Tarnobrzeg: W kolejnych przedszkolach zawieszona akcja strajkowa. Dane dotyczące protestu nauczycieli

Kolejne dwa przedszkola zawiesiły akcje strajkowe. Do placówek nr 12 i 18 dzisiaj dołączyły przedszkola nr 9 i 15.

Dane na dzień 08.04.2019 r. opracowane na podstawie informacji przekazanych przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg.

  • Liczba szkół/ placówek biorących udział w strajku : 22
  • Liczba szkół/ placówek nie biorących udziału w strajku : 8
  • Liczba nauczycieli biorących udział w strajku : 590
  • Liczba nauczycieli nie biorących udziału w strajku: 133
  • Liczba uczniów w placówkach: 487

Dane na dzień 11.04.2019 r. opracowane na podstawie informacji przekazanych przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg.

  • Liczba szkół/ placówek biorących udział w strajku : 18
  • Liczba szkół/ placówek nie biorących udziału w strajku : 12
  • Liczba nauczycieli biorących udział w strajku : 512
  • Liczba nauczycieli nie biorących udziału w strajku: 112
  • Liczba uczniów w placówkach w dniu 11.04.2019 r.: 195

Szczegółowe dane dotyczące strajku nauczycieli w Tarnobrzegu, w czwartek 11 kwietnia br.: strajk dane 11 04 2019

Jednocześnie rzecznik prasowy Wojciech Lis informuje, że Wydział Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Tarnobrzega otrzymał informację od dyrektorów Szkół Podstawowych 3, 4 i 10, w których funkcjonują klasy gimnazjalne, że w dniu jutrzejszym tj. 12.04.2019 r. o godz. 9:00 zgodnie z planem rozpocznie się Egzamin Gimnazjalny.

Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bronek
2 lat temu

Zaczęło docierac co mogą stracic.Na kolanach wrócą do szkół.

Banbryla
2 lat temu

Przecież jest tyłu wykształconych w zawodzie, pracujących w fabrykach i marketach, tych zatrudnić nie mają dyplomowania więc są tańsi od tych cwaniaków.

podatnik
2 lat temu

Kochani pedagodzy strajkujcie jak najdłużej, nie dostaniecie ani grosza za strajk i wreszcie będą oszczędności. Chyba dlatego prezydent tak was popiera bo wie ile pieniędzy w budżecie miasta zostanie.

Janek
2 lat temu

Dziewczyny po kolegium pracują na kasach ,marzą o pracy w szkole.

Ant
2 lat temu

Nauczyciele,popieram Wasz strajk!

L74
2 lat temu

Może i wrócą, jak ty to piszesz „na kolanach”, muszą za coś żyć, ale będą strasznie sfrustrowani i wkurzeni, więc twoje dzieci na pewno radośnie i z uśmiechem będą chodzić do szkoły. Bronek włącz myślenie zanim coś napiszesz, uwierz to nie boli. 😉

bronek
2 lat temu
Reply to  L74

Sfrustrowani i wkurzeni..,a kiedy nie byli?

L74
2 lat temu
Reply to  bronek

Przykro mi że miałeś takie pechowe nieudane dzieciństwo i cały czas wkurzonych i sfrustrowanych nauczycieli. A może się byś zastanowił czy to aby nie przez ciebie tak reagowali? Ja na swojej drodze spotkałem wielu różnych nauczycieli, tak samo jak i w całej naszej populacji są różni ludzie, mają różne historie za sobą, coś ich boli albo uszczęśliwia, mają lepsze dni lub gorsze, ale prawda jest taka że zawód nauczyciela jest, był i będzie ciężkim i trudnym zawodem i co byś nie powiedział nic tego nie zmieni. Obyś uczył obce dzieci Bronek. Powodzenia pechowcu.

