Grzywna zamiast więzienia, czyli co grozi przeciętnemu Polakowi za udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich

Przed 1 kwietnia 2017 roku polscy, legalnie działający bukmacherzy musieli walczyć z zagraniczną konkurencją o wpływy na rynku gier hazardowych. Walkę te przegrywali, chociażby ze względu na konieczność obniżania wartości każdego kuponu o 12%, czyli wysokość podatku od gier. Wejście w życie ustawy hazardowej miało wpływ nie tylko na działalność bukmacherów, ale również na ich klientów – graczy, dla których zmianie uległa wysokość kar za udział w nielegalnych zakładach.

1. Jak wybrać legalnego bukmachera?
2. Kary przewidziane przez prawo
3. Czy można uniknąć kary za udział w nielegalnych zakładach?

Wysokość kar, zarówno dla bukmacherów, jak i graczy, reguluje kodeks karny skarbowy. Według zapisów art. 107 §2, udział w zagranicznym zakładzie wzajemnym lub zagranicznej grze losowej stanowi przestępstwo skarbowe i podlega karze grzywny.

Jak wybrać legalnego bukmachera?

W art. 107 k.k.s. mowa jest o zagranicznych zakładach wzajemnych i zagranicznych grach losowych, ponieważ według nowej ustawy hazardowej, każdy, działający legalnie w Polsce bukmacher musi posiadać swoją siedzibę na terenie Polski oraz licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych, którą wydaje Ministerstwo Finansów. Obecnie na polskim rynku działalność prowadzi niewielu bukmacherów, jednak jeśli nie masz pewności, czy ten wybrany przez Ciebie funkcjonuje zgodnie z prawem, zajrzyj na faktykaliskie.pl i sprawdź, jak wybrać legalnego bukmachera.

Kary przewidziane przez prawo

Wraz z wejściem w życie nowej ustawy hazardowej zmieniła się wysokość kar, jakie można nałożyć na graczy, korzystających z nielegalnych zakładów bukmacherskich. Zniesiona została kara pozbawienia wolności od 5 dni do 5 lat, a ilość stawek dziennych w ramach grzywny finansowej zmniejszyła się z 720 do 120. W praktyce oznacza to, że każdy, kto dopuścił się przestępstwa skarbowego, związanego z udziałem w nielegalnych zakładach bukmacherskich, może otrzymać grzywnę do 120 stawek dziennych, czyli do 3,6 mln złotych.

Czy można uniknąć kary za udział w nielegalnych zakładach?

Najskuteczniejszym sposobem na brak problemów z prawem jest postępowanie zgodnie z jego zasadami, a w tym wypadku, wybór legalnego bukmachera. Listę bukmacherów, u których można obstawiać zakłady wzajemne zgodnie z prawem, znajdziesz na zapytajbukmachera.pl. Kolejną metodą jest weryfikacja prowadzonego przez Ministerstwo Finansów rejestru domen, które są w Polsce nielegalne.

Nadal masz wątpliwości? Sprawdź opinie o bukmacherach na bilgorajska.pl i wybierz tego, który według Ciebie budzi największe zaufanie.

materiał partnera
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content