Duży wzrost wysokości opłat na cmentarzu komunalnym w tarnobrzeskim Sobowie

Podczas kwietniowej sesji RM uchwalili nowy cennik opłat na Cmentarzu Komunalnym w Tarnobrzegu. Dotychczas na cmentarzu tym obowiązywały stawki wprowadzone jeszcze w 2009 r.

Za pochówek osoby dorosłej w tzn. grobie ziemnym opłata wynosiła 200 zł plus VAT, teraz koszt ten wzrósł do 324 zł brutto. W przypadku grobu murowanego dla jednej osoby kwota 200 zł plus VAT wzrosła do 432 zł brutto.

CENNIK z 2009 r

 

NOWY CENNIK

NOWY CENNIK OBOWIĄZUJĄCY NA CMENTARZU KOMUNALNYM W TARNOBRZEGUZalacznik_nr_2-cennik

Zgodnie w uchwalonym przez radnych regulaminem cmentarza komunalnego, w.w. opłaty uiszczane są jednorazowo, na okres 20 lat. Przedłużenie umowy na kolejny okres 20 lat wymaga ponownego uiszczenia opłaty za miejsce pod grób w wysokości obowiązującej w dniu jej płatności. Opłata ta wzrosła również w stosunku do tej z 2009 r.

CENNIK z 2009 r

 

NOWY CENNIK

OBOWIĄZUJĄCY REGULAMIN CMENTARZA W SOBOWIEzalacznik_nr_1-Regulamin_cmentarza

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
2 lat temu

to jest chore !

Oj oj
2 lat temu

Bozek i Płuta i pozostali radni zostali zwolnieni z ponoszenia opłat za pochówek jako szczególnie zasłużeni dla miasta?
To.im się należy jak krowie na rowie .

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

A kiedy remont parkingu na tym cmentarzu? W którymś Budżecie Obywatelskim wygrał taki projekt i jakoś nic w tym temacie nie zrobiono. To czemu służy ten Budżet Obywatelski, skoro ludzie głosują na dany projekt, a potem nie jest to realizowane? I nie mówię, że ja akurat na to głosowałem, ale strach tak jechać własnym autem. Kolejna sprawa z innej beczki – czy Pan Prezydent Bożek zamierza wyjaśnić mieszkańcom, jak to się stało, że nie będzie dofinansowania z Województwa na ul. Mickiewicza? Mieliśmy dobrą pozycję na liście, a podobno spadliśmy na ostatnie miejsce listy rezerwowej. Chciałbym jako mieszkaniec poznać jakieś oficjalne uzasadnienie. I kolejna bieżąca sprawa – Panie Prezydencie, od początku kadencji trąbi Pan o raporcie o stanie miasta. Gdzie można się z nim zapoznać? Czy w ogóle jest on już gotowy? Mówił Pan o tym dokumencie tak, jakby to był Pana autorski pomysł na uporanie się z problemami miasta (bo musimy znać problemy, żeby je potem eliminować). Szkoda, że Pan nie wspomniał, że taki wykonanie takiego raportu to Pana nie twórczość, a OBOWIĄZEK wynikający z ustawy o samorządzie gminnym: Art. 28aa. 1. Wójt co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy. Tak więc uprzedzając fakty,… Czytaj więcej »

smakosz
2 lat temu
Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  smakosz

Rzeczywiście, zgadza się – dziękuję za uwagę. Jednak nadal nie mogę nigdzie znaleźć dokumentu, w którym znajduje się treść całego raportu. Taki plik powinien znajdować się na stronie BIP, aby każdy mieszkaniec mógł się z nim zapoznać. Sama konferencja w tej sprawie to trochę za mało. No chyba, że coś przeoczyłem i ten dokument został gdzieś udostępniony, wówczas przepraszam za zamieszanie.
Jeśli zaś chodzi o pozostałe kwestię to podtrzymuję swoje wątpliwości.

Mieszkaniec
2 lat temu

To nie był raport To była pogadanka Bożka na nie wiadomo jaki temat.

