Tarnobrzeg: Raport strajkowy. 10 nauczycieli odstąpiło od strajku i wzięło udział w pracach zespołów nadzorujących egzamin ósmoklasisty

We wtorek 16. kwietnia minął kolejny dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Jak informuje Wojciech Lis, rzecznik prasowy prezydenta Tarnobrzega, dzisiaj 10 nauczycieli (1 os. w SP 10, 1 os. w SP 11 , 6 os. w SP 9, 1 os. w ZSP 3, 1 os. z PP- P) odstąpiło od strajku i wzięło udział w pracach zespołów nadzorujących egzamin ósmoklasisty.

Jutro ostatni dzień egzaminu ósmoklasisty. 377 tys. uczniów przystąpi do egzaminu z języka obcego nowożytnego.

Jak już wczoraj informowaliśmy, akcja strajkowa zakończyła się we wszystkich przedszkolach,  dla których organem prowadzącym jest gmina Tarnobrzeg.Obecnie protest trwa w 14 szkołach i placówkach, 16 zaś nie bierze udziału w strajku. Protestuje 404 nauczycieli z tarnobrzeskich szkół i placówek.

strajk dane 16 04 2019-1

Na wniosek Związku Nauczycielstwa Polskiego w czwartek odbędzie się kolejne spotkanie związkowców z przedstawicielami władz.

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
John
2 lat temu

Lepiej pozno niz wcale i powiem jeszcze ze nalezy zglaszac kazdy przypadek proby zastraszania , i usilowania wplywania na decyzje tych ktorzy staneli po stronie przyzwoitosci

duchpedagog
2 lat temu
Reply to  John

Ja będę prześladował,nękał i wpływał ze wszystkich sił na tych którym zabrakło świadomości,etyki i moralności robiąc kosztem dzieci hucpę polityczną

John
2 lat temu
Reply to  duchpedagog

Piszac przyzwoitosci mialem na mysli odstapienie od tzw strajku , wiec jesli chodzi o oddzialywanie na reszte chetnie pomoge

STOWARZYSZENIE RODZICOW TBG
2 lat temu
Reply to  John

POSZUKUJEMY NAUCZYCIELI DO PRACY,WKROTCE WIĘCEJ INFORMACJI,PRZYJMIEMY DO PRACY KAZDEGO CHETNEGO,NAJLEPIEJ Z TYCH NIESTRAJKUJĄCYCH,Z TEGO CO WIEM BEDZIE POTRZEBA ZATRUDNIENIA OKOŁO 30 NAUCZYCIELI ROZNYCH PRZEDMIOTOW,C.D.N

gość
2 lat temu

O jakiej przyzwoitości Ty piszesz? To łańcuszek św antoniego. Kuratorium zastrasza dyrektorów. Dyrektorzy nauczycieli. Dyrektorzy , dostają telefony z informacją ,że jak nie zorganizują egzaminów , to mogą się rozglądać za nową pracą. Zdesperowani dyrektorzy praśbą lub czymś innym wpływają na nauczycieli. Słabsze jednostki dają się zastraszyć. Gdzie my żyjemy na jakiejś Białorusi ?

duo
2 lat temu
Reply to  gość

Znasz się na zależnościach oświatowych tak jak na łańcuszku św.Antoniego.Zasadne pytanie ; a gdzie leży Białoruś?

John
2 lat temu
Reply to  gość

My zyjemy NA Polsce

mirabelka&szczaw
2 lat temu

Ale kto w Tarnobrzegu wysyła dzieci do publicznych szkół ??? – tylko patologia z miasta i wieśniaki z okolic. Dzieci z Tarnobrzega uczą się w publicznych i prywatnych szkołach Rzeszowie lub w szkołach prywatnych w Tarnobrzegu – wiec czym się martwić ! A i jeszcze szkoły w Tarnobrzegu pełne Ukraińców – to jest dopiero bagno.