Janek
2 lat temu
Reply to  L74

Linijką po łapkach będziesz prała?

obywatel
2 lat temu
Reply to  L74

Oni wiecznie są wkurzeni i narzekają i bez różnicy
bo i tak rodzice będą zmuszeni korzystać z korków i płacić za nie.
Oni od lat za karę chodzą pozorując nauczanie.

Ala
2 lat temu

zBROdNIARZ ich podpuscił,tylko Tarnobrzeg to nie Warszawa

Johan
2 lat temu

Nie chciałbym, żeby któryś z nauczycieli, który brał udział w strajku podczas egzaminów uczył moje dziecko. Nie chcę, żeby taka akcja powtórzyła się jak moje dziecko będzie zdawało egzaminy. Od 1 września należałoby wymienić kadrę, żeby nie ryzykować. W zawodzie powinni pracować Ci co chcą, nie Ci co siedzą sfrustrowani, podburzają młodych, nic nie uczą na lekcjach, tylko zadają wszystko do domu. Widziały gały co brały. Zawsze można iść pracować do korpo, tylko co wtedy z wygodą?

gość
2 lat temu
Reply to  Johan

Puknij się w łeb. Gdzie Ty w Tarnobrzegu korpo widziałeś? Ten tekst to dowód na to ,że piszą tu ludzie najpewniej na zamówienie nie znający miasta o którtm piszą…

Johan
2 lat temu
Reply to  gość

No właśnie, wygoda to podstawa. Twój komentarz to dowód na to jak ograniczone myślenie macie. Przecież można dojeżdżać do Rzeszowa, Mielca, sporo ludzi tak robi, żeby lepiej zarabiać. Ja wstaję o 4.30 rano i koło 17stej wracam do domu. Zarabiam około 5k netto. Skończyłem studia dzienne na dobrej uczelni, mnóstwo kursów i żeby coś zarobić muszę dojeżdżać. To był mój wybór i nie mam do nikogo pretensji o nic. Jak mi się znudzi lub przestanie podobać praca to poszukam innej. Jak się chce pracować po kilkanaście godzin tygodniowo, jeszcze najlepiej na miejscu to nie ma co liczyć na to, że manna spadnie z nieba. Ktoś decydował się na zostanie nauczycielem, wiedział, że są lipne zarobki, ale są inne korzyści więc powinien wziąć na klatę konsekwencje swojej decyzję, a nie znęcać się teraz nad dziećmi. Strajkowali, wywalczyli kilkanaście % podwyżki i to jestem w stanie zrozumieć. Nie rozumiem powodów dla których teraz ten strajk jest kontynuowany, a zwłaszcza zostawienia swoich uczniów na pastwę losu podczas egzaminów. To jest nie etyczne. W normalnym przedsiębiorstwie tacy pracownicy za długo by nie popracowali. Dla mnie kontynuowanie strajku to zamówienie polityczne, nic innego.

Ola
2 lat temu

Chcialam tylko zauważyć, że liczba nauczycieli nie biorących udział w strajku zmniejszyła się. Oznacza to, że nauczyciele przynoszą zwonienia lekrskie żeby ciągle dostawać pęsje

chris
2 lat temu
Reply to  Ola

Zmniejszyła się, ale tylko w przedszkolach!!!!

Jan
2 lat temu

Stracili moralne prawo po strajku w dniu egzaminów dzieciaków środowisko roszczeniowe zmanierowane zblazowane cyniczne

antyjan
2 lat temu
Reply to  Jan

Panie Janie nie pieprz Pan!!

1958
2 lat temu

Nie poddawać się strajkować rodzice i dzieci Was popierają. PiS teraz obiecuje 500 zł na I dziecko przecież juz w 2015 roku obiecał. 500 na krowę a w NBP kobieta bierze 49000 za miesiąc. To kpiny są jakieś Emerytom 888 zł a druga kobieta w NBP 36000 za miesiac. Takiego draństwa to nawet za komuny nie było.

