sepultura, Testament, Cannibal Corpse, Vader, Dying Fetus i AC/DC.

Skład zespołu:
Czarny – perkusja
Damian 'Killer’ – bass
Wujo – gitara/wokal

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content