„Daj temu Kiełbowi jakieś pieniądze, jak weźmie to k…a zawsze będzie stał po naszej stronie”. Świadek: Powiedziałam to w żartach

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu zakończył się proces byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba, oskarżonego o korupcję. Podczas ostatniej rozprawy przeprowadzona została druga konfrontacja, zeznania składała żona Dariusza Kołka.

Były prezydent oskarżony jest o to, że od ówczesnego radnego przyjął łapówkę w wysokości 20 tys. zł. Pieniądze te D. Kołek miał wręczyć G. Kiełbowi w związku z procedowanymi planami zagospodarowania przestrzennego. Od samego początku G. Kiełb nie przyznaje się do przyjęcia łapówki, twierdząc że była to pożyczka na zbliżającą się kampanię wyborczą.

Dzisiejszy proces rozpoczęła konfrontacja zeznań świadka oskarżenia czyli Dariusza Kołka, z zeznaniami świadka obrony czyli radnego Leszka Ogorzałka. Konfrontacja była utajniona, odbyła się w specjalnym pokoju w sądzie.

– Generalnie kilka spraw udało się rozwiązać i wyjaśnić kilka rzeczy w trakcie tego przesłuchania (…) Dość ciekawa była ta konfrontacja z mojego punktu widzenia – powiedział po niemal trzygodzinnym przesłuchaniu D. Kołek.

– To jest normalne, że pan Kołek zaprzecza temu co mówiłem (…) To tylko zależy od sądu czy da wiarę mnie, czy panu Kołkowi, albo wypośrodkuje (…) Ja podtrzymałem swoje zeznania które zeznawałem w Rzeszowie w CBA i tutaj w sądzie – mówił z kolei radny L. Ogorzałek.

Po konfrontacji zeznania w sprawie składała żona Dariusza Kołka (sąd nie zezwolił na nagrywanie zeznań, można było jedynie robić notatki)

Jako pierwszy pytania świadkowi zadawał sędzia Jacek Morzycki

SĘDZIA: Czy rozmawiała pani z mężem o planach zagospodarowania przestrzennego?

ŚWIADEK: W przeszłości wielokrotnie rozmawiałam z mężem na temat planów zagospodarowania przestrzennego na osiedlach Mokrzyszów oraz Centrum. Na terenach objętych planami mamy z mężem wspólne nieruchomości. Mąż ogólnie wspominał mi, że występują problemy z procedowaniem obu planów. Trudno powiedzieć o co chodziło, plany były procedowane długo, miałam wrażenie że włodarze nie mieli świadomości, jakie te plany miały znaczenie dla ogólnego rozwoju miasta.

SĘDZIA: Czy kiedykolwiek podczas rozmowy z mężem padła sugestia z pani strony aby dać prezydentowi pieniądze?

ŚWIADEK: Nie przypominam sobie rozmowy z mężem, podczas której padła by sugestia aby dał pieniądze prezydentowi Grzegorzowi Kiełbowi.

SĘDZIA: Czy była pani świadkiem pierwszej rozmowy D. Kołka z L. Ogorzałkiem w dniu zatrzymaniu prezydenta G. Kiełba?

ŚWIADEK: Nie byłam obecna podczas rozmowy mojego męża z L. Ogorzałkiem podczas której oni mieli po raz pierwszy ze sobą rozmawiać o zatrzymaniu G. Kiełba.

Następnie sędzia odczytał fragment nagranej rozmowy świadka z mężem czyli z Dariuszem Kołkiem. W odczytywanym stenogramie najciekawszy fragment dotyczył pieniędzy dla oskarżonego:

ŻONA D.KOŁKA: Daj temu Kiełbowi jakieś pieniądze, jak weźmie to k…a zawsze będzie stał po naszej stronie”
DARIUSZ.KOŁEK: Jest do stracenia wszystko, trzeba być zręcznym bo on bierze? …
ŻONA D.KOŁKA: Idź tam lepiej i… chodzi o to kto dostanie pierwszy plan
D.K : Oni nie zablokują tego w żadnym stopniu ale mówię że można przeciągnąć o dwa miesiące a nam wystarczy miesiąc. Tylko to teraz zależy od pracowników”.

Na tym zdaniu sędzia zakończył odczytywanie stenogramu, po czym zapytał świadka” Czy to co sąd przeczytał to treść pani rozmowy z mężem?