2019
2 lat temu
Reply to  1958

Ale wywaliłeś argumenty ; „dzieci popierają” bo pragną zostać kibolami a rodzice , bo im PiS korytko odsunął . Takich głupich to nawet za komuny nie było .

obywatel
2 lat temu
Reply to  1958

To tylko bolszewicka prppaganda – taka sama jak wierutne kłamstwa Kopacz
– rodzice, uczniowie, dzieci już wiedzą co najważniejsze – KASA< KASA, KASA
– tyle z waszych nauk wyniosą i wynieśli rodzice, uczniowie i dzieci
oraz że można siać propagandę, że społeczeństwo was popiera.
Popiera was tylko działacze POKO, Postkomuniści i wasi członkowie rodziń.
Pogonić to zdemoralizowane środowisko i powymieniać wszystkich, którzy strajkowali (raczej pozorowali strajk) zasłaniając się kłamliwymi
argumentami , że to dla " dobra dzieci" i "dobra edukacji" a gdzie chodzi tylko o kasiorę.

arbiter
2 lat temu

Strajk ZNP 4-y dzień. EGZAMIN GIMNAZJALNY 2 gol samobójczy ZNP. Wynik; Polska 2:0 ZNP(KOMUNA)

Wicek
2 lat temu

Nie wyrażam zgody żeby szantażyści i szmaciarze z ZNP,którzy mienią się nauczycielami uczyli moje dzieci i wnuki.

Tom
2 lat temu

Nauczycielki przedszkoli macie żal, że o Was się nie pamięta-a teraz pierwsze tracicie honor, dlaczego odchodzicie od strajku?
Nie będziecie mieć naboru, kto są dziecko do łamistrjków?

Alf
2 lat temu
Reply to  Tom

Łamistrajki, tylko potem nie płaczcie ,że za tą samą kasę będziecie dłużej pracować , a co czwarta z Was straci pracę. A wydawało się ,że w przedszkolach była większa determinacja. Jak widać życie zweryfikowało szybko ten słomiany zapał.

senior
2 lat temu
Reply to  Alf

Opamiętanie ratuje życie nawet w bardziej drastycznych sytuacjach. Tkwienie w głupocie jest niewybaczalne i skazane na wieczne potępienie

opdk
2 lat temu
Reply to  Tom

Wirgiliuszem nie jesteś więc czym straszysz , poza komuszą propagandą? Strajkujące tym bardziej nie rokują nadziei na właściwą opiekę.

Głos Matki
2 lat temu

Rachunkowa Izba Obrachunkowa w Krakowie przedstawiła swoje stanowisko co do wynagrodzenia nauczycieli w czasie strajku: „…wypłata wynagrodzenia na cza strajku pracownikom uczestniczącym w strajku lub tez zamierzające obejścia przepisu, które nie przewiduje zachowania prawa do wynagrodzenia za czas strajku, należałoby uznać za działania niezgodne z prawem. Zaznaczenia wymaga, że podmiot wydatkujący środki publiczne jest zobowiązany do ścisłego przestrzegania przepisów dotyczących dokonywania poszczególnych rodzajów wydatków. Naruszenie przepisów dotyczących dokonywania poszczególnych rodzajów wydatków stanowi czyn będący naruszeniem dyscypliny finansów publicznych i wiąże się z ponoszeniem odpowiedzialności z tego tytułu”.
Jako mieszkaniec Tarnobrzega apeluję do mieszkańców o baczne śledzenie w najbliższej przyszłości przesunięć w budżecie Miasta i uchwalanych przez Radę Miasta uchwał. Postawa Prezydenta Miasta daje do myślenia…

gość
2 lat temu
Reply to  Głos Matki

Nie rozumiem po co te żale. Przecież od początku wiadomo,że nauczyciele dostaną pieniądze za czas strajku. Będzie to pewnie w formie nagród . Stratni na pewno nie będą. I to pieniądze z subwencji a nie jak zaraz niektórzy napiszą z naszych podatków.Czy tak nie było z innymi grupami zawodowymi ,które strajkowały? Nie rozumiem więv po co ta zawiść ?

dawca
2 lat temu
Reply to  gość

Dostaną „motywacyjny” ale od Broniarza i od TVN i ewentualne zwolnienia od kuratora.

