Jutro poznamy wyrok w procesie byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba?

Na piątek 10 maja br., na godz.10  Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wyznaczył termin mów obrony i oskarżenia w procesie byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba. Po głosach stron planowane jest ewentualne wydanie wyroku.

Niestety, mowy końcowe będą utajnione nie poznamy więc ich treści.

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu w dniu 9 lipca 2018 r. W akcie oskarżenia zarzucono oskarżonemu, że w dniu 21 lutego 2018 r. w Tarnobrzegu w związku z pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz wykonywaniem przez niego uchwały Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przyjął od Dariusza Kołka korzyść majątkową w wysokości 20.000 zł, tj. czyn z art. 228 § 1 kk (ustawowe zagrożenie to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności).

Od początku postępowania prezydent Grzegorz Kiełb nie przyznaje się do winy, utrzymując że przyjęte pieniądze były pożyczką na cele zbliżającej się kampanii wyborczej. Od dnia aresztowania oskarżony przebywał w areszcie tymczasowym, który został uchylony podczas posiedzenia niejawnego Sądu, w dniu 17 lipca 2018 r.

Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
2 lat temu

A co tu utajniać? Sąd juz tak zastraszony, że nie może odrzucic wniosku?
Mieszkańcy mają pełne prawo znać wszystkie zeznania! a tak robia tylko cyrk z sądu.

Cyrk
2 lat temu

Znajomy klawisz z Załęża mówił że cela dla Grzegorza K. Już przygotowana i oczekuje na lokatora

tramp
2 lat temu

A co z „biznesmenem”, który wręczył Grzegorzowi K. łapówkę ? Przy korupcji obydwie strony powinny być ukarane i ten który daje i ten który bierze.

prokurator
2 lat temu
Reply to  tramp

Odpowiedz otrzymasz w wyroku! chyba że oczekujesz głupich domysłów filozofów ze wsi.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  tramp

Szanowny Panie, to postępowanie dotyczy byłego prezydenta Tarnobrzega i będzie wydany wyrok w jego sprawie (o przestępstwo z art. 228 § 1 k.k.). Jeśli chodzi o Pana Kołka to może być wszczęte przeciwko niemu inne postępowanie, jeśli materiał dowodowy dostarczy ku temu podstaw. Z odpowiedzialnością za ewentualną „łapówkę” byłbym ostrożny, z uwagi na treść art. 229 § 6 k.k.: Kodeks karny Art. 229. § 1. Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 4. Kto osobie pełniącej funkcję publiczną, w związku z pełnieniem tej funkcji, udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. § 5. Karom określonym w § 1-4 podlega odpowiednio także ten, kto udziela albo… Czytaj więcej »

kpina
2 lat temu

popis SYZYFA poniżej „cenzor” ujął to w jednym zdaniu

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  kpina

Cenzor bardzo uprościł temat, bo Pan Kołek może jeszcze ponieść odpowiedzialność karną w związku z tą sprawą, a ja przytoczyłem przepis, z którego każdy może wysnuć swoje wnioski. Nie wiem czemu „syzyf”, bo zaawansowanych wywodów tu nie przeprowadzałem. Chyba, że samo czytanie tak bardzo męczy, to współczuję.

cenzor
2 lat temu

mylisz się i to bardzo ten który daje jeżeli zgłosi to organom ścigania nie odpowiada karnie.

L74
2 lat temu

Ciekawe czy kiedykolwiek poznamy cały materiał dowodowy? Jeśli nie, to zawsze będzie dyskusja i wątpliwości czy winny czy nie winny, czy wrobiony, czy nie wrobiony, czy sąd uczciwy, czy nie uczciwy. Sądząc po fragmentach rozmów męża D.K. z żoną I.K. mogłoby się okazać jeszcze przy okazji, że elity tarnobrzeskie, nie są takimi elitami jak się niektórym wydaje.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

Nie będzie jutro wyroku.
W tak skomplikowanej sprawie mowy prokuratora, obrońcy jak i samego oskarżonego będą stosunkowo długie, a nawet jeśliby takie nie były to najprawdopodobniej sąd odroczy ogłoszenie wyroku.
No chyba, że sąd ma już wyklarowany pogląd na sprawę i mowy końcowe już nie zmienią tego poglądu.

kpina
2 lat temu

Ale jesteś rzeczowy i konkretny ;”Nie będzie jutro wyroku”. „No chyba, że sąd ma już wyklarowany pogląd na sprawę” – średni inteligentny przeczytał by co zamierza opublikować!!!Piszesz dla pisania a sens ci się zgubił.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  kpina