ŚWIADEK: My z mężem przeprowadziliśmy wiele rozmów, to mogła być jedna z nich

SĘDZIA: Czy nie poczuwa się pani do podżegania do przestępstwa? Bo wręcz mówiła pani „Idź, daj mu pieniądze”

ŚWIADEK: Nie wiedziałam, że mąż nagrywa rozmowy ze mną, jestem tym zdziwiona. Jeżeli chodzi o wypowiedź dotyczącą załatwienia sprawy i dania pieniędzy prezydentowi to powiedziałam to w żartach (…) Nie mam żadnej wiedzy, ze mój mąż był u prezydenta GK i dał mi pieniądze. O wszystkim dowiedziałam się z mediów

PYTANIA OBROŃCÓW G. KIEŁBA

OBRONA: W ilu sytuacjach w życiu nakłaniała pani męża w żartach aby dać prezydentowi pieniądze?

ŚWIADEK: W domu w czterech ścianach mówiłam o różnych rzeczach, o sąsiadach, o powodach bezsilności wobec niekompetencji urzędniczej (…) Uważam że jeżeli chodzi o plan zagospodarowania przestrzennego to wszystko po prostu za długo trwało (…) Ocenę, że niekompetencja urzędnicza wynikająca z przedłużającego się uchwalenia planów wyrażałam jako przedsiębiorca, który był zainteresowany planem.

OBRONA: Co pani rozumie w słowie niekompetencja?

ŚWIADEK: Dla mnie tą niekompetencją był marazm urzędniczy objawiający się długim uchwalaniem planów

OBRONA: Czy pani mąż w styczniu lub lutym 2018 stwierdził że prezydent G. Kiełb żąda od niego łapówki?

ŚWIADEK: Nie przypominam sobie aby w styczniu lub lutym 2018 roku mąż wspominał że G. Kiełb oczekuje od niego łapówki

OBRONA: Pani mąż mówi co innego

ŚWIADEK: Nie przypominam sobie tego

OBRONA: Gdy pani żartowała żeby dać prezydentowi pieniądze „Jak weźmie to koniec, już zawsze będzie stał k…a po naszej stronie”

ŚWIADEK: Jak powiedziałam wcześniej, te słowa o daniu pieniędzy G. Kiełbowi wypowiedziałam żartem w oderwaniu od kontekstu długiej rozmowy.

OBRONA: Miała pani jakieś przesłanki, mówiące o tym, że to padnie na podatny grunt? Jakie znaczenie miało dla was uchwalenie waszego planu o trzy tygodnie wcześniej od konkurencji?

ŚWIADEK: Nam zależało aby oba nasze palny zostały uchwalone

OBRONA: Ucieka pani od odpowiedzi, pytałem o trzy tygodnie wcześniej

ŚWIADEK: Dla mnie nie miało znaczenia który plan będzie uchwalany wcześniej, nam chodziło aby oba plany były uchwalone, bo mieliśmy swoje plany inwestycyjne

W tym momencie sędzia dopytuje świadka: „Jeżeli mówi pani że nie zależy pani na szybszym uchwaleniu planów to nie rozumiem żartu – Idź i daj mu te pieniądze

ŚWIADEK: Oba plany w jakimś sensie były konkurencją z naszego punktu widzenia

OBRONA: W jakim sensie konserwator zabytków przeszkadzał państwu w inwestycji? Przecież konserwator zabytków uzgodnił warunki zabudowy?

W tym momencie świadek wyraża zdziwienie, że mają decyzję konserwatora

OBRONA: Czy po styczniu 2016 nie składaliście wniosku o pozwolenie na budowę?

ŚWIADEK: Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, nie jestem pewna

Następnie pytania świadkowi zadawał drugi obrońca

OBRONA: Czy uważa pani swojego męża za osobę prawdomówną i uczciwą?

ŚWIADEK: Uchylam się od odpowiedzi

W tym momencie adwokat prosi o odczytanie fragmentów stenogramów rozmów świadka z mężem, podczas których padają następujące sformowania świadka pod adresem męża: „ nie masz żadnych zasad moralnych”, „ jesteś zakłamany”, „ kłamiesz i przeinaczasz jak zwykle”, „ty kłamco pi…”,

OBRONA: Proszę się odnieść do tego co usłyszeliśmy

ŚWIADEK: Nie pamiętam abym wypowiadała się w taki sposób, nie wykluczam, że mogłam używać takich przedstawionych sformułowań.

