Przez Tarnobrzeg przepływa fala kulminacyjna na Wiśle

Przez Tarnobrzeg przepływa fala kulminacyjna na Wiśle. W miejscowości Koło na wysokości Baranowa Sandomierskiego przekroczony jest stan alarmowy na Wiśle, który aktualnie wynosi 717 cm.

Stany alarmowe na Wiśle przekroczone są również m.in. w Sandomierzu – 723 cm oraz w Zawichoście – 763 cm.

Wczoraj CZK w Tarnobrzegu dokonało kolejnego objazdu newralgicznych miejsc. Prezydent Dariusz Bożek,  zastępca naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Przemysław Rawski i Komendant Straży Miejskiej Robert Kędziora byli w Koćmierzowie (woj. świętokrzyskie), w miejscu budowy przepompowni.

Byli także na osiedlu Sobów, gdzie prowadzony jest przerzut wody ze starej Mokrzyszówki w międzywale rzeki Trześniówki. Tam prowadzony były również działania mające na celu doszczelnienie śluz wałowych przy pomocy worków z piaskiem. Kolejnym miejscem było osiedle Nagnajów, gdzie także prowadzony jest przerzut wody w międzywale rzeki Wisły z uwagi na zamknięcie śluz wałowych.

Zaangażowane służby miejskie pozostają w stałym kontakcie i na bieżąco monitorują sytuację.

APEL STRAŻAKÓW

Niebezpieczna jest m.in. w Grębowie, w powiecie tarnobrzeskim. Kilkadziesiąt minut temu, Ochotnicza Straż Pożarna z Grębowa zamieściła komunikat z prośbą o pomoc:

Przesiąka wał w Jamnicy w stronę Grębowa. Prosimy o przybycie na most każdą osobę, która jest w stanie pomóc„.

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szuwarek
2 lat temu

Nie straszna ta woda dla naszych tarnobrzeskich wałów. Gdyby lało jeszcze kilka dni to może wtedy byłoby kiepsko. Mogli nie modlić się o ten deszcz bo z deczka na górze przesadzili 😀

czytelniczka
2 lat temu

Koło to nie jest miejscowość tylko część Dymitrowa Małego, w której znajduje się wodowskaz pomiarowy stanu wody na Wiśle.Pozdrawiam.

siarkowiec
2 lat temu

Dobrze że nas nie zalało bo trzeba by zbiórkę na mieszkańców Sandomierza zrobić !

Janusz
2 lat temu

Panie Szuwarek:Od przyszłego tygodnia znowu ma padać deszcz.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content