Ostatni świadkowie składają zeznania w procesie byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba

Dzisiaj o godzinie 9 w Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu rozpoczęła się kolejna rozprawa oskarżonego o korupcję byłego prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza Kiełba.

Obecnie trwa konfrontacja świadka obrony Leszka Ogorzałka i świadka oskarżenia Dariusza Kołka, który w lutym 2018 r miał wręczyć Grzegorzowi Kiełbowi łapówkę w wysokości 20 tysięcy złotych.. Jak powiedział nam D. Kołek, w zeznaniach obu świadków jest siedem rozbieżności. Konfrontacja odbywa się bez udziału osób postronnych oraz mediów, w tajnej kancelarii.

Po zakończeniu konfrontacji zeznania w sprawie złoży świadek obrony, żona Dariusza Kołka. Jak poinformował sąd, zeznań tych nie będzie można utrwalać za pomocą sprzętu nagrywającego, będzie można jedynie robić notatki.

Wszystko wskazuje na to, że dzisiejsza rozprawa będzie ostatnią w procesie byłego prezydenta Tarnobrzega. Grzegorz Kiełb powiedział nam dzisiaj, że obrona nie powoła już żadnych świadków, nie będzie też nowych wniosków dowodowych. Jeśli zaś dzisiaj strony wygłoszą mowy końcowe, na wniosek prokuratora odbędzie się to również w tajnej kancelarii. Wyrok zaś, według oskarżonego zapaść ma w kolejnym terminie wyznaczonym przez sąd.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kosmaty12
2 lat temu

heglista Dariusz K. z małżonką ? czy czasami nie podzielił się majątkiem nim go wysłali do kiełba ?

bonzo
2 lat temu

historia pełna wstydu i upokorzeń , wydawało sie że najgorzsze co nas spotkało w Tarnobrzegu to Mastalerz ale potem te brudy pomiedzy Liełbem Kalinką Brzezowskim i na koniec wisienka na torcie Dariusz i Iwona Kołek , a moze tylko Dariusz , Pan Bóg musi nienawidzieć tego miasta

Olo
2 lat temu
Reply to  bonzo

A swoją drogą co takiego na niego mieli ,że aż tak się upodlił.

obywatel
2 lat temu
Reply to  bonzo

Pewnie chyba miasta nienawidzi – bo gdzie spojrzeć tam oszuści i złodzieje
– czytaj uchwały w sprawie podziału nadwyżki bilansowej i nadwyżki z gzm
w siarkowcu za lata 2008 – 2012 -i następne (przedstawiane przez Zarząd
i Radę Nadzorczą Siarkowiec)
Okradają na całego ludzi – a tak tylko robią złodzieje i oszuści.

niebuk
2 lat temu

ale bym boga w to nie mieszał.ma w dupie takie mieściny.
ponosimy konsekwencje wesołej wyprzedaży za mlecznego,kredytów norbiego i braku pomysłu na miasto za łapownika i za obecnego administratora,który ma za plecami sołtysa z długimi włosami.

Olo
2 lat temu
Reply to  niebuk

Mleczny janek i maly fiat zadłużyli miasto. Każdy następny nic już nie mógł i następni też. Po prostu dramat.

wujek
2 lat temu
Reply to  niebuk

Ja bym winił też wyborców bo głosują zaściankowo na kandydata „niby swojego” nie patrząc na sytuację w regionie, kraju -zwłaszcza kraju .Mamy przykłady całych kadencji w naszym mieście bez ruchu , w marażmie,bo opcja krajowa nie współgrała z naszą miastową. A ostatni przykład to zatajenie swojej opcji i udawanie lokalnego zgodnego patrioty a po wyborach wyszło szydło z wora i marazmu cdn bez szans na rozwój

niebuk
2 lat temu
Reply to  wujek

te insynuacje opierają się o jedno fałszywe założenie,że nasz kamil mógłby cokolwiek i zagrałby rolę kogoś więcej niż tylko popychadła ortyla i swojego kolegi z STW.
a w to kompletnie nikt nie był wstanie uwierzyć,nawet aktyw partyjny nie oddał gremialnie głosu na pisuarowego delfina.
dlatego oczekiwanie,że stanąłby pomnik smoleński i kilka kapliczek to mrzonka.on mają poparcie pis nie był w stanie wygrać wyborów a co dopiero uratować upadające miasto.
ma ciepłą posadkę w WORD i umówmy się,to jest szczyt jego możliwości.
a szkoda.

wujek
2 lat temu
Reply to  niebuk

To nie były insynuacje to jest moje zdanie a ty możesz mieć swoje które ja tez nazywam insynuacjami i mam wiążące argumenty ale nie warto ich przedstawiać.

John
2 lat temu
Reply to  niebuk

Akurat slabe struktury Pisu w naszym miescie nie dzialaja na nasza korzysc , bozek wygral nie dlatego ze jest odpowiednia osoba na funkcje prezydenta a jedynie dlatego ze zrobil show i brak bylo alternatywy , nastapil wysyp kandydatow pozabierali glosy kalince bo czesc z nich z zalozenia mogloby oddac glos na kamila , kolejna sprawato brak jakiejkolwiek opozycji dla terazniejszej grupy wladajacej , bo kalinka z tarnobrzeskim pisem jak widac nie spelniaja funkcji opozycji , co do stolkow sa dogadani i nikt oo nic nie walczy , a gra pozorow tworzaca zludna nadzieje na poprawe i rozliczenie kogokolwiek i zacokolwiek potrwa jeszcze kilka latek dopoki na horyzoncie nie pojawi sie ktos kto znowu bedzie umial duuuzo obiecywac , pis jest cienkki a bozek ze swoimi nieporadnymi niedouczeni a w dodatku bez pomyslu

tutejszy
2 lat temu

…i dodalbym jeszcze nasza glupote ktora wykazujemy sie w kazdych wyborach.To siedlisko glupkow i naiwniakow.

bonzo
2 lat temu

niestety to prawda , jak ja mogłem byc taki naiwny ; ale człowiek zamkniety w swojej szuflandi nic n ie wie o czychających pułapkach …

LA
2 lat temu

Tak jak Twoje IP

LA
2 lat temu

Sorki, IQ.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content