Napisz pytanie, my je zadamy. W poniedziałek konferencja dotycząca stref płatnego parkowania w Tarnobrzegu

Informacja którą podaliśmy na portalu dotycząca zamiaru wprowadzenia w Tarnobrzegu stref płatnego parkowania wywołała u Państwa duże zainteresowanie, pojawiły się również wątpliwości – szczegóły tutaj

Na poniedziałek 27 maja br., prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek zwołał konferencję dotyczącą wprowadzenia stref płatnego parkowania. Proponujemy Państwu, abyście za naszym pośrednictwem zadali prezydentowi pytania w tej kwestii, które my z kolei zadamy w trakcie konferencji.

Pytania możecie Państwo zadawać bezpośrednio pod niniejszą informacją w komentarzu lub przesyłając je na adres: redakcja@nadwisla24.pl.

Konferencja rozpocznie się o godz.11, już dziś zapraszamy na transmisję z tego wydarzenia.

Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
.
2 lat temu

Kiedy realizacją projektów osiedlowych z budżetu obywatelskiego i na jakim etapie są poszczególne inwestycje

miasto
2 lat temu

Czy na otwarciu parkingu będzie pan prezydent z tortem?

Tomek
2 lat temu

Dlaczego pod parkiem powstaje plac zabaw zamiast niezbędnego tam parkingu?

maniek
2 lat temu

Mam pytanie do pana prezydenta:

Czy prawdą jest, że macie pomysły i toczycie rozmowy?

yyy
2 lat temu

Czy uważa Pan Prezydent, że stawianie parkometrów przy przedszkolach, czyli w takim miejscu gdzie trzeba się zatrzymać DWA razy dziennie na 5 min. CODZIENNIE jest w porządku? (przedszkole 3 i 13)
Jak Pan Prezydenta będzie dojeżdżał do pracy, piechotką, rowerem MKS-em, autem? i czy nadal będzie parkował (jak kiedyś sam powiedział) na LO Kopernik?

yyy
2 lat temu

czy w razie pojawienia stref płatnych, pojawią się dodatkowe kursy MKS, zostanie wymieniony tabor? czy zamontowane zostaną dodatkowe stojaki na rowery? Czy powstaną nowe ścieżki rowerowe? Ile będzie, kosztować postawienie i utrzymanie? Jakie zyski zakładają? Czy będzie specjalny patrol straży miejskiej do sprawdzania bilecików? Czy będzie można płacić kartą?

NIE DLA PARKOMETRÓW, przynajmniej w takiej skali

Gość
2 lat temu

Czy jeśli wykupię kartę abonamentową dla mieszkańca to będę miała gwarancję stałego miejsca parkingowego na ulicy na której mieszkam, czy mimo to będę musiała jeździć i szukać miejsc parkingowych na innych ulicach???

Marek
2 lat temu

Pytanie:
Dlaczego nie jest wprowadzone ograniczenie czasowe na parkowanie w godzinach szczytu.
Dzięki temu można wyeliminować „wieczyste” reklamy na kółkach zajmujące cenne miejsca parkingowe (przykład Żuka przy ulicy Mickiewicza).
https://www.google.com/maps/@50.5720688,21.6711975,3a,75y,60.23h,77.41t/data=!3m6!1e1!3m4!1swvuRhDRe8bJTR1H65Gd5Dg!2e0!7i13312!8i6656

W innych miastach funkcjonuje np ograniczenie do 30 minut.

jugon
2 lat temu

Zrezygnuj z pełnienia funkcji prezydenta bp wydaje mi się że cię to przerosło i sobie nie radzisz. Drugi raz już napewno byś już nie startował a Pluta cie nie potrzebnie namówił bo sam chciał ciepła posadkę czyż nie ?

Qwerty
2 lat temu

Ile będzie kosztowało zainstalowanie i nadzór konserwatorski parkomatów, a jakie bedą zyski, bo przy takim natężeniu ruchu jak w Tarnobrzegu to raczej będą tylko koszty. Kto i jak to wyliczył?
Czy robienie z mieściny jaką jest Tarnobrzeg metropolii z parkomatami to leczenie przez urzędników i radnych kompleksów?
Kto zagwarantuje mi jako mieszkańcowi miejsce pod blokiem o dowolnej porze dnia? Czy bedę musiała podjechać kilka ulic dalej na parking płatny?
Czy nie jest podłością ustawianie parkomatów pod przychodniami, gdzie chorzy muszą czasem podjechać samochodem. Nie dość, że cierpiący to jeszcze zabulą, bo będą czekać w kolejce do lekarza kilka godzin.
Cały pomysł jest ciężko chory, a ta pseudo konferencja to lakierowanie g…, bo decyzja już zapadła z radni mają ją tylko klepnąć.