PO ADWOKATACH PYTANIA ŚWIADKOWI ZADAŁ OSKARŻONY, GRZEGORZ KIEŁB. Jedno z nich brzmiało:

OSKARŻONY: Czy mieliście państwo podpisaną umowę przedwstępną z firmą Karuzela na sprzedaż?

ŚWIADEK: Tak, mieliśmy podpisaną umowę o sprzedaży gruntu

NA KOŃCU SWOJE PYTANIA ZADAWAŁA PROKURATOR

PROKURATOR: Czy pani często kłóciła się z mężem w 2017 i 2018 roku?

ŚWIADEK: Między mną a mężem czasem dochodziło do kłótni, to co było powodem kłótni zależało od dnia. Czasami dochodziło do sprzeczki na tle osobistym a czasem na tle biznesowym(…) Zdarzało się tak że mąż nie był wybredny w używaniu różnych słów pod moim adresem (…) Te moje słowa o daniu Grzegorzowi Kiełbowi pieniędzy nie przybrały dalszej formy realizacji (…) Nigdy później po tym jednym razie nie powróciłam do rozmowy o daniu pieniędzy Grzegorzowi Kiełbowi, mąż też o tym nigdy nie wspominał (…) Nie przypominam sobie aby mąż kiedykolwiek wspomniał że prezydent G. Kiełb chce od niego jakieś pieniądze.

Mowy końcowe obrony i prokuratora wygłoszone zostaną w piątek 10 maja br. Na wniosek prokuratora odbędzie się to w kancelarii tajnej, a więc nie poznamy ich treści.

Subskrybuj
Powiadom o
68 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cyrk
2 lat temu

Kiedy ten łapówkarz będzie grzał puche w końcu? Telenowela tarnobrzeska nie ma końca widze

Linoskoczek
2 lat temu
Reply to  Cyrk

Żal że to nie tak wygląda jak sobie wymyśliliście.

Tadek
2 lat temu

Kiedy Kołek pójdzie siedzieć???

żenada
2 lat temu

UTAJNIONE -to jest stan Wymiaru Sprawiedliwości a mieście z Post-komunistycznymi sędziami i ich postępowaniami i wyrokami.

zonka
2 lat temu

Nie no to co się wyprawia to są jaja. Myślałem że nic nie przebije w tarnobrzegu radnych w krzakach liczących komary na ręce ale jednak to się stało. Gość nagrywa żonę jak ona mu tłumaczy że nie ma zasad moralnych, sędzia wyłącza jawność rozprawy ze swojego widzimisię, zabrania nagrywania! Przecież na to jest zgłoszenie do samorządu sędziowskiego, ale co tam, kto by się tym przejmował. Kobita klnie jak szewc, każe mężowi dawać łapówkę, ten daje, prezydent bierze, a cały TBG ma pretensje do dającego! Nie, to może się dziać tylko w Tarnobrzegu!

Bolek
2 lat temu

Ty kłamco pierdolony.Cytat zakochanej żony.

AlkoHolik
2 lat temu

Dobre , dobre , dobre .Wesołe jest życie „tarnobrzeżan”.Hahaha Zdrowie na zabudowie !!!

bonzo
2 lat temu

nie udała sie intryga Klaliniaka , chcial za jednym ruchem pozbyc sie i PO i Kiełba , za szybka by to była bajka krzysztofie – kamilu , nic z tego , doprowadziliscie razem z Mleczarzem to miasto do takiego stanu ze wstyd sie przyznac ze sie jest z Tarnobrzega

Dobra rada
2 lat temu
Reply to  bonzo

Mam nadzieję, że p. Kalinka weźmie się za takich idiotów jak ty i w końcu oskarży o pomówienia! Zobaczymy, jak wtedy będziesz kwiczał! Jak masz jakieś dowody, to idź do odpowiednich organów, a jak gadasz tylko żeby gadać, to lepiej zamilcz!

nie radny
2 lat temu
Reply to  Dobra rada

Nie stresuj sie Lud tarnobrzeski pokazał jak myśli i co pokazał przy wyborach. A co ciekawe będzie to pamietał przy następnych. Tylko to trzeba wiedzieć .A od pobożnych życzeń wyborów się nie wygra.

maciek
2 lat temu

Boże dlaczego opuściłeś Tarnobrzeg 🙁 🙁 :(, dlaczego dopuściłeś by takie szumowiny zamieszkały i dobrały się do władzy, dlaczego pozwalasz by ci niegodziwcy niszczyli Tarnobrzeg,dlaczego mądrym szlachetnym i uczciwym, odebrałeś nadzieję, że warto się angażować by czynić dobro dla Miasta i jego dobrych Mieszkańców, dlaczego nam kochającym Tarnobrzeg sprawiasz tak wiele smutku i zwątpienia 🙁 🙁 🙁 . Boże chroń Tarnobrzeg !!!

