Razem z okazji narodowego święta. Byli i obecny prezydent Tarnobrzega wspólnie złożyli kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego (zdjęcia)

Zgodnie z tradycją dzisiaj pod pomnikiem Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu odbyły się uroczystości związane z miejskimi obchodami Święta Konstytucji 3 Maja. Po raz pierwszy kwiaty pod pomnikiem wspólnie złożyli obecny prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, oraz byli prezydenci Jan Dziubiński, Norbert Mastalerz i Kamil Kalinka.

O pomyśle wspólnego złożenia kwiatów, mówił podczas minionej sesji prezydent Dariusz Bożek informując jednocześnie, że stosowne zaproszenia wysłane zostały do wszystkich włodarzy Tarnobrzega, od Stanisława Żwiruka poczynając.

– Zaprosiłem do wspólnego złożenia kwiatów pod pomnikiem Bartosza Głowackiego wszystkich byłych prezydentów miasta Tarnobrzega, od pana prezydenta Stanisława Żwiruka poczynając (…) pani radna Anna Pekar zgłosiła już że nie będzie mogła – mówił prezydent Dariusz Bożek.

– Myślę, że w takim towarzystwie będzie to odebrane jako pewna wspólna myśl. Możemy się różnić (…), czasem możemy się i pokłócić bo jest to zupełnie naturalne, ale myślę że dla wszystkich nas którzy siedzimy na tej sali i mieszkamy w naszym mieście, najważniejsze jest nasze miasto, nasz Tarnobrzeg. Mam przynajmniej taką wspólną nadzieję – dodał.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cyrk
2 lat temu

Kiedy to referendum ws Bożka?

wacek z centrum
2 lat temu
Reply to  Cyrk

juz już tłumy Ci pójdą na to referendum…

John
2 lat temu

Razem ale tylko z tymi z ktorymi sie poukladales ?

Maranatha
2 lat temu
Reply to  John

Odważna teza.

John
2 lat temu
Reply to  Maranatha

Co odwaznego jest w tej tezie ? Mastalerz ma sie dobrze , kalinkowi nie ruszani , kielbowi wylecieli na zpity pysk a Zwiruk ? To historia !

obywatel
2 lat temu

Kalinka i Pekar – byli „prezydenci”
Co za zbydlęcenie kto ich wybrał – właśnie dlatego Kalinka i jemu podobni nigdy nie zostaną wybrani na prezydenta tego miasta.
Kalinka był tylko P.O (pełniący obowiązki ) tak jak i Pekar
i tylko bezczelny nkłamca może mówić że to byli prezydenci.

Wojt
2 lat temu

Prezydent Bożek chyba za mało zarabia, nie zakupił płaszczyka. Chyba mu zimno było.

Obserwator
2 lat temu
Reply to  Wojt

Za to Kapusciak miała gustowny płaszczyk i torebeczke i buciki.

Wojt
2 lat temu

A Kiełba nie zaprosili??

Janusz
2 lat temu

Niezły skład siwych głów.

Mieszkaniec
2 lat temu

Jezu Maria Czy ten Bozek oszalał Zaprosił wszystkich poprzednich prezydentów i skupił się głównie na Pekar i Kalince To nie byli nigdy prezydenci Kto Bozkowi daje takie prawne interpretację.Wstyd Kalinka i Pekar po 4 miesiące p.o.i takie zaszczyty od Bożka Oj przemiła się ten Bozek do każdego bo naiwnie myśli że pomogą Tak pomogą ale w tym aby stracił reszty sympatii.Dziubinski przystawka PiS Mastalerz pójdzie w pochodzie z każdym z którym ma interes A Kalinka ??Proszę zobaczyć Po namiotem jeszcze nie było Bożka A on już rozdawał uśmiechy witał.sie tak jak to robił przez 4 miesiące.Mieszkancy tego nie zaakceptowali i Kalinka został negatywnie zweryfikowany.Bozek cały czas daje mu szansę aby dalej się lansowal Tak.jest na sesjach Obydwaj się nawzajem komplemetują. Bozek nie jest przygotowany na funkcję.Po co zaprasza starych prezydentów.Przeciez to on teraz jest prezydentem Po co te fałszywe i populistyczne ruchy.Marzy mnie się aby wreszcie w moim mieście znalazł się prezydent na miarę Adamowicza Wyrazistego niepodległego i nie tchórze A przy tym z charyzmą.Taki miał być w oczach tarnobrzezan Bozek Teraz już wiemy się nigdy nie będzie Na co to stać to robić szopki przy składaniu wieńca z okazji 3 Maja Dałoby sie bardziej zrozumieć taki gest na dzień… Czytaj więcej »