Dziękuję za komplement – z chęcią bym się odwdzięczył, ale nie mogę niestety tego samego powiedzieć o Tobie, bo najwyraźniej masz problemy z rozumieniem sensu wypowiedzi.
Pierwsze zdanie dotyczy zasady – w takich sprawach zwykle mowy końcowe są dosyć długie, bo i całe postępowanie takie jest. Sądy potrzebują przeanalizować końcowe stanowiska stron i ich argumentację, co siłą rzeczy powoduje, że ogłoszenie wyroku zostaje odroczone na inny termin.
Ostatnie zdanie dotyczy wyjątku od tej zasady. W teorii sąd powinien wyrokować dopiero po wygłoszeniu mów końcowych. Z doświadczenia jednak wiem, że czasami się zdarza, że dany przewodniczący ma wyrobione zdanie na temat sprawy jeszcze przed pierwszą rozprawą, a cały przewód sądowy nie ma wpływu na werdykt, bo w głowie takiego sędziego sprawa już jest rozstrzygnięta.
No, ale żeby to zrozumieć, trzeba posiadać inteligencję na przynajmniej minimalnym poziomie, a treść Twojego komentarza sprawia, że niestety nie mogę tego o Tobie napisać.
Kto „pisze dla pisania” nie będę oceniał, ale z mojego pisania można się przynajmniej czegoś dowiedzieć, a Twoje to przejaw arogancji, cynizmu i braku podstawowej kultury osobistej.

kpina
2 lat temu

„Dziękuję za komplement” – tyle zrozumiałeś ? to poproszę o wykład na ten temat; KPINA

Doda
2 lat temu
Reply to  kpina

Gościu bardzo „sensowny”-zwany Kpiną .Jak masz niewiele do powiedzenia to siedź cicho albo idź trawę kosić. Tarnobrzeżanin pisze konkretnie i przede wszystkim poprawną polszczyzną.Możesz się zgadzać lub nie , ale napisz konkretnie co sądzisz w danym temacie a nie klep tylko po to żeby komuś coś „dowalić” Lepiej zajmij się wspomnianą trawą przynajmniej jakaś korzyść z tego będzie.To samo dotyczy wszystkich którzy potrafią tylko epatować słowami :lewactwo…itp.itd.. Nic to nie wnosi do rozmowy na jakimkolwiek forum i w jakimkolwiek temacie.

kpina
2 lat temu
Reply to  kpina

Ale „zabrnełaś” merytorycznie i dowaliłaś tematycznie, potwierdzając oryginał pseudonimu.

Anna
2 lat temu

MIALES RACJE,PRZECIAGAJA W CZASIE,A POCO TO KAZDY SIĘ DOMYSLA!

Boss
2 lat temu

Do pudła z tym pseudo predziem tam jego miejsce

Anna
2 lat temu
Reply to  Boss

tak i to na 8

Człowiek
2 lat temu
Reply to  Boss

Co to Tobie Kielb zrobił No chyba tyle że zgubiłeś się w tej nie na disco Tak myśleć i pisać może tylko wyjątkowy podły człowiek Zostań z tym złem już do końca.

zwierze
2 lat temu
Reply to  Człowiek

Tak jak Ty piszesz może tylko Homo sapiens pusty,wyzuty z uczuć i pozbawiony zasad współżycia społecznego.Ten pan został obdarzony zaufaniem i wybrany przez większość mieszkańców Prezydentem miasta. Swoim postępkiem zhańbił to wszystko i ośmieszył miasto na cały kraj.Tacy ludzie jak Ty bez refleksji wybrali go (mimo procesu) do R.M narażając miasto na cd hańby , blamażu i bałaganu w pracach R.M wobec jego nieuchronnej kary, i nie dostrzegając powyższych spraw nazywają podłymi tych którzy tego nie akceptują.

Człowiek
2 lat temu
Reply to  zwierze

Podtrzymuje że tak może pisac tylko człowiek który nie ma zasad i empatii a w zyciu kieruje sie zawiscia i nienawiscia.Zapomniales ze to radny danej rady w celach politycznych kompromituje miasto i wlad,e Tego nie moze zrozumiec radny Pcimia i Rzeszowa Ty tego nie zrozumiesz bo na tym odniosłem własne korzyści w postaci satysfakcji że mojemu wrogowi dzieje się gorzej niż mu zyczylem.Okropnosc Nie odpisuj i nie psuj mi dnia nienawistny czlowieku .

zwierze
2 lat temu
Reply to  Człowiek

Nie dziwię się bo jest oczywiste dla tego środowiska że stawiasz własne samopoczucie i interesy kolesiowskie wyżej od spraw pryncypialnych dla społeczeństwa i ludzi .

Sedzia
2 lat temu
Reply to  zwierze

Spokój się Kamilusiu.

Roman
2 lat temu

będzie transmisja live?

