Najbardziej potrzebujący mieszkańcy Tarnobrzega spotkali się na Śniadaniu Wielkanocnym (fotoreportaż)

Przedświąteczne spotkania przy wspólnych stołach najuboższych mieszkańców Tarnobrzega z przedstawicielami władz miasta i kościoła, stały się już w naszym mieście tradycją. Tegoroczne Śniadanie Wielkanocne odbyło się dzisiaj, w hali MOSiR.

Świąteczne życzenia mieszkańcom miasta złożyli prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, biskup Krzysztof Nitkiewicz oraz posłanka na Sejm RP Krystyna Skowrońska.

– Życzę Państwu tego, abyście przeżyli te święta dobrze, zdrowo, spokojnie i radośnie, ale żebyście pamiętali także o tym, że wśród nas są Ci, którym czynić dobro powinniśmy. I nie zapominajmy o tym, bo to jest chyba jedno z najważniejszych naszych ludzkich przesłań na ziemi – mówił prezydent Dariusz Bożek.

– Jest taki ptak – feniks, który mówimy że powstał z popiołów. W ikonografii ten feniks jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego. Chciałabym życzyć wszystkim tutaj obecnym aby wszystkie plany, nadzieje udało się zrealizować zgodnie z wolą bożą i w imię pana Jezusa. Żeby te święta Wielkanocne były takim pierwszym krokiem w kierunku radości – mówił z kolei biskup Nitkiewicz.

– Życzę Państwu, aby tej wrażliwości ze strony samorządu nie brakowało nikomu. Abyśmy we wszystkich naszych potrzebach mieli przyjaciół i aby oni nam pomagali. Oby nam nigdy drugiego człowieka nie brakowało – dodała posłanka Skowrońska.

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wyborca
2 lat temu

Eurowybory za pasem to i europosłowie powyłazili ze swoich nor. Gdzie byli przez ostatnie 4 lata? Na pewno nie na ostatnich śniadaniach wielkanocnych. To jest doprawdy żałosne. Będą pokazywać się teraz wszędzie gdzie tylko są potencjalni wyborcy. Politycy nie mają za grosz wyczucia.

jakco
2 lat temu
Reply to  wyborca

To ty żyjesz tylko rolą wyborcy (nie było tam europosłów) idż sam i poczęstuj się jakimś kołaczem bo ci zabraknie.

aaz
2 lat temu

mieszkańcom podnoszą opłaty, najpierw za śmieci, teraz opłaty na cmentarzu, ale jak trzeba się ludziom pokazać na imprezie to stoją dumnie w pierwszym rzędzie.

Pracownik
2 lat temu

Skowrońska, gdzieś była 4 lata? A pies Pluto gdzie, dalej w budzie schowany? Wstyd Dariuszu wójcie i sołtysie z Woli.

obserwator
2 lat temu

A Chrząstka to nie stać na kiełbasę i jajka tylko bezdomnych objada ??????????

Potrzebujacy
2 lat temu

A babcia Kapusciak to dokad będzie chodzić na miejskie uroczystościw tych swoich ścisłych sweterkach.

Mopr
2 lat temu

A Pani dyrektor mopr dobrze się czuje po wyrzuceniu Pani dyrektor Idą święta Może do spowiedzi by się zdało.

puszek okruszek
2 lat temu

a która to ta „new” z MOPRU?
Podobno z pensyi szefa wydziału nie da się wyżyć 😛 to trzeba się pożywić 😀

Kur Miejski
2 lat temu

Ci 'najbardziej potrzebujący' to jak widać: księża, radni oraz miejscowi nałogowi alkoholicy.

Edek
2 lat temu

…no i naczelnicy 😉

Alf
2 lat temu

Żałosne jest to ,że zamiast święta tych potrzebujących ludzi , NW 24 robi show z udziałem miejscowych prominętnych polityków i dygnitarzy. Rozumiem ,że ma to miejsce przed wyborami ,gdzie każdy wykorzystuje każdą okazję. Nasuwa się jednak pytanie dla kogo to jest organizowane i kto powinien być najważniejszy. Ale ci zazwyczaj skromni ludzie nie pchają się na siłę przed obiektyw. Często zupełnie niepotrzebnie wstydzą się być pokazywani. Jeszcze rozumiał bym , gdyby ci tak ochoczo pozujący sfinansowali ze swoich środków to przyjęcie .Ale próżno chyba takich tam szukać. Ludzie miejcie trochę godności i honoru na przyszłość.Wypaczacie ideę A portale trochę rozumu.

mieszkaniec II
2 lat temu

Jak patrzę na te nowa dyrektor zadowolona z siebie bez empatii dla swoich podopiecznych to dziwię się dlaczego Bozek wchodzi w takie interesy.

Basia
2 lat temu

Ta Pani nowa dyrektor to za podwyżkę kupiła niebieskie buciki do nieba .Lans Lans i tyle.

edek
2 lat temu

Bardzo przyjemna pani ,nowa dyr MOPR,szarpałbym jak reksio szynkę.

obywatel
2 lat temu

Najbardziej potrzebujący tak naprawdę to siedzą w domu i nie pójdą na tą imprezę
– bo mają honor .

Zdziwiony
2 lat temu

A PLUTA NIE KOCHA BIDNYCH

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content