wacek z centrum
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

A mnie się marzy przygoda z taką jedną urzędniczką na plaży…

Batman
2 lat temu

mi też

nietaki
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Marzy ci się Adamowicz (ciągnący samolot) a wybrałeś Bożka i pewnie jeszcze Kiełba i masz kompromitacje w pełni ,nawet wycie na PiS jej nie zakryje .Jaka wyobrażnia ,jaka inteligencja – taki wybór na 5 lat

Maranatha
2 lat temu

A gdzie był Kiełb? Dostał zaproszenie i nie skorzystał? Czemu o tym w artykule nie napisano ani słowa?

Rozbawiony
2 lat temu

Plejada prezydentów przeszła przed sztandarami które musiały być .Tym razem nie było mieszkańców ale była telewizja i to rajcuje prezydentów. ZENADA

BRACIA
2 lat temu

A Bozek to z Po jest bo nie wiem my się nigdy nie nauczymy inni głosują na Pis to my też powinniśmy w wyborach do PE żadnego totalniaka tylko PIS KUKIZ I KONFEDERACJA 26 MAJA DAJMY CZERWONĄ KARTKĘ ZDRAJCOM OJCZYZNY GŁOSUJĄCYM NIE ZA POLSKA TYLKO POD DYKTAT BRUKSELI I BERLINA

gość
2 lat temu
Reply to  BRACIA

Tylko sprawdzcie wcześniej czy wasi kandydaci angielski znają…

Batman
2 lat temu
Reply to  gość

znajom i się dogadajom

gość
2 lat temu
Reply to  Batman

Przez tłumaczy czy na migi? Szkoda fotygi jak można na migi

BRACIA
2 lat temu

głosujmy na Janinę Sagatowską osobę z naszego regionu

Babcia
2 lat temu
Reply to  BRACIA

To co mam głosować na babcię Lisowska która ani razu nie zabrała głosu w senacie Jest ozdobą seniorów.

Batman
2 lat temu
Reply to  BRACIA

chyba cię pogięło!!! jak żyje to większej sejmowej nieruchomości nie widziałem !!!

wazne
2 lat temu

Uroczyście ogłaszam że prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadberezny przyszly z Bozej ŁASKI PREZYDENT RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ ZOSTAŁ PO RAZ 3 OJCEM CIESZMY SIĘ I RADUJMY W HUTNICZYM GRODZIE WIELKIE SWIETOWANIE

Batman
2 lat temu
Reply to  wazne

to wspaniała wiadomość że Prezydent Stalówki wciąż może

John
2 lat temu

Zdziwisz sie

Batman
2 lat temu
Reply to  John

a co to ja jakiś Dziwisz?

Były radny
2 lat temu

Jako były radny domagam się od Bożka aby na następne święto 3 maja wieniec składali wszyscy byli radni Jak prezydenci mogą to dlaczego brakło miejsca dla byłych radnych.

Porazające
2 lat temu

Zdjęcie nadzorujących byłych prezydentów pokazuje kto nami rządził Bez dystansu dla siebie i mieszkańców.Pewni siebie jako zwycięscy szli rozdawać uśmiechy .Wszyscy przegrali następne wybory ale marzy się nie tylko powrót ale przekonanie że byli świetnymi prezydentami Smutny widok.Byli prezydenci kraju mają więcej pokory.