Ewa
2 lat temu

W tarnobrzegu nie ma prywatny prywatnych szkół Nie stać by cię było na nią Skoro mieszkasz w tbg to groszem nie smierdzisz

Mieszkaniec
2 lat temu

Różne słyszę głosy dot.strajku nauczycieli a ich postulaty są dosyć precyzyjne przedstawione.Mam jedno fundamentalne pytanie do osób strajkujących.Co na Państwa proteście zyskają dzieci uczące się bo słyszę opinie ,że strajk jest także dla ich dobra.Proszę o precyzyjne przykłady podobnie jak Państwa postulaty bez ogølnikowych zwrotów z których nic nie wynika.

zed
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Przecież dla dobra uczniów nauczyciele, gdyby strajk się przedłużył nie chcą sklasyfikować swoich podopiecznych, aby nie marnowali swojego życia przystępując do matury.

ranny ptaszek
2 lat temu

No cóż – niech nauczyciele strajkują. Skoro rodzicom to nie przeszkadza mnie tym bardziej,dziecko moje za 2 lata będzie maturzystą. Do tego czasu wypala się ci którzy dzisiaj strajkują i nowi przyjdą na ich miejsce. Wyobrażacie sobie dzisiaj nauczyciela po tym politycznym strajku, który szanuje nasze dzieci i nauczy ich czegoś wartościowego? Bo ja nie!

spioch
2 lat temu
Reply to  ranny ptaszek

Rodzicom przeszkadza ale tych „profesjonalnych nauczycieli”,albo ich większość,wsadzili do szkół nasi włodarze miastem.Niech teraz spojrzą w oczy rodzicom a zwłaszcza tym dzieciom, których to ci nauczyciele opuścili w ich bardzo ważnym etapie ich edukacji.Powołuje się do włodarzy bo wierzę w ich jako-taką inteligencje, której ci w/w powinni a niestety nie posiadają. Przykładem bulwersującym jest aktualny włodarz (także nauczyciel) który w pierwszym dniu strajku wyraził POparcie tym działaniom i ich autorom ,POzostawiając nasze dzieci na śmietniku podrożonym przez niego.

Szpak
2 lat temu

A dlaczego nikt z tu komentujących nie zada sobie pytania skąd się to wszystko wzięło.Cztery lata Zalewska niszczy szkołę mając wsparcie w Oświatowej Solidarności(a jak ona protestowała to pokazał Proksa) i przez ten czas nie padło ani jedno słowo,że to dla dobra uczniów.Nikt nie przejmował się likwidowanymi gimnazjami,tym,że we wrześniu do szkół pójdą dwa roczniki i jeszcze na dodatek poborami nauczycieli.A pracy,wbrew obiegowym opiniom,mają więcej niż te słynne 18 godzin,które tak wielu kłują w oczy.I nagle ktoś zdał sobie sprawę,że dobro dziecka jest najważniejsze?No to mamy jasny przekaz,że możemy tym zwalczyć strajk nauczycieli bo,kto jak kto,ale Polacy o dobro dziecka będą walczyć.I poszło wielkie zatroskanie przez wszystkie media a także odsądzanie od czci i wiary wszystkich,którzy popierają ten strajk.Rząd miał czasu aż nadto,by temu zaradzić,tym bardziej,że ZNP(nie piszę Broniarz,bo to nie jego związek) bardzo zeszła ze swoich żądań choćby placowych.Nie ma dobrej woli ze strony rządu a im strajk dłużej trwa,tym bardziej się go boją.Może u nas tego nie widać,ale w dużych miastach jest inaczej.
Acha,i żeby było jasne,nie jestem nauczycielem,ale często bywam w szkole córki i obserwując tę sytuację,wiem co piszę.

Anna
2 lat temu
Reply to  Szpak

Jak Zalewska niszczy szkoły? Likwidacja gimnazjów i przekształcenie ogólniaków z 3 letnich w cztero,to jest niszczenie? Usiłujesz Szpaku znaleźć usprawiedliwienie na karygodne zachowanie nauczycieli,życzę powodzenia.

zly
2 lat temu
Reply to  Szpak

Trzeba złej woli albo wiadomego(Totalnego Politycznego) światopoglądu aby takie stanowisko przedstawić . 1)Gimnazja likwidowali bo to zapowiadali ponad 4 lata temu 2)Kto na siłę (wbrew rodzicom)wprowadził 6-cio latków do szkoły? 3)Nie wbrew obiegowym lecz faktycznemu stanu jest 18godz,a w całej Europie ponad 24 godz. tzw.pensum.4)ZNP(nie Broniarz)miał czas na strajk od prawie 4 lat a nie w czasie kampanii wyborczej, w czasie egzaminów i matur!!!Wie

zly
2 lat temu

Wiesz może co chcesz napisać ale o czym już zupełnie nie wiesz.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content