Dociekliwy
2 lat temu

Czy w związku z tym że będzie płatne parkowanie w centrum, władze miasta zadbają o bezpłatne parkingi na obrzeżach centrum i usprawnią komunikacje miejską w taki sposób jak się to robi w większych miastach? Czy też złotym środkiem na całe zło ma być jedynie ustawienie parkometrów? Dlaczego władze miasta na samym początku zajmują się takimi problemami jak parkowanie w centrum, zamiast zająć się problem ubytu liczby mieszkańców i sposobami polepszenia perspektyw w mieście tak aby tych mieszkańców zatrzymać?

Kutombo
2 lat temu

Ja chciałem zapytać:Kiedy władze miasta Tarnobrzeg zmądrzeją?

Pytanie do Prezydenta
2 lat temu

Czy urzędnicy będą płacić jak zapanuje w strefie parkowania.Jezeli to to czy pełna stawkę czy też jakieś ulgi.

Helka
2 lat temu

Pytanie
Czy radni będą płacić .

mieszaniec
2 lat temu

1. Jaki jest cel wprowadzania płatnych parkingów?Urząd miasta planuje w ten sposób zyskać dodatkowe wpływy do budżetu czy może jest jakiś inny cel? 2. Jaki jest koszt realizacji całej inwestycji oraz następnie funkcjonowania? Jakie spodziewane są wpływy do budżetu miasta lub strata z tytułu funkcjonowania systemu? 3. Jaka jest opinia przedsiębiorców prowadzących swoje firmy w obrębie planowanych stref? Czy dodatkowe dość duże obciążenie ich samych, pracowników, dostawców i ich klientów w zamian za łatwiejsze parkowanie uważają za słusze i to zwiększy ich dochód czy raczej stracą, bo klient pojedzie gdzieś indziej za darmo, a sami będą musieli zapłacić nie małą kwotę dodatkowo rocznie. 4.Czy w przed szkołami, przedszkolem itp. planuje się wprowadzić strefy typu „kiss&ride” pozwalające wysadzić bezpiecznie dziecko jednocześnie nie lecąc do parkomatu? 5. Czy UM planuje wprowadzić zniżki lub zwolnienia z opłat za parkowanie dla pracowników UM , Prezydenta, zastępcy, naczelników czy Radnych? Czy dalej będą wystawiane „przepustki” niektórym urzędnikom pozwalajające na łamanie zakazów zatrzymywania lub przuszłościowo nie ponoszenia opłat w strefie parkowania? 6. W jaki sposób będzie przydzielany karnet ulgowy dla mieszkańców? Czy należy być zameldowanym pod danym adresem czy należy rzeczywiście mieszkać bez względu na meldunek? Czy karnet będzie dotyczył możliwości parkowania w całej strefie czy… Czytaj więcej »

Gość
2 lat temu
Reply to  mieszaniec

Widać ,że pisze to osoba rzadko opuszczająca to miasto. Tymczasem od lat staje się to już standardem. Problemem może być stworzenie alternatywy darmowych parkingów w pobliżu.T

Małgorzata
2 lat temu
Reply to  mieszaniec

Całkowicie się zgadzam z każdym punktem.
Zdecydowanie jestem przeciwko płatnym parkingom w tym mieście.
Nie zapominajmy, że Tarnobrzeg nie jest miastem turystycznym, mieszkańcy niestety znowu za wszystko zapłacą !!!

Qwerty
2 lat temu
Reply to  mieszaniec

Idealna analiza problemu. Brawo.

ogrodnik
2 lat temu

Mam jeszcze kilka istotnych pytań:

Czy parkomaty będą wydawać resztę?

Jakie koszty poniesie miasto?

Kto będzie prowadził windykację kar za mandaty od nieopłacenia parkowania?

Czy w związku z parkomatami miasto planuje zatrudnić dodatkowych strażników?

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content