Marek
2 lat temu

a umiesz czytac ze zrozumieniem????

Wojtek
2 lat temu
Reply to  Marek

Maruś że zrozumieniem to niech czyta twoja żona Jolanta bo ma z tym problem.

Prawda i Zwycięstwo
2 lat temu

Zwierze, K…k, Boss tak jak Wy mogą pisać/postępować tylko Homo Sapiens wyzute z uczuć, pozbawione zasad współżycia społecznego, pozbawione refleksji. Panie Prezydencie jesteśmy z Panem. Nie ma naszego przyzwolenia na niszczenie ludzi podłymi , ubeckimi metodami. Prawda zawsze zwycięży.

wstydihańba
2 lat temu

Prawda jest taka że zhańbił miasto i urząd prezydenta . Nikt nie wywozi go furmanka z gnojem ale nikt tez nie powinien wybierać go do reprezentowania miast ,osiedla i innych ludzi. Jeśli nie zrozumieli tego jego zwolennicy to już nie długo prawo nie pozwoli na tego typy ekscesy.

mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  wstydihańba

A Ty to skąd wiesz że prawo będzie po Twojej stronie Bardzo się staracie aby prawo było po Waszej stronie Zapamiętaj do czasu.Po raz kolejny sam przyjęcie jesienią .

wstydihańba
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Dla wyjaśnienie bo „ciemnota wali na oślep” chodziło o ustawę korupcja przygotowywaną przez Kukiz-15 .A twoja dygresja dowodzi ograniczonego i jednostronnego i prostackiego spojrzenia „po mojej stronie towarzyszu”

Kamil na prezydenta
2 lat temu
Reply to  wstydihańba

Dalej jesteś w szoku powyborczym

pytanie
2 lat temu

coś wybrał bez szoku palancie?

Prawda i Zwycięstwo
2 lat temu
Reply to  wstydihańba

,,wstydihańba,, powołujesz się na jedną z prawd , którą Ks. prof. Józef Tischner zdefiniował po góralsku: 1. świento prawda, 2.tys prawda, 3. gówno prawda. Nie mam wątpliwości o jaką prawdę Tobie chodzi… Drogi Panie/i ,,wstydihańba,, trzeba najpierw być człowiekiem a póżniej filozofem ferującym wyroki i opinie. Proszę nie hańbić Tarnobrzeżan swoim hejterstwem na forum. Wstyd przynosisz miastu.

wstydihańba
2 lat temu

Tumanie jedną z trzech? i nie wiesz którą wybrać. Ja swoją podpisałem i nie uważam że jest jakimkolwiek hejtem negacja twojego pupila który zhańbił moje miasto .

Prawda i Zwycięstwo
2 lat temu
Reply to  wstydihańba

,,wstydihańba ,, to synonim świetnie oddający Pana osobowość. Proszę czytać ze zrozumieniem. Swoim hejterstwem hańbisz swoje miasto. Wstyd przynosisz miastu.

wstydihańba
2 lat temu
Reply to  wstydihańba

Tyle wiesz i mojej osobowości co o prawdzie a ona jak oliwa na wierzch wypływa i takimi wpisami nie wpłyniesz na jej stan.

Wazne
2 lat temu

https://www.facebook.com/pisorgpl/videos/2414204738905222/ Program Wyborczy Koalicji Europejskiej

Witold Bohen i ski
2 lat temu

Szanowny Pan Radny Rady Miasta Tarnobrzega Grzegorz Kiełb wygrał wybory do RM największą liczbą głosów w historii miasta ponieważ mieszkańcy Tarnobrzega wiedzą że jest człowiekiem wspaniałym i NIEWINNYM został oczerniony przez D. Kanalię.

honor
2 lat temu

Zhańbił miasto i mieszkańców biorąc 20 tys łapówki i nie potrafi powiedzieć – przepraszam – nie mogę więcej was reprezentować.

Cyrk
2 lat temu
Reply to  honor

Nie umie odejść od koryta po prostu

Prawda i Zwycięstwo
2 lat temu
Reply to  honor

,,honor,, człowiek honoru nie obraża, nie krzywdzi drugiej osoby, nie pomawia… pełna definicja w Słowniku języka polskiego. Zachęcam do lektury. Jeśli masz dowody na winę Pana Prezydenta zgłoś je do prokuratora. Bardzo nieładnie ukrywać się i kopać leżącego. Wstyd i hańba.

słownik
2 lat temu

Zgłupiałeś do dna ?Przecież odpowiada na dowody prokuratora!!!

obywatel
2 lat temu

A oddał członkom TSM-u Kasiorę nielegalnie pobraną ?????
Tacy na niego gósowali jak on – brał kasiorę z TSM za bycie w RN.

43
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content