Lutek Narożniak
2 lat temu
Reply to  maciek

oj tam w czasie wojny się nie wtrącał to niby teraz miałby interweniować

L74
2 lat temu

Przecież Pan GK przyznał się że przyjął te pieniądze, w urzędzie w godzinach urzędowania, bez podpisywania umowy pożyczki, czyż nie? Duże znaczenie w sprawie mają utajnione nagrania, a dokładnie co zostało powiedziane w trakcie przekazywania pieniędzy. Jeżeli ani razu nie padło słowo że jest to pożyczka, to chyba wiadomo kto powinien być uznany za winnego. A jeżeli była mowa o pożyczce to sprawa wygląda całkiem inaczej. Natomiast każdy kto przyjmie łapówkę, zawsze może powiedzieć że to jest pożyczka, tylko w takie bajki nikt chyba nie wierzy, jeśli nie jest to na piśmie albo nie ma takich nagrań na co dokładnie się strony umówiły (spłata pożyczki, odsetki, raty, daty spłaty, wysokość oprocentowania, itp. To tak jakby np. do Pana X przyszedł Pan Y i powiedział, słuchaj załatw mi sprawę Z, a ja ci udzielę pożyczkę 20.000,00 zł. na wybory, OK? OK. To teraz pytanie do każdego – Czy to jest przyjęcie korzyści majątkowej (tzw. łapówki) czy nie? Czy to jest tak po ludzku uczciwe. Niech sobie każdy odpowie sam.

Wyborca
2 lat temu
Reply to  L74

Ty to jesteś ludzki człowiek
..A tu jakoś znaczną część mieszkańców nie podziela Twoich negatywnych emocji do Kielba .Jak dobrze się z tym czujesz to zostań w domu a nie wychodź do innych ludzi.

L74
2 lat temu
Reply to  Wyborca

Ciekawe jak wyczułeś moje emocje? Pisze o faktach i ewentualnych odczuciach innych osób.

gość
2 lat temu
Reply to  L74

Cała sprawa jest dość mętna. To utajnianie na wniosek prokuratury na pewno nie służy transparentności. Zresztą ludzie powiedzieli co o tym myślą przy urnach wyborczych.

on
2 lat temu

Pięknie się zakochani do siebie odzywają…

obywatel
2 lat temu
Reply to  on

Czyżby to byli typowi tarnobrzescy p…. tarnobrzescy – ale KLASA,
czyżby to byli typowi radni tarnobrzescy i radni sejmiku z tarnobrzega
– ale KLASA.
Moralne, etyczne zbydlęcenie.Kasa Kasa Kasa – takie miernoty wybierają ludzie
w tym mieście.
Wszyscy są siebie warci : były prezydento, tzw; przedsiębiorcy i radni.
Wszyscy powinni pójśc siedzieć.

Wicek
2 lat temu

do bonzo
było właśnie odwrotnie,a ty jesteś głupi do potęgi.

Osiedlanin
2 lat temu

Jeżeli Dariusz K. nagrywał żonę, to znaczy, że nagrywał prawie wszystkich dookoła. Wojownik z Oktagonu, to się pewnie z domu nie rusza bez uderzeniowej dawki laremidu xD

gość
2 lat temu
Reply to  Osiedlanin

Z tekstu wynika ,że to nie żaden żart a ewidentne podżeganie do złożenia propozycji korupcyjnej. Na żarty to też chyba głowy nie mieli , bo grunt pod nogami się palił bo zadatek wzięty a planu nie było. Ciekawe ,że w kilka dni po wybuchu afery plan został uchwalony. Bez żadnego śledztwa i kontroli. A chyba wokół tego planu była ta afera. Może to była cena tej prawdopodobnej prowokacji?

Paris Hilton
2 lat temu
Reply to  Osiedlanin

podobno z sypialni też są nagrania

edi
2 lat temu

haha cyrk na kółkach.. jeden i drugi powinien isc siedziec..banda debili..