Głos Matki
2 lat temu

Regionalna Izba Obrachunkowa – przepraszam za błąd. Jestem po 8 godzinach intensywnej pracy

frank
2 lat temu

Na razie jedyna korzyść ze strajku to ta, że niektórzy rodzice sobie przypomnieli, że mają dzieci.

cio
2 lat temu
Reply to  frank

Na pewno taki wniosek z własnego doświadczenia.

obywatel
2 lat temu
Reply to  frank

Jedyna widoczna korzyśc z tego, że postkomunistyczna uprzywilijowana grupa nauczycieli dowiedzieli się co naprawdę o nich myśli większośc rodziców, uczniów i dzieci – że są w stanie dla kasiory wszystko zrobić mając was
w d…, – wasze egzaminy, matury i naukę.
Banda kłamliwa która się zasłania dla kasiory kłamstwem , że dla waszego dobra to robią.

nuty literowe
2 lat temu
rodzic
2 lat temu

panie prezydencie niech pan biegnie do trójki wspierać nauczycieli tam nastroje coraz gorsze,przychodzą wp…lą obiad wypija kawe zapalą papierosa i siedzą czasem nawet 4 godziny a nie 3 jak zawsze. I kiedy tu robić zakupy, jak żyć panie prezydencie ??? żenada i dziadostwo

wozny
2 lat temu
Reply to  rodzic

Od jutra dyrektorzy nie powinni wpuszczać do budynku szkoły tych „pedagogicznych nauczycieli” bo zakłócają atmosferę podczas egzaminów!!

rodzic
2 lat temu

Proszę strajkować nie odpuszczać tak jak pielegniarki i policjanci. Macie nasze pełne poparcie. Ci co na was tutaj pluja juz się rozglądaja za kupnem krów i świń. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli.

real
2 lat temu
Reply to  rodzic

Macie „nasze” czyli niczyje bo nawet SWOJEGO zdania nie potrafisz wyrazić. Kłamstwem podparte argument o tym najwyrażniej zaświadcza.

gość
2 lat temu
Reply to  real

Wbrew próbą zaklinania rzeczywistości przez rządzących poparcie dla strajku w kraju rośnie.Inne częście kraju są może mniej zacofane niż niektóre ciemnogrody.

Janek
2 lat temu
Reply to  gość

Widzisz ćwoku nawet w Studium Nauczycielskim ortografii cię nie nauczyli.

L74
2 lat temu
Reply to  Janek

A ty Janek tylko obrażać potrafisz?

obywatel
2 lat temu
Reply to  gość

To tylko twoja bolszewicka propaganda – jak POKO, KOD i ZNP.

gość
2 lat temu

Taka jest retoryka jedynej słusznej partii. Nic tylko obrażanie ,poniżanie i opluwanie swoich adwersarzy. Merytoryki za grosz. Ale widać na tylko taki poziom dyskusji mogą pozwolić sobie absolwencie szkół gimnazialnych i zawodowych. Ci ,bardziej rozgarnięci opuścili ten padół

boble
2 lat temu
Reply to  gość

Ortografii cię nie nauczyli,to może śpiewać? Wyciągaj czarną kieckę z protestu macic i żwawo zaintonuj :” już czas karczować ciemnogrodu las”.

obywatel
2 lat temu
Reply to  gość

Człowiek mądry jest albo nie i żadne studia tego nie zmieniają
– ot bezczelna pogarda dla ludzi co szkoły dla nauczycieli nie skończyli
i pogarda tych co niby madrzy po ukończeniu takich szkół.
Od razu widać szkolenie w Związku Nierobów Postkomunistycznych mieałeś.
Właśnie jesteś typowym przykładem dlaczego powinno was się – strajkujących
pozwalniać ” opócz nas reszta to motłoch.

