Napisz pytanie, my je zadamy. W poniedziałek konferencja dotycząca stref płatnego parkowania w Tarnobrzegu

Informacja którą podaliśmy na portalu dotycząca zamiaru wprowadzenia w Tarnobrzegu stref płatnego parkowania wywołała u Państwa duże zainteresowanie, pojawiły się również wątpliwości – szczegóły tutaj

Na poniedziałek 27 maja br., prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek zwołał konferencję dotyczącą wprowadzenia stref płatnego parkowania. Proponujemy Państwu, abyście za naszym pośrednictwem zadali prezydentowi pytania w tej kwestii, które my z kolei zadamy w trakcie konferencji.

Pytania możecie Państwo zadawać bezpośrednio pod niniejszą informacją w komentarzu lub przesyłając je na adres: redakcja@nadwisla24.pl.

Konferencja rozpocznie się o godz.11, już dziś zapraszamy na transmisję z tego wydarzenia.

19
Dodaj komentarz

16 Wątków komentarzy
3 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
16 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
.

Kiedy realizacją projektów osiedlowych z budżetu obywatelskiego i na jakim etapie są poszczególne inwestycje

miasto

Czy na otwarciu parkingu będzie pan prezydent z tortem?

Tomek

Dlaczego pod parkiem powstaje plac zabaw zamiast niezbędnego tam parkingu?

maniek

Mam pytanie do pana prezydenta:

Czy prawdą jest, że macie pomysły i toczycie rozmowy?

yyy

Czy uważa Pan Prezydent, że stawianie parkometrów przy przedszkolach, czyli w takim miejscu gdzie trzeba się zatrzymać DWA razy dziennie na 5 min. CODZIENNIE jest w porządku? (przedszkole 3 i 13)
Jak Pan Prezydenta będzie dojeżdżał do pracy, piechotką, rowerem MKS-em, autem? i czy nadal będzie parkował (jak kiedyś sam powiedział) na LO Kopernik?

yyy

czy w razie pojawienia stref płatnych, pojawią się dodatkowe kursy MKS, zostanie wymieniony tabor? czy zamontowane zostaną dodatkowe stojaki na rowery? Czy powstaną nowe ścieżki rowerowe? Ile będzie, kosztować postawienie i utrzymanie? Jakie zyski zakładają? Czy będzie specjalny patrol straży miejskiej do sprawdzania bilecików? Czy będzie można płacić kartą?

NIE DLA PARKOMETRÓW, przynajmniej w takiej skali

Gość

Czy jeśli wykupię kartę abonamentową dla mieszkańca to będę miała gwarancję stałego miejsca parkingowego na ulicy na której mieszkam, czy mimo to będę musiała jeździć i szukać miejsc parkingowych na innych ulicach???

Marek

Pytanie:
Dlaczego nie jest wprowadzone ograniczenie czasowe na parkowanie w godzinach szczytu.
Dzięki temu można wyeliminować „wieczyste” reklamy na kółkach zajmujące cenne miejsca parkingowe (przykład Żuka przy ulicy Mickiewicza).
https://www.google.com/maps/@50.5720688,21.6711975,3a,75y,60.23h,77.41t/data=!3m6!1e1!3m4!1swvuRhDRe8bJTR1H65Gd5Dg!2e0!7i13312!8i6656

W innych miastach funkcjonuje np ograniczenie do 30 minut.

jugon

Zrezygnuj z pełnienia funkcji prezydenta bp wydaje mi się że cię to przerosło i sobie nie radzisz. Drugi raz już napewno byś już nie startował a Pluta cie nie potrzebnie namówił bo sam chciał ciepła posadkę czyż nie ?

Qwerty

Ile będzie kosztowało zainstalowanie i nadzór konserwatorski parkomatów, a jakie bedą zyski, bo przy takim natężeniu ruchu jak w Tarnobrzegu to raczej będą tylko koszty. Kto i jak to wyliczył? Czy robienie z mieściny jaką jest Tarnobrzeg metropolii z parkomatami to leczenie przez urzędników i radnych kompleksów? Kto zagwarantuje mi jako mieszkańcowi miejsce pod blokiem o dowolnej porze dnia? Czy bedę musiała podjechać kilka ulic dalej na parking płatny? Czy nie jest podłością ustawianie parkomatów pod przychodniami, gdzie chorzy muszą czasem podjechać samochodem. Nie dość, że cierpiący to jeszcze zabulą, bo będą czekać w kolejce do lekarza kilka godzin. Cały… Czytaj więcej »

Dociekliwy

Czy w związku z tym że będzie płatne parkowanie w centrum, władze miasta zadbają o bezpłatne parkingi na obrzeżach centrum i usprawnią komunikacje miejską w taki sposób jak się to robi w większych miastach? Czy też złotym środkiem na całe zło ma być jedynie ustawienie parkometrów? Dlaczego władze miasta na samym początku zajmują się takimi problemami jak parkowanie w centrum, zamiast zająć się problem ubytu liczby mieszkańców i sposobami polepszenia perspektyw w mieście tak aby tych mieszkańców zatrzymać?

Kutombo

Ja chciałem zapytać:Kiedy władze miasta Tarnobrzeg zmądrzeją?

Pytanie do Prezydenta

Czy urzędnicy będą płacić jak zapanuje w strefie parkowania.Jezeli to to czy pełna stawkę czy też jakieś ulgi.

Helka

Pytanie
Czy radni będą płacić .

mieszaniec

1. Jaki jest cel wprowadzania płatnych parkingów?Urząd miasta planuje w ten sposób zyskać dodatkowe wpływy do budżetu czy może jest jakiś inny cel? 2. Jaki jest koszt realizacji całej inwestycji oraz następnie funkcjonowania? Jakie spodziewane są wpływy do budżetu miasta lub strata z tytułu funkcjonowania systemu? 3. Jaka jest opinia przedsiębiorców prowadzących swoje firmy w obrębie planowanych stref? Czy dodatkowe dość duże obciążenie ich samych, pracowników, dostawców i ich klientów w zamian za łatwiejsze parkowanie uważają za słusze i to zwiększy ich dochód czy raczej stracą, bo klient pojedzie gdzieś indziej za darmo, a sami będą musieli zapłacić nie małą… Czytaj więcej »

Gość

Widać ,że pisze to osoba rzadko opuszczająca to miasto. Tymczasem od lat staje się to już standardem. Problemem może być stworzenie alternatywy darmowych parkingów w pobliżu.T

Małgorzata

Całkowicie się zgadzam z każdym punktem.
Zdecydowanie jestem przeciwko płatnym parkingom w tym mieście.
Nie zapominajmy, że Tarnobrzeg nie jest miastem turystycznym, mieszkańcy niestety znowu za wszystko zapłacą !!!

Qwerty

Idealna analiza problemu. Brawo.

ogrodnik

Mam jeszcze kilka istotnych pytań:

Czy parkomaty będą wydawać resztę?

Jakie koszty poniesie miasto?

Kto będzie prowadził windykację kar za mandaty od nieopłacenia parkowania?

Czy w związku z parkomatami miasto planuje zatrudnić dodatkowych strażników?