Lutek Narożniak
2 lat temu

baaaaaardzo interesująca lektua

Patryk Pragmatyk
2 lat temu

uważam, że tytułem przeprosin za zaistniałą sytuację w mieście p. Dariusz powinien podarować ex Prezydentowi soją ex żonę i taka darowizna mogła by załagodzić spór personalny oraz przywrócić spokój miedzy rodzinami.

wilk
2 lat temu

LOGIKA, LOGIKA I LOGIKA 1) Zgodnie z przepisami strony pożyczkobiorca i udzielający pożyczki prywatnie mają 7 dni na sporządzenie umowy. Kiełb był po piętnastu minutach aresztowany- nie ma możliwości udowodnienia mu,że tego by nie dokonał. 2) Zapis rozmowy, która jest dowodem na to, że to mogła być pożyczka utajniono – pytanie – PO CO? Może jest dowodem na to, że to pożyczka i to na kampanię, a może jest mowa o terminie podpisania umowy? Tego się nie dowiemy. 3) Nie udało się wykazać ŻADNEGO związku pomiędzy przyjętymi pieniędzmi a rzekomymi nieprawidłowościami w planach i ich procedowaniu. A przecież zarzut brzmi „Przyjął korzyść .. w związku z planami” 4) Plan, o który tak Kołkom chodziło był na następny dzień na sesji i MIAŁ BYĆ UCHWALONY ! Po co biedny Kołek dzień przed, kiedy już wszystko MIAŁ gotowe – przybiegł do Kiełba żeby mu dać łapówkę i żalił się, że ten go „zmuszał”- czyżby obawiał się,że jak tego nie zrobi to po sesji Kiełb w kominiarce wyskoczy i mu wpieprzy- krzycząc „Dawaj teraz kasę” 😛 :))) to oczywiście, żart, bo Kiełb nawet nie głosował z planem tylko radni, a radni by mu ten plan uchwalili 5) Pani Kołkowa, co jest istotne –… Czytaj więcej »

ciekawe.
2 lat temu

Ciekawe jest to, że Bożek gnębi Kiełbowych ludzi i samego Kiełba. Czy spłaca dług własny czy cudzy.? Nie ma szczęścia miasto do włodarzy. Tak miało być cudnie a jest najgorzej . Każdy poprzedni prezydent miał oczywiście wady ale każdy powtarzam każdy wielką wolę zrobienia czegoś dobrego dla miasta. A dzisiaj to wkradła niekompetencja i brak działania.Marazm aż bije po oczach.

gość
2 lat temu
Reply to  ciekawe.

Zobacz kto i jak zadłużał miasto. Znajdziesz tam odpowiedz jak mleczny janek i mały fiat rządzili. Wszyscy kolejni to już tylko strażnicy żyrandola

obywatel
2 lat temu
Reply to  ciekawe.

Co jak co ale wszystkich Kiełbowych to Bożek powinień zwolnić.
Bożek nie jest moim ulubiencem ale jak to zrobi to złąpie plusa,
bo to żadne jakieś osoby z kwalifikacjami , zresztą ktoś to działał w radzie nadzorczej „mafii spółdzielczej” – nie powinien pracować nigdy w urzędzie,
bo to potencjalny złodziej i oszust.

Też Tarnobrzezanin
2 lat temu
Reply to  obywatel

Co Tobie zrobił Kielb No chyba to że pogonił PiS A to już inna bajka.Niw mogę uwierzyć że widać jak w lustrzevo co chodziło z ta łapówka a pisiory dalej Lapówkarz złodziej i ludzi ktorzy z nimi pracowali zniszczyć .
To tak po bozemu

obywatel
2 lat temu

A oddał wielki znawca prawa (spółdzielczego ) – wieloletni członek Rady Nadzorczej KASĘ BIEDNYM CZŁONKOM tsm NIELEGALNIE I BEZPRAWNIE POBIERANe
diety za 2,5 roku w radzie nadzorczej.
Chcesz wmówić, że prawnik nie potrafił przeczytać i nie znał ustawy, że nie wolno być dłużej niż dwie kolejne kadencje w radzie nadzorczej – jeśli tak to poszukaj sobie kompletnego idioty – Czy ten grześ ODDAŁ TA KASĘ ???
Takich cwaniaków w TSM było 9 i tylu SA w Rzeszowie ich odspawał od koryta.

