Arduino – co to jest i do czego służy?

Wielu programistów oraz elektroników doskonale zna Arduino i z powodzeniem korzystają z niego w trakcie programowania lub tworzenia podstawowych projektów elektronicznych. Jednak dla osób, które dopiero zaczęły się tym zajmować, może być niezrozumiały, dlatego tak ważne jest to, by uzupełnić tę wiedzę. Dzięki temu będziemy mogli bardziej rozwijać się w tym zakresie.

Arduino – co to jest?

Przede wszystkim powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że Arduino ma dość niepozorny wygląd. Poza tym jest to prostym komputerem, który może posłużyć nam do stworzenia wielu przydatnych gadżetów. Dzięki niemu zbudujemy np. domową stację meteorologiczną, która będzie miała stały dostęp do Internetu. Poza tym możemy sprawić, że nasz dom stanie się bardziej inteligentny przez zbudowanie sterowników do rolet, oświetlenia lub ogrzewania. Widać więc, że przy wykorzystaniu konkretnych elementów możemy stworzyć naprawdę ciekawe rzeczy.
Arduino zestawy startowy dobre na początek

Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z Arduino, to warto zaopatrzyć się w zestaw startowy, który jest dostosowany do naszych potrzeb, a także umiejętności. Dzięki temu tak naprawdę nawet dzieci mogą nauczyć się podstawowych rzeczy, które przybliżą im sposób działania Arduino. Jednak oprócz tego dostępne są bardziej profesjonalne zestawy. Ważne jest tylko to, by zwrócić uwagę na to, z czego się składają, ponieważ pozwoli nam to na określenie, ile elementów potrzebujemy.

Co znajduje się w zestawie startowym?
  • Moduł,
  • Złącza,
  • Zestawy diod,
  • Rezystory,
  • Gniazdo,
  • Kabel USB,
  • Wyświetlacz LCD.

Gdzie kupić Arduino?

Zwróćmy uwagę na to, że prawidłowe działanie Arduino jest konieczne do tego, żebyśmy mogli coś stworzyć. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy wybrali sprawdzony sklep z urządzeniami wysokiej jakości. Poza tym warto sprawdzić, jaki mają asortyment, ponieważ wraz ze zdobyciem kolejnych umiejętności możemy potrzebować nowych modułów lub innych elementów. Właśnie z tego powodu warty polecenia jest https://yaboo.pl/, gdzie dostępne są m.in. zestawy startowe z różną ilością części.

Arduino – moduły główne oryginalne czy kompatybilne?

Na rynku dostępne są różne wersje modułów głównych, czyli oryginalne oraz kompatybilne z Arduino. Dlatego warto zastanowić się nad tym, który z nich wybrać. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że różnią się między sobą przede wszystkim ceną oraz nazwą firmą. Reszta parametrów jest uzależniona od konkretnego modelu. Bez wątpienia dla początkujących osób na pewno wystarczające będą moduły kompatybilne, jednak z czasem coraz częściej sięga się po oryginalne elementy.

Jakie moduły do Arduino mogą się przydać?

Przede wszystkim w trakcie wyboru modułów, powinniśmy zastanowić się, co właściwie chcemy zbudować, a także jakie ma mieć funkcje. Dzięki temu łatwiej nam będzie określić jakie moduły do Arduino będą nam potrzebne. Możemy zdecydować się m.in. na dzielnik napięcia, odtwarzacz dźwięku lub czytnik pamięci. Ich wykorzystanie na pewno sprawi, że stworzone przez nas urządzenie będzie jeszcze bardziej funkcjonalne i profesjonalne.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content