Płaczący nad Tarnobrzegiem
2 lat temu

No cóż, dawne miasto wojewódzkie Tarnobrzeg już tylko na tym może zarobić. Przemysłu nie ma – nie ma CIT, w Tarnobrzegu mieszkają sami emeryci i nieco młodsi życiowi nieudacznicy – wiec wpływy z PIT minimalne, inwestycji nie ma i nie będzie. Sprzedać już nie ma co a i tak na co komu działka budowlana lub jakiś obiekt w Tarnobrzegu. Miasto upadło a słynie w Polsce z szaletu za pół miliona, z placyku na Kopernika z „kwaterami” cmentarnymi i wbitym w ziemię kikutem narzędzia astronomicznego – też za pól miliona oraz z placu Górnika przy parku z globusikiem bez wysp. Ogólnie wszystko bez ładu, składu i rozumu.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

Do Redakcji – nie mogę opublikować swojego wcześniejszego komentarza, czy mogę prosić o pomoc? Nie wiem, czym to jest spowodowane. Z góry dziękuję.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  NW24

Dziękuję raz jeszcze 🙂

Lolo
2 lat temu
Reply to  NW24

Pismaki 😉

maciek
2 lat temu

Żyć nie umierać w Tarnobrzegu !!! 🙂

AlkoHolik
2 lat temu

Wypijmy za błędy…Zdrowie!!!

John
2 lat temu

Ja sobie umre w wielowsi i tam mnie zostawcie

Zuzia
2 lat temu

Dlaczego na sesji nie było dyskusji na temat podwyżek Bozek to mistrz kamuflażu i zamiatania pod dywan

maniek
2 lat temu
Reply to  Zuzia

a Zuzi wkładamy do buzi !

Tarnobrzezanin
2 lat temu

Dlaczego radni nie wypowiedzieli się w tej sprawie .po co nam ta niema rada.Pluta ma ułatwione zadanie aby ich neutralizować.

Gość
2 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Po co? To i tak są jedne z najniższych opłat.

Aaa
2 lat temu

A może czas pomyśleć o jeszcze jednym wejściu na cmentarz tam gdzie jest robiony parking na 1 listopada ? Niestety ale starsze osoby mają naprawdę problem z dojsciem na najbardziej oddalone sektory.

Tarnobrzezanin II
2 lat temu

A jakie jest uzasadnienie podwyżki Jeżeli dziura budżetową to jest skandal Jeżeli kasa z podwyżki pójdzie na inwestycje cmentarza to jest okey a jeśli na diety radnych to ja mówię nie .

Gość
2 lat temu

Zrób kosztarys wybudowania to pogadamy. Ludzie nie macie pojęcia to się nie ośmieszajcie

maniek
2 lat temu

Ceny opłat cmentarnych podniesione pod zarobki radnych , naczelników wydziałów, trzeba czymś się podzielić , podwyżki przecież planowane , a zapłaci kto ?TEN NAJBIEDNIEJSZY Z PODATKÓW NA NIEROBÓW> Pole popisu dla rajców , zaczynamy od podwyżek. Co będzie następne to chyba MKSy, dużo ludzi jeździ. Może lepiej wprowadzić podatek za oddychanie , ściągać więcej oszołomów za poprzedniej władzy , znają się na złodziejstwie. Ukrywa władza podwyżki , boi się krytyki. Z drugiej strony to TARNOBRZEG wygląda tak jak za okupacji , nawet nie wychodzą te przeróbki skwerów , miernych ma urząd architektów , to co na skwerze przy Lukullusie dupy nie urywa , obraz nędzy i rozpaczy dziadowskich architektów . Dalej schodzimy na psy , lepiej miastu wydawać zezwolenia na zabudowę skwerów niz coś nowego wymyślić , ale widać ,że urząd nie podąża za rozwojem tylko stagnacją w głowie tylko podatki , a może by tak obniżyć diety i uposażenia rajcom miasta za złe zarządzanie .

Janek
2 lat temu

Proponuję dla władz i radnych darmowe pochówki.

Mieszkaniec 1
2 lat temu

Proponuję dołożyć opłatę której tu nie zobaczyłem. To znaczy przesyłowej,wyczekującej,prognozowane i opłatę za śmieci i wodę naliczane od osobę. Pozdrawiam Prezydenta i jego humor.

Ciecie
2 lat temu

Niech Bozek zarządził na cmentarzu komunalnym cięcie drzew po co mają rosnąć Dla głupiej egzekucji ?

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content