nietO
2 lat temu

„Co zrobił Kielb no chyba to że pogonił PiS”– wyjaśnij bo co to dla Ciebie oznacza. Bo po pierwsze to on nikogo nie pogonił chyba że sam siebie, a miastu „przygonił” wstyd i hańbę((areszt prezydenta) na cały kraj.”Przygonił” też miastu i mieszkańcom(jego rządy bez PiS-u) bałaganu,kłopotów i wstydu z TTBS,zatrudnianiu w U.M .”Przygonił” też miastu i mieszkańcom straconą kadencję na rozwój i pomyślność miasta (PiS postawił Polskę na nogi; inwestycje,socjal,płace) przykład Mielec,Stalowa Wola.

edziu
2 lat temu

Po tym co się stało wiem jedno Kolek to szmaciarz wielkiego formatu po trupach do zwycięstwa!

to ja
2 lat temu

W szoku jestem. Jak mógł nagrywać bez jej wiedzy, matkę własnego dziecka?
Chyba, że to nie jest jego dziecko?

wilk
2 lat temu

Ktoś się tu bawi w jakieś szantaże ? Insynuacje ? O co chodzi i co ma jakiś tam cień z USA z lat 91-95. To wygląda tak,że ktoś komuś coś chce zasugerować. Ryzykowne Cyruliku Dzikowski, nie wiem o co idzie, ale po IP cię znajdą jak co…, więc nie zabawiaj się jakimiś mętnymi gierkami, bo tu mętów już dość.

John
2 lat temu
Reply to  wilk

Dzwon na policje

gość
2 lat temu
Reply to  John

A może i ciebie maly fiacie nagrał? To dopiero by było zabawnie

John
2 lat temu
Reply to  gość

Malego fiata w trabke pocaluj

Magik Dzikowski
2 lat temu

Nasz „Cyrulik Dzikowski” dziala. Trawę kosisz, czy wyjezdasz babkami

ninja
2 lat temu

Bp o tym cyruliku krąża plotki. Głównie negatywne

As
2 lat temu

ktoś się spełnia, tylko na forach. Cyruliku…

Bis
2 lat temu

A kto w tym mieście bawił się w wyjazd do Chin. Pewnie akupunktury szukał. Żądło stracił

Bis
2 lat temu

Pewnie to tylko polotki

P Narodowa
2 lat temu

Darek Kółek mąż/wąż roku 2019.

Cyrulika tajemniczy
2 lat temu

Do Cyrulik: O co chodzi z tym USA? Napisz nie wstydź się!

JaMyTy
2 lat temu

Pani Kołek musiała przeżyć gehennę z taką świnia pod własnym dachem. Znam dobrego adwokata od szybkich ROZWODÓW.

Witold Bohen i ski
2 lat temu

Kołek szkoda że w sądzie nie usiadłeś żonie na kolanach!

Marian
2 lat temu

Nie usiadł bo nagrywał…

Wojt
2 lat temu

Moje prywatne zdanie:
Nie ma znaczenia jakim człowiekiem jest Kołek. Dobrym czy złym. Czy wrobił Kiełba czy został prze kogoś przyciśnięty, żeby go wystawił. Kiełb przyjął 20 tys i to jest udowodniony fakt. Na co? Co teraz powiedzieć – jedyne logiczne wytłumaczenie – na kampanię. PO wygranych wyborach z wynagrodzenia by oddawał w ratach a na wypadek jak przegra pewnie byłby cieciem w Kołka obiektach. Jolka tłumaczyła całemu światu, że Gregor wszystkich przestrzegał i spodziewał się prowokacji. Więc o co chodzi – nie normalny jest?
Do pudła na 2 lata.

Witold Bohen i ski
2 lat temu

Wg prawa Prezydent Grzegorz Kiełb miał 7 dni na spisanie umowy ale z powodu aresztowania itp… Moim zdaniem jest NIEWINNY. A Kołka czeka proces z art 233kk.

John
2 lat temu

A kolek za co ma miec postawiony zarzut ? Przeciez kielba zatrzymalo cba a nie kolek wiec to cba bedzie miec zarzuty hahahaha as ty glupi

gość
2 lat temu
Reply to  John

Zamiast farmazony piepszyć i sygnalistę bronić zajmij się lepiej ratowaniem Siarki.