nietu
2 lat temu

Do „gościa”:waszą merytoryką jest Pe-Owski podły „totalizm”-co może strzelić w PiS to strzelamy – nawet rykoszet( cel dzieci) ,nawet ślepak (kłamstwo- krowy+,świnie+) Nie macie żadnych merytorycznych postulatów tylko 1000zl na łebka. Kosztem dzieci ,swojej niby całorocznej pracy strajkują w imię politycznej walki nie zważając na swój honor(wymagany dla nauczyciela) utrudniając egzaminy i grzebiąc swoje efekty-chyba że świadomie (ze wstydu) chcąc je w ten sposób zakopać.

arbiter
2 lat temu

Strajk ZNP 5-y dzień. EGZAMIN GIMNAZJALNY 3dzień 3-ci gol samobójczy ZNP. Wynik; Polska 3:0 ZNP(KOMUNA)

Ewa
2 lat temu

Czy nasze tarnobrzeskich lamistrajki dostaną dodatkowe pieniądze za udział w egzaminach ???,Niby nie strajkuja i powinni dostać tylko pensje Ktoś się pochwalić ile dostał za taką, , przysługę, ,???,

ala
2 lat temu
Reply to  Ewa

Ja dostałam i nie jestem żadnym łami ja ten wasz cyrk mam daleko … a ciebie już żal ściska bo głupota kosztuje a przysługa dla dzieci

Tom
2 lat temu
Reply to  Ewa

Nie łamistrajki tylko Nauczyciele, przez duże N, w przeciwieństwie do pozostałych. Ci co nie zawiesili strajku na czas egzaminów nie powinni pracować w tym zawodzie. Dzieci zdające egzaminy to nie Kaczyński, to nie PiS! Komu na złość robicie? Tylko tym dzieciom. OPAMIĘTAJCIE SIĘ! Niby tacy mądrzy jesteście, a daliście się zmanipulować i wciągnąć w jakieś gierki. Nauczyciele WSTYD!

obywatel
2 lat temu
Reply to  Ewa

Oni powinni coś dostać (połowę tego co ci co nie strajkowali)
– opamietali się w porę (lepiej późno niż wcale)
a resztę nierobów pozwalniać niezwłocznie – aby sobie mogli posiedzieć
(ile chcą – do woli) w fotelu w domu i pisać na forum (co chcą i kiedy chcą)
i strajkować w domu (ile chcą i jak chcą).
Jak widać w najważniejszym momencie dla ucznia – dziecka (egzaminy, matury)
dla kasioty poświęcili ich dobro – takich nauczycieli nikomu i do niczego nie potrzeba bo nie wiadomo co tym niby nauczycielom do łbów strzeli,
być może następnym razem będą chcieli i zastrajkują bo dzieci w szkole im bedą przeszkadzać w nauczaniu.

John
2 lat temu

Studniowki TAK matury NIE

obywatel
2 lat temu
Reply to  John

Aha, Ha – na studniówkach pojedli, popili (za kasiorkę rodziców)
a teraz pracować się nie chce . HA, HA, HA
Ale Pan trafiłeś , w sedno – !00%

Przywiśle
2 lat temu

GDZIE DANE O STRAJKU Z 12.04. CZYZBY CENZURA NIE ZEZWOLILA POKAZAC JAK SIE WSZYSTKO RYPŁO???

