Co z Dniami Tarnobrzega 2019?

Jak już wczoraj informowaliśmy, Dni Tarnobrzega które miały się odbyć w nadchodzący weekend, zostały przełożone na inny termin. Nad Jeziorem Tarnobrzeskim miały zagrać zespoły lokalne oraz gwiazdy czyli Bajm, Łzy, Sidney Polack oraz InoRos&Liber. Święto miasta zostało odwołane decyzją prezydenta D. Bożka, z uwagi na sytuację powodziową i zbliżającą się falą kulminacyjną.

Jak poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej Piotr Markut, dyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury, nowy termin ustalany jest z wykonawcami zaproszonymi na tegoroczne Dni Tarnobrzega.

– Rozpoczęliśmy rozmowy z zespołami i podmiotami. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością i zrozumieniem. Musimy ustalić wspólny termin który będzie satysfakcjonował zarówno zespoły jak i inne podmioty zaangażowane w ramach tegorocznego święta miasta – wyjaśniał dyrektor.

Z kolei prezydent poinformował, że zmiana terminu organizacji Dni Tarnobrzega nie wiąże się z żadnymi rekompensatami finansowymi dla zaproszonych zespołów.

– Moja decyzja wiąże się przede wszystkim z odpowiedzialnością i troską o bezpieczeństwo mieszkańców (…) Uważam, że życie i zdrowie mieszkańców jest najważniejsze (…) Zespoły nie oczekują żadnych rekompensat finansowych w związku z przeniesieniem tego terminu. Jedyne koszty które może będą miały miejsce są związane z przywiezieniem i odwiezieniem szkieletu sceny, bo to miało miejsce wczoraj wcześnie rano. Można powiedzieć, że to są żadne koszty, ale gdyby one były nieporównywalnie większe, to taką decyzję podjąłbym raz jeszcze – tłumaczył prezydent.

D. Bożek przyznał również, że po intensywnych opadach deszczu tereny nad jeziorem po prostu nie nadają się na zorganizowanie imprezy, ze względu na występujące tam błoto i podtopienia.

– Przeniesienie imprezy w okolice Zwierzyńca również nie wchodzi w grę, czy przeniesienie na Plac Bartosza Głowackiego, bo takie rozwiązania również mi sugerowano – tłumaczył prezydent.

– Rozważamy propozycję daty zmiany święta Tarnobrzega, być może warto by samo święto odbywało się później, być może w czerwcu – dodał.

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bania_u_cygana
2 lat temu

Kiedyś pod lasem zwierzynieckim była duża impreza jednego z browarów.

Ola
2 lat temu

Gorzej jak managerowie zespołów zobaczą, że nie ma stanu przeciwpowodziowego w Tarnobrzegu.

olek
2 lat temu
Reply to  Ola

Przecież już jest ogłoszony, a za chwile będzie ogłoszony zapewne alarm powodziowy. Pomyśl troche !

Kaja
2 lat temu

Być może, być może……

tratata
2 lat temu

A czemu nie zrobic Dni Miasta na stadionie Siarki?No czemu?Przeciez to cos tylko do tego teraz powinno sluzyc

lalala
2 lat temu
Reply to  tratata

powiedział kibol od imprez na siłe

Marek
2 lat temu

Dni przelozone na 19-20 lipca!!! Dlaczego?? Nikt nie popatrzyl w kalendarz?? Piątek-sobota???

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content