John
2 lat temu
Reply to  gość

Akurat siarke to mam w dupie

L74
2 lat temu

A może podasz jakieś konkretne przepisy na to 7 dni?

Witold Bohen i ski
2 lat temu

Ale Kołek składał fałszywe zeznania w CBA Art 233kk grozi 8 lat. głupi kołku.

gość
2 lat temu

chyba maly fiacie ?

John
2 lat temu
Reply to  gość

Gdyby akt oskarzenia opieral sie tylko i wylacznie na zeznaniach kolka to nie byloby szans na stworzenie aktu oskarzenia a zeznania kolka sa skladowa wszystkich materialow dowodowych , wiec czlowieku pozbawiony logicznego myslenia sprobuj sobie to jeszcze raz poukladac w glowie , kolek zeznal prawde , kielb tez i ogorzalek i kociubowa …widac prawda jest jak dupa kazdy ma swoja

obiektywny
2 lat temu

Czyli wszystko jest już jasne.Pewnie wyrok niedługo.

Janek
2 lat temu

Moje zdanie jest takie, że wyrobienie Kielba było na rękę Kotkom. Uchwalenie planu pod galerię na słynnym pastwisku ul Sikorskiego załatwiło by ich na cacy, ponieważ teren koło wiaduktu byłby bezwartosciowy. Kotki miały doświadczenie że ST Woli gdzie przez vivo zostali z dworcem PKS i pobliska galerią jak z ręką w nocniku. Wracając do Tbg, galeria na Sienkiewicza nie powstanie, a plan koło wiaduktu uchwalony.

gość
2 lat temu
Reply to  Janek

Czyli cel został osiągnięty. Po trupach do celu

Pupil
2 lat temu

Dlaczego nie powstanie galeria na Sikorskiego? Przecież teren jest wyjęty spod konserwatora a inwestorzy prawdopodobnie chcę inwestować. Prezydent Bożek twierdzi, że rozmawia – zresztą on przecież ciągle rozmawia też o innych.

Janusz
2 lat temu
Reply to  Pupil

Lepiej niech tam jakiś parking miejski powstanie a nie galeria bo parking jest bardziej potrzebny szczególnie w centrum.

Janek
2 lat temu
Reply to  Pupil

Sam sobie odpowiedziałeś. _prezydent rozmawia…

michaś
2 lat temu

Oby powstała galeria , i nawet druga , niech sie stanie cywilizacja , mroczne sredniowiecze Mleczarza i mastiego kiedys musi sie skonczyć ;

Kiełb Kalinka i Kołek zamieszani w przedwyborcze syfy … wszyscy do lamusa nikt po nich nie zapłacze … wychodzi na to że Bozek ma szanse byc pierwszym POZYTYWNYM BOHATEREM od czasów wójta Słonki i prof pawłowskiego ))

asesor
2 lat temu
Reply to  michaś

„michaś”poniższy tekst jest skierowany do Ciebie

asesor
2 lat temu

Na kłamliwej podstawie zrównałeś role; „Kiełb Kalinka i Kołek zamieszani” . Bo jak do tej pory to; jeden jest oskarżony, drugi był drugorzędnym świadkiem a trzeci wręczał łapówkę.A „wyróżniony” Bożek i jako przewodniczący rady i jako prezydent nie miał pojęcia o miejskich planach zagospodarowania tych terenów które są przedmiotem procesu sądowego i mówiąc kolokwialnie dał próbkę niekompetencji być może historyczną bo w sądzie .

Prawnik
2 lat temu
Reply to  asesor

Bozek na aferze skorzystał bo obiecał uczciwość i transparentność Tymczasem takiego nepotyzmu i nie kompetencji i arogancji nie było Poprzedni nie ukrywali swojej głupoty i tępoty Niczego nie udawali a Bozek mial byc super inteligentyny.uczciwy bez loterii A tymczasem wszedł w niechlubny układy I TAKI BYL.ZAWSZE TYLKI SIE UKRYWAL HISTORIA ZNA TAKIE PRZYPADKI WSTYD MI ZE ODDALAM GLOS MAM SWOJE LATA O POWINIEN WIDZIEC FAŁSZ
SZKODA MIASTA MNIE JUZ TO NIE INTERESUJE.

Witold Bohen i ski
2 lat temu

Pastwisko dla baranów na ul. Sikorskiego jak stał tak stoi i dobrze jeszcze się przyda.

68
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content