Tarnobrzeg: Pożar w zabytkowym budynku w zespole zamkowym w Dzikowie (zdjęcia)

Strażacy interweniowali z powodu pożaru, który wybuchł w miniony wtorek, w godzinach popołudniowych, w nieużytkowany budynku kuchni dworskiej, należącym do kompleksu zabudowań dworskich zamku Tarnowskich w Dzikowie. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Pożar wybuch na drugiej kondygnacji, paliły się stare meble, podłoga i inne elementy wyposażenia, które tam pozostały.

– To już jest kolejny pożar, który wybuchł w tym miejscu – informuje portal NadWisłą24.pl mł. bryg. Jacek Widuch, rzecznik prasowy KM PSP Tarnobrzeg. – Najprawdopodobniej jego przyczyną było podpalenie lub zaprószenie ognia – dodaje.

Miejsce to od lat upodobały sobie osoby bezdomne. Jednak jak tłumaczy brygadier Widuch strażacy mieli utrudnione wejście do budynku, ponieważ drzwi były zabezpieczone kłódkami. – Strażacy musieli zerwać te kłódki, natomiast trudno powiedzieć, czy ktoś z osób bezdomnych tam wcześniej przebywał – dodaje.

I choć pożar był niewielki, to w akcji wzięło udział 14 strażaków, trzy zastępy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu i jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrzyszowie.

– Zadysponowane siły były duże, ponieważ jest to szczególny, zabytkowy budynek – informuje rzecznik.

foto: Radek Delimata

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SIARKA JEST JEDNA
5 lat temu

nóż się w kieszeni otwiera, że konserwator nie internuje w ministerstwach i u wojewody o środki na remont

De
5 lat temu

Ale społeczeństwo jest nie poinformowane . . . Aż strach. . .
Jakie środki publiczne… O czym piszecie . . . Przecież to jest własność rodziny tarnowskich . . . Kwestia czasu tylko kiedy przejmą to w naturze, więc po co wydawać nasze pieniążki na remonty . .

mirabelka&szczaw
5 lat temu

To nauczyciele podpalili !

gość
5 lat temu

Zgadza się. W sądach toczą się sprawy o zwrot. Wydawanie do czasu rozstrzygnięcia sporu publicznych pieniędzy jest jak dla mnie jawną niegospodarnością. Powinno też zostać ujawnione ile zostało wydane od czasu złożenia pozwu i przez kogo.

Roman
5 lat temu

Sprzedać ten budynek w przetargu niech ktoś tam zrobi jakąś restaurację z gulaszem myśliwskim hrabiego i piwem na pewno będą chętni.

bfg
5 lat temu
Reply to  Roman

kto to kupi nieruchomość która za niedługo zostanie zwrócona rodzinie Tarnowskich … ?

myślcie zanim coś piszecie …

Doda
5 lat temu

Widocznie tego budynku nie obejmuje strefa konserwatorska – tak jak obejmowała za to klepisko w centrum miasta.Wszystko co nam zostało wartościowego, jak między innymi kamieniczki w rynku ,kino itp.za chwilę się rozlecą jak młyn. Tak samo jak i wspomniany powyżej budynek. Część budynków poszła w niekompetentne ręce (dawny zoz)inne zostały koszmarnie „odnowione” jak kościół dominikanów. I zamiast małego urokliwego miasteczka będziemy mieć a właściwie już mamy tzw,”trwałe ruiny”

Janusz
5 lat temu
Reply to  Doda

A co zrobiono z zabytkową kamienicą Federbusza to już brak słów.Brakuje jeszcze blachodachówki i plastikowych okien.
Ciekawe co na to konserwator.

Norbert
5 lat temu
Reply to  przykład

Wszędzie to wklejasz chłopie kogo to interesi.

Cień
5 lat temu

Czyżby kontynuacja polityki „przed zatrzmanego” ( jajecznicy) tj. co tam zwrot, lubię się się szlajać po salonach, tam jest ładnie! A kto tak się upierał o sesje w zamku? Króla miasto ma bądż dwóch podstarzałych geniuszy, co jak się sprawdzi w ich cv nic sobą nie zaprezentowali. Sobą rzecz jasna

Cień
5 lat temu

Nie no Miro byl posłem, co się nigdy pewnie nie wypowiedział.. Dlatego ma kolegę ze szkolnej ławy, co za niego farmozoni publicznie.

John
5 lat temu

A zburzyc i zrobic skwer albo biedronke na ch…j bylo to gasic

Alicja
5 lat temu

20lat temu chodzac do rolnika mialysmy tam na gorze klase. Byla brzydka, mialysmy sie zrzucic na odnowienie,sala zostala pomalowana a nam powiedziano,ze budynek grozi zawaleniem wiec przez jakis czas mozna bylo jedynie korzystac z 2 sal na dole,a my przez kolejne miesiace latalysmy od budynku do budynku zeby jednak nas gdzies upchneli na lekcje…20lat temu grozono ze sie moze zawalic. Dramat jak im zalezy,kogokolwiek to jest teraz

Hetman
5 lat temu

NOTRE DAME? Przeznaczmy 2 mln EURO na odbudowę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content