Dodu
2 lat temu
Reply to  Porazające

Tylko jak widzisz komentarz wyżej, byli radni nie dostąpili takiego zaszczytu. Bo radni też chcą być wielcy, rozdawać uśmiechy. Domagają się składania wieńca, a przecież nikt nikomu wieńca złożyć nie zabrania.
Oj chyba sama ” śmietanka” tutaj pisze.

Alex
2 lat temu

3 maja to radosne święto, a tu miny tych panów jak na pogrzebie

Batman
2 lat temu

a co sądzicie o takim pomyśle żeby w przyszłym roku wieńce pod pomnikiem Bartka Głowackiego złożyli: Natalia Siwiec, centrala T-Mobile, oraz państwo Ania i Robert Lewandowcy. Nie zaszkodzi też zaprosić Korzeniowskiego, Chodakowską i Pudziana i dać po 10 zł każdemu chętnemu i mamy obraz jak z najlepszej reklamy. Może nawet napiszą o Tarnobrzegu na Pudelku?

Bartosz dziekuje
2 lat temu

Bartosz już nie chce kwiatków Bartosz chce 100tys naprawcie mnie!

Antek
2 lat temu

Zdjęcie nr 54: Czyżby „Orzeł” szykował się do odlotu, tylko gdzie?.
Do Brukseli?.

Tropiciel idiotologii
2 lat temu

Dzięki takim inicjatywom wraca nadzieja, że lokalne , ale i polskie życie polityczne można naprawić.Dlatego własnie pan Bożek miał mój głos i większość mieszkańców mu uwierzyła.
To jest tylko symbol ale jakże wyrazisty i pokazujący kierunek. Hejt ustawiający polityków po jednej czy po drugiej stronie sporu politycznego prowadzi do porzygu i zniechęca do działania na niwie społecznej.pokazuje też jakimi idiotami są tak to oceniający mieszkańcy.Kolejny raz znalazłem tu wielu idiotów.
Dzięki takim ludziom jak pan Bożek może się to zmienić.Bardzo dziękuję panie prezydencie. TAK TRZYMAC!!!!!!!!!!!!!!!!

klasa
2 lat temu

POmyliłeś pojęcia; TROPICIEL z TWÓRCĄ . Widać że edukacja jest w kryzysie.

John
2 lat temu

Taki z ciebie tropiciel ze wytropiles gowno i jesli jeszcze nie zatrybiles swiadczy to o twoim opoznieniu umyslowym . Nikt nie mowi tu o sporach politycznych a o sporach ideologicznych , , nadzieja nazywasz bozka ktory czynnie nawolywal nauczycieli do udzialu w sporze czysto politycznym , malo tego nie zwrocil sie do uczniow ani tez nie szukal rozwiazania takowego sporu ajedynie ograniczyl sie do marnego wyrzygania kilku sylab zlozonych w pare zdan , czlowiek ktory klamie na kazdym kroku , moze redakcja zacznie mu przypominac sprawy ile pustych lokali jest w ttbs , jaka odpowiedz otrzymal w sprawie lasu na zwierzyncu , niech pokaze oszczednosci w urzedzie bo zatrudnianych na umowy zlecenie nie wymienil w swoim sprawozdaniu i tym oszukal ba sklamal , robia imprezy za 40 tys na ktorych jak widac na zdjeciach bawia prawie sami urzednicy , wymieniac dalej ? Gdzie obwodnica miala byc to glowna najwazniejsza inwestycja miasta , co to jest ten smieszny skwer na kopernika . Opamietaj sie lowco a moze owco albo baranie bo sie ofiara staniesz

wazne
2 lat temu
Reply to  John

W Stalowej też miała być obwodnica 10 lat temu ale to był bajer byłego prezydenta teraz nastepca ją faktycznie buduje prace ruszyły 30 kwietnia

wazne
2 lat temu

zapraszamy serdecznie Miasto Stalowa Wola i Samorząd Wojewodztwa Podkarpackiego badzmy razem i celebrujmy Dni Funduszy Europejskich