Głos Matki
2 lat temu

Dziwny ten świat… Jak udało się zorganizować egzamin gimnazjalny – to zaczyna się szukanie dlaczego strażacy, katecheci, itp. Mi jako matce nie przeszkadza kto pilnował dzieci. Kto zaznajomił się z regulaminem/instrukcją egzaminu (nie trzeba dyplomu studiów pedagogicznych!) to stwierdzi, że filozofii wielkiej w tym nie ma. Drodzy nauczyciele zauważcie, że dookoła Was są również osoby wykształcone. Podoba mi się reakcja niektórych dyrektorów szkół w Polsce, którzy nie wpuśćili strajkujących nauczycieli do budynku szkoły. Media pokazywały szumne i hałaśliwe grupy oświatowe, które wręcz przeszkadzały młodzieży pisać egzamin. A u nas Prezydent idzie i medialnie pokazuję swoją postawę względem uczniów i ich rodziców. Namawianie do krzywdzenia uczniów to nieludzkie, nieetyczne!!!!! Włodarz Miasta Tarnobrzega zamiast stać na straży prawa staje się…. Oj nie tak, nie tak! Zna Pan historię Polski i jej dzieje. Tym bardziej nie rozumiem Pana. Młodzież patrzy i wyciąga wnioski. Ech „Życie mnie Mnie”.

jatak
2 lat temu
Reply to  Głos Matki

Świat dziwny ,ale nie może być inny ,jak „tacy” ludzie, takie środowiska go tworzą. Ta opcja , ich przedstawiciel a nasz włodarz prezentuje taką paskudną postawę, Przyjmuje jako gospodarz „bolka”na płatnym partyjnym spotkaniu i porównuje z przyjęciem urzędującego wojewody . Teraz ochoczo wspiera polityczny protest i podjudza nauczycieli przeciw dzieciom,nie zdając sobie sprawy że to oświata w mieście funkcjonuje żle i za drogo i trzeba tu zrobić porządek .Ale pół drogi(z10 m-se) do referendum już jest za nami

obywatel
2 lat temu
Reply to  Głos Matki

On zna historię Polski ale wyłącznie tą której go uczono,
która była zgodna z linią jedynie słusznej Siły PZPR.

Tu chodzi tylko o kasiorę – dzieci, uczniowie to tylko chwyt propagandowy
uzywanu przez Związak Niepokornych Postkomunistów .
Zastraszają teraz matużystów – wstrętne – zbydlęcenie moralne>

gość
2 lat temu
Reply to  obywatel

Pokaż mi kto jeszcze w tym kraju kieruje się honorem moralnością? Ja takich nie znam. Widzę upadek wszelkich wartości. Stąd tylko kawałek do anarchii.

takto
2 lat temu
Reply to  gość

Bo twoje(POKO) środowisko takie ,jest tam jest tylko kłamstwo, oszustwo i próżność, latami postkomuszymi utrwalona.

gość
2 lat temu

Ja uważam,że dopóki nauczyciele nie łamią prawa ich strajk jest legalny. Pokażcie mi grupę zawodową , która pracuje dziś dla idei. Hasła o honorze , szlachetnośći nic nie znaczą w dzisiejszym społeczeństwie. Mają pełne prawo również moralne w czasie strajku odmówić klasyfikowania uczniów. Rząd zupełnie ignoruje ten protest. Dlatego to usprawiedliwia jego radykalizację. Inaczej będą strajkować do osranej śmierci ,albo do zagłodzenia z braku funduszy.

dosc
2 lat temu
Reply to  gość

Kłamstwem ( pracuje dziś dla idei) potwierdzasz ich prawo do demolowania wysiłku dzieci. Nic nowego organizatorzy tej hucwy zawsze posilają się kłamstwem oni to mają we krwi. Wszystkie motywy ich działań mają jedyny cel dojście do „koryta”. Każdy pretekst, każdy sposób gotowi użyć nawet użyją dzieci oczywiście z kłamstwem ,że to dla ich dobra a oni chcą tylko 1 tysiaka i nic więcej nie żadne reformy nie modyfikacje pracy tylko to co niemożliwe do spełnienia bo prawdziwy powód jest jeden- powrót, ale tego już nie będzie.

gość
2 lat temu
Reply to  dosc

Demagogia i populizm .Charakterystyczne u dojnej zmiany gdy brakuje argumentów.

takto
2 lat temu
Reply to  gość

Dałeś przykład że „rozumiesz” o czym mówisz biedaku

64
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content