Pomyłka
2 lat temu

Bozek to pomyłka Dla niego rządzenie to rozdawanie tortów.nalewanie barszczu sadzenie drzewek uśmiechy do nauczycieli otwieranie lokali pizzerii i otwieranie festiwalu sandomierskiego.
Panie prezydencie ile osób skorzystało z tortu oprócz członków pocztów sztandaru i urzędników oraz byłych radnych.
Trochę pokory.

tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  Pomyłka

Trzeba było przyjść. Tort był rozdawany wszystkim chętnym. Ale najlepiej się czepiać.

Pracownik
2 lat temu

Bardzo dobrze, że Kiełba nie było. Bożek z Pońańskim milicjantem po nim jadą i on ma się z nimi pokazywać? Przynajmniej ma honor. A te „prezydenty” na zdjęciu niech z Bożkiem idą. PiS po Bożku jedzie na sesji a on się z nimi pokazuje. Idiota, czy nie rozumiejący polityki pseudoprezydent i historyk ? P.S. szykujemy panu referendum. Sołtys też poleci.

klawisz
2 lat temu
Reply to  Pracownik

Mądralo „rozumiejący politykę” szykuj Kiełbowi kanapki bo wyrok tuż tuż

John
2 lat temu
Reply to  klawisz

O kielba sie nie martw pol roku odsiedzial wiecej niz 2 w wyroku nie bedzie wiec reszte smialo zawiesi , czas szybko leci wiec jeszcze chwilka i o tych bozkach nawet wspomnienie nie pozostanie , i nie trzeba nikogo w to angazowac bo kalinka podaje mu reke ale noz w plecy wsadzi

wisz
2 lat temu
Reply to  John

Bezpodstawnie budujesz kryminał z Kalinką ,przecież Bożek sam się rozwala. Wczoraj otworzył sandomierski festiwal u nas słowami: „a słowo ciałem się stało” – niby „Bożek” ,niby nieświadomy, aż tak !!

John
2 lat temu
Reply to  wisz

Nie traktuj tego doslownie , ten noz to taka przenosnia , a co do samego wbicia go w plecy bozkowi to nie mam nic przeciwko

Siareczka
2 lat temu

#ReparacjedlaPolski

Oczywistosc
2 lat temu

Oczywistym jest że honor wykazali byli prezydenci Żwiruk i Kielb Pozostali to pokazali za słusznie nie są już prezydentami .Bozek swoimi pomysłami próbuje po dziecinnemu udawać miłosierdzie i działania na rzecz blizniegonw imię ewangelii.To jest infantylne jak nic.

garbus
2 lat temu

sama nie wiem jak to ocenić , smiałe albo nieroztropne ; ale w jakiej roli pojawia się Pekar i Kalinka , moze należało ich unikać , to troche jak tyrani narzucani siłą i niezaakceptowani …

Dymitrow
2 lat temu

Do Tarnobrzegu dotarli styl myślenie i tradycje rodem z Dymitrowa.
Pan zastępcą to wie jak uatrakcyjnić święto narodowe Zaprosic do przemarszu byłych prezydentów osoby które nie były prezydentami.Pomysł okreslony brakiem obycia politycznego A lakierowany na populizm celem ukrycia brak skuteczności.
Dla gawiedzi to i torcik i przemarsz byłych prezydentów to tez machanie choragiewką to też przesyłanie buziaków do aktorów z Sandomierza którzy tylko za chwilę.wpadli do Tarnobrzegu bo pokazała się kaska.
Biedny ten oszukany lud tarnobrzeski

Obywatel
2 lat temu

Byłe prezydenty hahaha – od kiedy Pekar i Kalinka byli prezydentami? Farsa Panie Bożek, to jest mało powiedziane. Kończ waść, wstydu oszczędź.

51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content